2) ORYANTALİZM

Yayin Tarihi 7 Mart, 2007 
Kategori KÜLTÜREL

Değerli Dostlarım,

Ülkemizin içinde bulunduğu kaos ortamının nedenlerine iyi bakmamız gerekir. Çünkü çözüm, hastalığın teşhisindedir.

Hastanın tekrar güçlenmesi için “Milli Birlik” ilacı lazım. Bu ilaçta   Türk Milletinin Yüreğinde saklı, önemli olan bunu dile getirip işe yansıtmakta…

                                                                         

ORYANTALİZM (İSTİŞRAK)

misyonerlik.gif

Müslüman Doğu Medeniyetinin (Din, dil, edebiyat, kültür) bütün unsurlarını inceleyerek İslam Dünyası hakkında Batılıların sistematik bir bilgiye sahip olmalarını sağlayan, Batı lehine veriler elde etmeye çalışan bir akımdır. Bu akım kısaca “Sömürgeciliğin Keşif Kolu” şeklinde ifade edilebilir.

Oryantalizm Haçlı Savaşları ile başlamıştır. Batı, Müslümanların ilimde, ahlak ve seciye de mükemmel olduklarını keşfedince; İslam Medeniyetini yozlaştırmak için plan ve projeler yapmaya başlamıştır.

Oryantalizmin hareket üssü Avrupa’dır. 19.yüzyıldan sonra A.B.D. de başlamış ve destekleyicisi olmuştur. Hükümetler, şirketler, kuruluşlar ve kiliseler oryantalist hareketin ihtiyacı olan maddi ve manevi desteği temin etmişlerdir. Üniversiteler araştırmacı adı altında misyonerler görevlendirmiştir.

Oryantalizm önceleri emperyalizm ve Hıristiyanlığın emrinde iken, çok geçmeden Müslüman doğuyu zayıflatıp hakim olmaya çalışan Yahudiliğin, yani Siyonizmin emrine girmiştir.

1954 yılında ABD Güney Kore’de Sun Myung Moon adlı bir rahibe MOON tarikatını kurdurmuştur. Bu Tarikat aracılığıyla Güney Korelilerin dörtte biri hıristiyanlaştırılmıştır. MOON tarikatı aslında TAO inancı ile Museviliğin karışımı bir inanç şekli olup “Dünya Hıristiyan Kiliseler Birliğinin” temel taşını oluştıruyor. Bu inanç nasıl bir şey ise! Ülkemizden bazı ünlü politakacılar, gazeteciler, iş adamları ve Prof. ünvanlı bazı hocalar da bu tarikatın mensubudurlar. 1991 yılı Eylül ayında Dünya Dinleri Konseyi toplantısını tertiplemişlerdir. Bu toplantının tek amacı Dinlerarası Diyalog çalışmalarıdır. Bu toplantıya da Türkiyeden ünlü bazı isimler katılmıştır…

Hedefleri :

a)      Dini Hedefler :

—      Hz. Peygamber (S.A.V.)’in risaletinin doğruluğu hakkında şüphe uyandırmak ve Hadislerin Müslümanlar tarafından ilk üç asırda uydurulan sözler olduğunu iddia etmek.

—      Kur’an ın doğruluğu hakkında şüphe uyandırmak ve Kur’an ı kötülemek.

—      İslam Fıkhının değerini küçük göstermek, bu fıkhın Roma hukukundan alındığını ileri sürmek.

—      İslam’ın Yahudi ve Hıristiyanlık kaynaklarına dayandığını iddia etmek.

—      Misyonerlikle, Müslümanları Hıristiyanlaştırmak.

—      Zayıf hadislere ve uydurma haberlere dayanarak görüş ve teorilerine güç kazandırmak.

—      Yalancı peygamberler ve sapık mezhepler oluşturmak.

b)      Ticari ve Kültürel Hedefler :

—      İslam Ülkeleri hakkında rapor yazan araştırmacılara destek vermek.

—      İslam Ülkelerinde “Kolej” adı altında okullar açmak.

—      İngiliz dili ve edebiyatını hakim kılmak. Eğitimin yabancı dillerle yapılmasını sağlattırmak.

—      Ticarette rüşvet ve ahlaksızlığın yayılmasına zemin hazırlamak.

—      Medyaya hakim olmak.

—      Bankacılık sektörü ile borsayı kontrol etmek.

c)      Siyasi Hedefler :

—      Müslümanlar arasındaki kardeşlik ruhunu zayıflatıp, onları birbirinden ayırmak suretiyle zayıf düşürmek. Böylece Batı’nın üstünlüğünü ve hükmünü onlara kabul ettirmek.

—      Toplum içindeki farklılıkları ön plana çıkararak Batılı adetleri yaymak.

—      Müslümanların yaşadıkları ülkeleri sömürge haline getirmek.

