994) BOMBARDIMANI BAŞLATAN İSTİHBARAT

Yayin Tarihi 30 Aralık, 2011 
Kategori BASIN-YAYIN

 

Askeri yetkili Uludere saldırısının detaylarını anlattı

image00132.jpg

Şırnak’ın Uludere ilçesi kırsalında Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait savaş uçaklarının bombardımanı sonucu 35 köylünün ölmesine ilişkin olayın ayrıntıları netleşiyor.

Bölgede görev yapan üst düzey bir askeri yetkili olayla ilgili Radikal’e çarpıcı bilgiler verdi.

Bombardıman adım adım şöyle gelişti:

1- Üç-dört gün önce istihbarat kaynakları Kuzey Irak’tan 200 kişilik bir PKK’lı grubun Türkiye’ye sızacağını bildirdi.

2- Bu bilgi üzerine asker teyakkuza geçti. İstihbarat bilgisi Diyarbakır Askeri Hava Üssü’ne de bildirildi. İnsansız Hava Araçları’nın (İHA) bölgedeki uçuşu artırıldı.

3- Diyarbakır’da ve Malatya’da F-16 savaş uçakları hazır hale getirildi.

4- Önceki gece yaklaşık 50 kişinin, yanlarındaki 100 kadar katırla birlikte Uludere’de sınıra yaklaştığı İHA’lar tarafından tespit edildi.

5- İHA’nın çektiği görüntüler, Ankara’ya ulaşınca önceki istihbaratın da etkisiyle, durum çok iyi analiz edilmeden F-16’lara operasyon emri verildiği ileri sürüldü.

6- Sınırötesi operasyon olduğu için F-16’ların uçuşundan valilik ve yerel askeri güçlere de haber verilmedi.

7- Daha önce PKK’lı grupların bu şekilde girdiğini bilen ve birçok operasyon yapan F-16 pilotları verilen koordinatlara bomba yağdırdı.

8- Neticede PKK’lı oldukları zannedilen, ancak geçimlerini sağlayabilmek için kaçakçılık yapan 35 köylü hayatını kaybetti.

http://www.ensonhaber.com/askeri-yetkili-uludere-saldirisinin-detaylarini-anlatti-2011-12-30.html

 

Demirtaş: Bugün ülke bölünmüştür

image0026.jpg

Uludere’de yaşamını yitiren 35 kişinin cenazelerinin Gülyazı Köyü’nde toprağa verilmesinin ardından konuşan BDP eş başkanı Selahattin Demirtaş, sert sözler sarfetti. Demirtaş, “Bugün ülke bölünmüştür. Artık emin oldum. 50 bin defa da öldürseniz bu toprakların adı Kürdistan’dır. Bunu basın yazamaz” diye konuştu. Demirtaş, “Tarih bu dağlarda bir Kürt katliamını daha yazdı” diyerek olayı protesto etti.

 

http://www.ensonhaber.com/demirtas-bugun-ulke-bolunmustur-2011-12-30.html

Paylaş:

Yorumlar

“994) BOMBARDIMANI BAŞLATAN İSTİHBARAT” yazisina 3 Yorum yapilmis

 1. celal taner yorum tarihi 30 Aralık, 2011 23:58

  olan yine garibanlara oldu!!!adaletin bu mu dunya!!!

 2. PERLE İNCİ yorum tarihi 31 Aralık, 2011 02:15

  ADALET DİYE DÜSÜNDÜRÜYOR İNSANA..VEDE DÜNYAYA KARSI SANKİ BİR ACIK İSPAT!=SEBEBİYET VERENLER KİMLER?!–BÖLÜNDÜ diye!=KONUSANLAR?BUNU FIRSATMI BİLİYORLAR?HAZIRLIYORLARMI?–ARTIK YARADANIN ADALETİ CABUK İSLİYOR!–TÜM DÜNYAYA VE İNSANLARI YANLISA SÜRÜKLEYENLERE BİR BAKINIZ!ANLASILIYOR:(

 3. M. Emin Ayan yorum tarihi 16 Ocak, 2012 12:23

  Çok afedersiniz ama bu soruyu sormak zorundayım: Siz hangi Devlet hesabına çalışıyorsunuz?

  Bu olayın ABD ile varılan “İstihbarat Paylaşımı Anlaşması” çerçevesinde, uydu aracılığıyla ABD’den yönetilen Predatör’ler tarafından verilen istihbaratla gerçekleştirilmiş, kasıtlı bir provokasyon olduğunu, hatta ilk bombanın predatörden atıldığını, güvenilir kaynaklardan aldığı istihbaratla Aydınlık Gezetesi ve Ulusal Kanal haftalardır yazıyor ve söylüyor. Başka gazetelerde de bazı vatansever yazarlar tarafından defalarca dile getirildi.

  Siz hala suçu Türk yetkililerin üstüne yıkmaya çalışan ABD/CIA/Gladyo yalanlarını yayıyorsunuz.

  Ortada bir istihbarat yanılgısı yoktur. ABD Zırhlısı Saratoga’dan Muavenet zırhlımıza yapılan saldırı dan çok daha büyük, ABD merkezli kasıtlı bir saldırı ve provokasyon vardır.

  Bu provokasyonla hem onlarca yurttaşımız şehit edilmiş hem de Ordumuz ve Ülkemiz kendi yurttaşlarına katliam yapmakla suçlanmıştır.

  Bu ABD tarafından ülkemize, öldürülen yurttaşlarımızın sayısı ile kıyaslanmayacak kadar büyük bir emperyalist saldırıdır.

  Saldırının sorumluları ABD ve onunla işbirliği içinde sözde “İstihbarat Paylaşımı” yapan (gerçekte ülkemizde vatanseverlere ve ordumuza karşı Ergenekon vb operasyonlar gerçekleştiren ve ülkemizi bölme faaliyetleri yürüten CIA ekibinin önünü açan siyasi iktidardır.

  Kendi sorumluluklarını örtmek ve daha da önemlisi saldırıyı amacına ulaştırmak için suçu Ordumuzun üstüne yıkmaya çalışmaktadırlar.

  Siz de buna alet oluyorsunuz. Lütfen kendinize geliniz!

Yorum yap