99) KİMLİĞİMİZİ KAYBEDİYORUZ!

Yayin Tarihi 14 Şubat, 2009 
Kategori SOSYAL

Cami avlusuna “bebek” yerine,

“DEDE” bırakılıyor!

image00120.jpg  

ANTALYA Valisi Alaaddin Yüksel, cami avlusuna yaşlıların da bırakılmaya başlandığını belirterek, “Eskiden bebek bırakılırdı, şimdi dedelerini getirip bırakıyorlar” dedi.

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, toplumda değişim gözlendiğini, suçun değiştiğini ve suçla mücadelenin de değişmesi gerektiğini söyledi. Vali Yüksel, son dönemlerde aile içi şiddet, kavga, darp ve görevi kötüye kullanma gibi suçlarda gözle görülür bir artış olduğunu açıkladı.

Bilim adamlarının toplumsal yapı ve ailenin korunmasına yönelik çalışmalar yürütmesi gerektiğini kaydeden Vali Alaaddin Yüksel, şöyle konuştu:
Şahsa karşı işlenen suçlarda kasten yaralama, tehdit ve hakaret suçları hiçbir dönemde bu kadar yükselmedi. Milletin sinirleri bozuk. Neden böyle, neden toplumsal hoşgörümüz yok? Görevini kötüye kullanmada müthiş bir artış var. Aile içi şiddet olayları hem polis hem de jandarma bölgesinde ilk defa karşılaştığımız yükseklikte cereyan ediyor. Özellikle de kadına şiddet konusunda. Aile bireylerinin evi terk etmesi olayları da fevkalade artmış durumda. Bu bir bunalım değil mi? Bütün televizyonlar izdivaç programları yapıyor. Oraya giden yaşlı başlı dedeler, nineler birbirlerinin gözünün içine bakarak ‘Seni beğenmedim başkası gelsin’ diyor. Gerçekten şoktayım. Aile polisiye tedbirlerle korunamaz. Akademik düzeyde araştırma yapılıp yeni çözümler üretilmeli.”

DEDELER CAMİLERE BIRAKILIYOR

Polis ekiplerinin her gün cami önünde sahipsiz ve bakıma muhtaç bir dede bulduğunu belirten Vali Alaaddin Yüksel, “Her gün Muratpaşa Camii’nin önünde bir dede buluyor arkadaşlar. Köyden getirip bırakıyorlar. Çocukları, torunları bırakıyor cami önüne. Yağmurda bekliyor. Köyden getirip bırakmışlar. Aile bağlarıyla ve gelenekleriyle övünen millettik, dedelerimizi cami önlerine bırakıp kaçar hale geldik” diye konuştu.


Türkiye’nin genel yapısında yeni istikametler belirlenmek zorunda olduğunu belirten Alaaddin Yüksel, “
20 sene önce dedelerin cami bahçesine bırakılacağını söyleseler inanır mıydınız? Eskiden dedeler sofrada kaşığı çalmadan hiç kimse yemeğe başlamazdı. Bu nasıl bir sosyal doku? Sorumlu bir yönetici olarak bunları analiz ettim. Türk toplumunu koruyacak yeni projelerin ortaya çıkması lazım” dedi.

Cami bahçesine bırakılan dedeleri alan polis, resmi bir işlem yapmadan Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne ve Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na bilgi veriyor. İki kurumun koordinesinde sokağa terk edilen dede, huzurevi veya bakım evine yerleştiriliyor.

ANTALYA (DHA)

YENİDEN ERGENEKON YORUMU:

İşte; Türk Milleti’nin Töresi, İslamiyet’in Ahlakı da sokaklara terk edilmeye başlandı !

Bunun sorumlusu kimler?

Elbette Bizden görünüp, bize yakışmayan işler yapan, bizim seçtiklerimizde ve biz seçenlerdedir

Ata’larına küfreden, inkar eden, saygı göstermeyen, kısacası ahde vefası olmayıp dünyalık peşinde koşan Toplumlar yok olmaya mahkumdur !

Bu Pislik Düzen den kurtulmanın tek yolu var:

Türklük Bilinci’nin, “İktidar” olmasını sağlamaktır !

Yeniden Ergenekon’dan çıkman için Titre ve Aslına Dön !

Yoksa kapıkulu ekonomisinin, dilencileri olarak sürüneceksin !

Haksızlık karşısında susan dilsiz Şeytan’dır.” (Hadisi Şerif)

Yılmaz KARAHAN

İLGİLİ YAZI: http://www.yenidenergenekon.com/cokus/

Paylaş:

Yorumlar

“99) KİMLİĞİMİZİ KAYBEDİYORUZ!” yazisina 5 Yorum yapilmis

 1. yavuz şimşek yorum tarihi 14 Şubat, 2009 17:15

  türklük islamdan öncede varı islamla şekillenmedi.islamdan önce şekilsizmiydik.
  artık türklüğümüzü islamla bağlamayın.
  6 bin yıllık türklük tarihini silip atmayın

 2. Ertuğrul Kapusuzoğlu yorum tarihi 15 Şubat, 2009 03:38

  Yeniden Ergenekon’un yorumuna imza.
  Yürekten katılım.

 3. OĞUZHAN OĞUZ yorum tarihi 15 Şubat, 2009 11:17

  BİZ…, “TANRI DAĞLARI KADAR T Ü R K…,H I R A DAĞI KADAR…,M Ü S L Ü M A N I Z…. V A R M I Ö T E S İ ?

 4. cemal onursl yorum tarihi 15 Şubat, 2009 22:30

  muslumanlasim toplum olmusuz!!!vah be ne muslumani olmusuz be!!! antalya deyince sasirmadi da..nedeni belli o kadar gavur dolu ki bizim oranin halki da ozenmis galiba !!beyler artik iste ablilerin kanunu bu!!anlaya agiz bir gun ama geç olacak..yeni muslumanlara duyurul

 5. Yasemin Yüksel yorum tarihi 15 Şubat, 2009 22:39

  İzleyemedim..tamamını okuyamadım bu haberin..ve emen yorum yazamadım, şimdi birşeyler girip yazayım istedim gene boğazım düğümlendi..Allah sizi nasıl bilirse öyle yapsın diyeceğim..Allah sizi bildiği gibi yapmış ama siz farkında değilsiniz..Allah bile sizi kendi alinize bırakmış!! Vicdansız,Utanmaz,Ahlaksızlar!!!

Yorum yap