9) DÜŞMAN, KİM?

Yayin Tarihi 28 Ekim, 2007 
Kategori SOSYAL

DÜŞMAN, KİM?

“Vaziyeti muhakeme ederken ve tedbir düşünürken; acı da olsa, hakikati görmekten biran geri kalmamak lazımdır. Kendimizi ve birbirimizi aldatmak için lüzum ve mecburiyet yoktur.” M. K. ATATÜRK (1927)

Fikirleri bilmeyenler; Olayları anlayamaz, İnsanları yönlendiremez!

Ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılı ortamı meydana getiren sebeplerin doğru tespit edilmesi gerekir. Eğer bugün yaşadıklarımızı Millet olarak sorgulamaz, tedbirlerini almaz, iyileştirme yapmadan kabullenir isek, yarınlarımız daha da karanlık olacaktır…

Tüm devletlerin ve milletlerin dostları olduğu gibi, düşmanları da vardır. Yeryüzünün en önemli bir coğrafyasında olan Türkiye’nin ise düşmanları, diğer ülkelere nazaran daha fazladır. Bunun üç gerekçesi vardır  :

1-     Türkiye’nin üç Kıta’nın merkezinde bulunması. (Jeopolitik konum)

2-     Türk Milleti’nin var oluş gerçeği. Tarihi misyonu. Tüm milletlere hükmetmesi. (Tarihi kin ve intikam duyguları)

3-     Türk Milleti ve Devletlerinin, İslamiyet’in gelişmesi ve savunulmasında vermiş olduğu “Hak” mücadelesi. (Misyonerlik)

Emperyalist devletler, herhangi bir ülke üzerindeki emellerine kavuşmak için mutlaka o ülkenin kültürünü ve ekonomisini bozmaya çalışır. Bununla birlikte yerli işbirlikçilerle huzursuzluklar çıkartmaya, devlet kurumlarına karşı güvensizlik ortamı yarattırmaya ve halkın milli birliğini yıktırmaya gayret gösterir.

Son zamanlarda tekrar şiddetini arttırarak hortlayan terör faaliyetleri, ocaklarımıza ve yüreklerimize ateş düşürmektedir. T.C. Devleti, bu terör örgütünü mutlaka yok edecektir. Millet olarak teröre duyduğumuz öfke sokaklara taşmış durumda… Doğal olarak  gösterilen bu tepkiler, “Milli Birliği” zedelememeli!

Terörü ve teröristi finanse edip yönlendiren güçlerin esas hedefi, Türk Milletini halkların kavgasına sürüklemektir. Vatanımızın parçalanması için, iç kargaşanın çıkmasını hedeflemektedirler. Bundan dolayı tepkilerimizi temkinli ve tedbirli bir şekilde yapmalıyız.

Apo, Barzani, Talabani ve bazı bölücüler yüzünden “Tüm Kürtler PKK’lıdır” diyebilir miyiz? HAYIR!

 Tüm Türkler, “Vatansever – Milliyetçidir” diyebilir miyiz? HAYIR!

Bütün Kürtler Teröristtir” demek ve bu iddiada bulunmak, bölücülük yapanların yaktığı ateşi daha da güçlendirmektir. Eğer Kürtleri, düşman olarak telakki edecek isek, dağlarda neden terörist arıyoruz ki; Yarından tezi yok, hemen icraata geçelim!

Bizimle birlikte yaşamaya çalışan, şu inşaat işçisini…

Veya şu seyyar satıcıyı…

Veya şu esnafı…

Veya şu memuru…

Veya şu tüccarı…

Veya şu öğrenciyi…

Veya şu kapıcıyı…

Veya şu köylüyü…

Veya şu gariban çöp toplayıcıyı…

Seç beğen yok et (!)

İşte Vatan Kurtuldu (!) Aferin.

Ama, “Düşman Kim?” işte bu soruyu cevaplandırırken cesur ve medeni olmamız gerekir. Her ne kadar zaman olarak geç kaldıysak ta, yaşanılan zaman bir fırsattır. Bari yüzleşmek için yarınları beklemeden bu hesabı yapalım…

Bana göre, içerideki düşmanlarımız;

— Atatürk’ün fikir ve görüşlerine sadık kalmayıp, yabancıların himmetine sığınanlar…

— Atatürk’ü, halka  ve körpe dimağlara “Deccal” diye anlatanlar…

— “Türk müsün, Müslüman mısın ?” diye soru yöneltip milli şuuru yok etmeye çalışanlar…

— Haksız ve gayri meşru kazanç elde eden ve  Devlete vergi vermeyenler…

— Devlet malını ve gelirlerini hor kullanan, zimmete geçiren ve peşkeş çekenler… Gelecek nesillerin, kısmetlerini yok edenler…

— Milli Kültürüne yabancı olup, halkını tanımayanlar…

— Türk Dili’ni bozanlar…

— Milli Eğitime sürekli darbe vuranlar…

— İş yeri açacağına, sermayesini zevk alemlerinde harcayanlar…

— Türk Silahlı Kuvvetlerini sevmeyenler…

Türk Vatanının bölünmez bütünlüğünü, Türk Milletinin birliğini ve T.C. Devletinin bağımsızlığını savunuyorsak; zihniyetler ve zararlı fikirler ile mücadele etmeliyiz. Yabancı devletlerin her türlü düşmanlıklarına karşı durabilmek ve onları alt edebilmek için Milli Birliğe ihtiyaç vardır.