—      Müslüman Ülkelerdeki soy ve mezhep ayrılıkları körüklemek, isyana teşvik etmek. Birliği yıkmak.

Papaz Samuel Zweimer , “Bugünkü İslam Dünyası” adlı kitabında şöyle diyor ; “Müslümanlara, Hıristiyanların kendilerine düşman olmadıklarını anlatmak lazım… Mukaddes kitabı, Müslümanların dilinde yayınlamak lazım… Müslümanları Hıristiyanlaştırma ise, İslamiyet Ağacı kendi aralarından birisi tarafından kesilmelidir… Misyonerler, Müslümanlar arasında Hıristiyanlaştırma çalışmalarının olmadığını gördüklerinde umutsuzluğa kapılmamalıdırlar. Gerçek şu ki, Müslümanların kalplerinde Avrupalıların ilimlerine ve kadının serbestliği konusuna meyl gelişmektedir

1935 yılında Kudüs Hıristiyanlaştırma Konferansında şunları söylüyordu.

Hıristiyan Ülkelerin, İslam Ülkelerinde yapmak istediği şey; Müslümanları Hıristiyanlığa almak değildir.. Bu onlar için hidayet ve şeref olur. Sizin göreviniz, Müslümanı Müslümanlıktan çıkarıp Allah ile, ahlak ile, ilgisi kalmayan yaratık haline getirmektir.”

DUA  TEVEKKÜLDÜR!

Yılmaz KARAHAN


Paylaş:

Yorumlar

“2) ORYANTALİZM” yazisina 5 Yorum yapilmis

 1. alpaslan demir yorum tarihi 23 Kasım, 2007 16:25

  bu insana benzemeyen tipler ne kadar kötü konuşursa konuşsun şükürler olsun benim ve benim gibi olan türk halkının iman dolu göğsü var resulün basıp geçtiği toprak olmaz onlar

 2. mustafa mehel yorum tarihi 25 Şubat, 2009 16:27

  çok güzel emeği geçenlere teşekkür ederim

 3. Oğuzhan TÜRK yorum tarihi 12 Mart, 2009 00:08

  Paylaşım için sağol kardeşim.

 4. Oğuzhan TÜRK yorum tarihi 12 Mart, 2009 00:19

  Eline sağlık kardeşim.

 5. BİLGİN DENİZ KARAMANOĞLU yorum tarihi 2 Temmuz, 2009 15:53

  KİLİSE NE DER?
  PAVLUS YADA PAUL YADA SAUL…
  BU ADAMI TANIMAKTA YARAR VAR.PAUL DİYE DE BİLİNİR.İBRANİCE ADI SAUL.FERİSİ YAHUDİLERDEN.ROMA VATANDAŞI.TARSUS DOĞUMLU.HAVARİ OLMAMASINA KARŞIN EN AZ HAVARİLER KADAR SAYGIN BİR İSİM.İŞTE BU PAVLUS,İSA ADINA,FAKAT KENDİNE ÖZGÜ BİR DİNİN TEMELLERİNİ ATTI.”HIRİSTİYANLIK”ONUN USTA ELLERİNDE DOĞDU.”HIRİSTO”İBRANİCE”MESİH”TERİMİNİN KARŞILIĞIYDI.MESİH İSE,İSA PEYGAMBERİN ADLARINDANDI.NEYSE…BASİT AMA ETKİLİ BİR FORMÜL UYGULADI KURNAZ PAVLUS.BİRAZ İSA VAAZI,BİRAZ YUNAN FELSEFESİ,BİRAZ ROMA PAGANİZMİ,BİRAZ DA MİTOLOJİ KATARAK GARİP BİR KARIŞIM MEYDANA GETİRDİ.BU KARIŞIM HERKESE SICAK GELDİ.ÇÜNKÜ HERKES KENDİNDEN BİR PARÇA BULUYORDU.

  ROMALILAR”BABA TANRI,OĞUL TANRI,ANA TANRIÇA”KAVRAMLARINI PEK YADIRGAMADILAR.PAVLUS,İSA PEYGAMBERE”TANRI”DEMEKLE ONU BUHARLAŞTIRMIŞ,İNSANLAR İÇİN BİR MODEL OLMAKTAN ÇIKARMIŞ OLDU.DÖNEMİN ÖNEMLİ KENTLERİNE MEKTUPLAR YAZDI.İNCİL METİNLERİNİN YANI SIRA ONUN MEKTUPLARI DA KUTSAL METİN OLARAK KABUL GÖRDÜ.
  ”PAVLİK”KİLİSELER KURULMAYA BAŞLANDI…KÜÇÜK BİR NOT:MEVLANA,MESNEVİ ADLI ŞAHESERİNDE,BU OLAYI UZUN UZADIYA ANLATIR FAKAT İSİM VERMEZ..

Yorum yap