Samimi olarak “Ne Mutlu Türk’üm” diyen her kişi Türk’tür.

Türklük; Bir Şuurdur. Yaşanır. Yaşatılır…

BİR OLACAĞIZ,

DİRİ OLACAĞIZ,

DİRLİKLİ OLACAĞIZ…

Yılmaz KARAHAN

turkiyemik01.gif

Paylaş:

Yorumlar

“9) DÜŞMAN, KİM?” yazisina 6 Yorum yapilmis

 1. ZORLU yorum tarihi 28 Ekim, 2007 12:01

  Zaten Tam olarak Düşman kim Dost kim Tespit ettiğimiz gün Türk Milletinin Dünyada Lider Konumunda Olduğu gündür. Dediğiniz gibi hocam ;
  Bir Olacağız,
  Diri Olacağız,
  Dirlikli Olacağız…
  Uyanık olacağız,
  Akıllı davranacağız.

 2. Erdem yorum tarihi 1 Şubat, 2008 11:53

  Elininize yüreginizi Saqlık hocam…..

  Ne Mutlu Türküm Diyerek İş bitmiyorki….

  Adam Türk Örf ve adetlerini unutmuş,,Yaşıyor ama sor ne için yaşıyor…..

  Ne Mutlu Türk’üm Diyene…..
  Ne Mutlu Türk gibi Yaşayana????

 3. Burhan YILMAZ yorum tarihi 1 Şubat, 2008 14:46

  Bütün bu sıkıntılar yarın doğacak olan güneşin doğuş sancılarıdır. Ne mutlu ki bizden rahatsızlık duyanları biliyoruz. Yarınlar şanlı Türk’ündür. Bunu cihan alem biliyor. Atillanın şu sözlerini dünya iyi biliyor. Yoldan çıkan milletleri düzeltmek için Tanrı bizi görevlendirir. Az kaldı Sabırlar.
  Tanrı Türk’ü Korusun.
  Burhan YILMAZ

 4. cigdem tunc yorum tarihi 1 Şubat, 2008 21:36

  güzel yazınız için tskler…
  düşman olak kürtleri degil…kürtcülük yapanları, bölücülük yapanları görüyorum….
  bu topraklar icin kanının son damlasına kadar savaşacak insan vardır…
  NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE….

 5. Mehmet BALTACI yorum tarihi 25 Mart, 2008 04:31

  Tanrı Türkü Korur.Herkesi Korur.Çünkü herkes Tanrının kuludur.Ve Tanrı Kulları arasında Ayrım yapmaz.Tanrı katında üstünlük Türklük değil Takva dır.Ancak kulluk vazifelerini yaparsan Tanrı seni korur.Herkesi DÜŞMAN olarak görmek doğru değil.Herkestende senin sevdiklerini sevmeyi sevmediklerine düşman olmayı istemek kimsenin hakkı olamaz.Kürtleri sevip sevmediğin ise biri Ne Mutlu Kürdüm diyene dese bunu samimi olarak nasıl karşıladığınla ölçülebilir mesela.Tanrı katında Vatan kutsaldır.Elbette korumak görevdir.Ancak son zamanlarda ortaya çıkan VATAN KORUYUCULARIndan vatanı kim nasıl koruyacak acaba?

 6. Cevdet Balikci yorum tarihi 4 Aralık, 2008 00:37

  Korku ruhu hastalatir.
  Kürtler Türkleri korkutmakla mesgul.
  Korkmaz, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
  Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
  O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
  O benimdir, o benim milletimindir ancak
  Son ocak sönene kadar mücadele etmeliyiz, korkmak yerine mücadele savas gerekiyor. Ilk hedef Kürtlerin nüfüs cüzdanlarinda Kürt olduklarina dair bilgileri aktarmak. Ikinci hedef PKK ya destek veren Kürtlerin tüm emlak, mal ve paralarini Mehmetcik Vakfina aktarmak. Pkk ya iyi gözle bakan her Kürt e hic bir sekilde is ve as verilmemesi. Idam cezasini yeniden kanunen isler hale getirmek. Güneydogu ya Türkleri yerlestirmek. Polis ve Askeriyeye en iyi arac ve gerecleri üretmek. Güneydoguda Tarim arazilerini tamamen ellerinden almak. Yeni ve düzenli asimilasyon islemleri icin kanunlar üretmek.
  PKK nin karsisina ayni sekilde Türk KontrGerilla si yerlestirmek ve bu T.K.G nin tamamen kanun disi uygulamalarina göz yummak. Terörü terörle bitirmek manasinda. Terör nasil yapilirmis birde Kürt halki görsün ve ceksin.
  _________________

  Yukaridaki islemler gerceklesmesse savasi simdiden kaybetmis oluruz. Ebediyen Türk düsmanligi yapan PKK li Kürtler daha da büyüyüp ülkemizi terörleriyle mahvetmeye devam edecekler.

Yorum yap