913) TÜRKMENİSTAN İSRAİL ELÇİSİNİ REDDETTİ

Yayin Tarihi 7 Temmuz, 2011 
Kategori BASIN-YAYIN

 

Türkmenistan İsrail elçisini reddetti

 

image00111.jpg

Türkmenistan, önerilen ikinci İsrail büyükelçisini de Mossad ajanı olduğu gerekçesiyle reddetti. 


Türkmenistan, İsrail tarafından önerilen büyükelçiyi Mossad ajanı olduğu gerekçesiyle reddetti.

İsrail’in Türkmenistan’a atadığı büyükelçi Haim Koren, Türkmen yöneticiler tarafından reddedildi. Türkmenistan, Koren’in Mossad ajanlığını Ulusal Güvenlik Eğitim Kurumu’nda üç yıl öğretim üyeliği yapmasına dayandırıyor.

İsrail ise, söz konusu elçinin sadece diplomat olduğunu, Ulusal Güvenlik eğitim Kurumu’nun da yalnızca bir üniversite olduğunu öne sürüyor.

DÜNYA BÜLTENİ

 

Paylaş:

Yorumlar

“913) TÜRKMENİSTAN İSRAİL ELÇİSİNİ REDDETTİ” yazisina 3 Yorum yapilmis

  1. Necmiye Güneş yorum tarihi 7 Temmuz, 2011 18:48

    Tebrik ediyorum…

  2. ZÜHAL ASMA yorum tarihi 8 Temmuz, 2011 12:41

    ALNINDAN ÖPMEK LAZIM**********BÖYLESİ GÜCLÜ YÜREK DÜNYADADA*DEMİR BİLEK OLUR İNSAALLAH(*

  3. Mojekler Mekany: Turkmenistan yorum tarihi 30 Ocak, 2016 12:17

    Israil bir teror devletidir, hep şer odaklarinin ocagidir. ben polis memuruyken bir vatandaşin şikayetine bakmişdim, o vatandaş bir azeri kiziyla evlenmiş ve o kizdan iki çocugu olmuş, o vatandaş evlendigi kizin behai oldugunu ve kendisini hem behai dinine salmaya çok uçraşdigini, ama başaramafigini, sonra ondan ayrildigini şimdide kanuni suretde karisinda kalmali edilen o su gibi çocuklarin behai olarak yetişdirilmesinden endişe etdigini, firsat bulup ondan çocuklarini geri almasinin yolunu bulmaya yardim istemişdi. bende şikayet geregi o kadinin ilişkilerini telefonla konuşmalarini, kiminle görüşdüklerini takip etdim. Takibin devaminda şunlar yûze çikti: behai dininin mensuplari haftaya bir kez toplaniyorlar ve onlarin baglantili adamlarinin hepsi Israil devletine ve diplomatlarina, yahudi istihbaratina dayaniyordu, her iki üç aydan Israile gidip geldiklerini ve her gidip geldikden sonra hem pasaportlarini çalişdiklarini gördüm. evlerine şikayet bahanesiyle girdigimde evin diuvarinda behailigi kurmuş olan Ali Mürze Behaullanin portresi bunu ispatliyor. şikayetçinin bana getirip veren 40’dan fazla kitaplar behailigi propoganda eden kitaplar, Israilin Akka,Haifa şehirlerine gitmek için verilen vizeler, ve digerleri… hayret etdim dogrusu. Israilim boyle sinsi planlari varmiş bizin içinde. bu suyun görünen kismi. maalesef behailer Turkmenistan bagimsizligine kavuşdugunda üçbeş tane behai yeni ilan edilen demokrasi özgürlügunun veren firsatindan faydalanarak Diyanet işleri başkanligina giderek behailigi hareket etmeye ruhsatli dinlerin listesine koşdurmayi başarmişlar, o yuzden onlarin toplantilarini bertaraf etmeyi başaramdim ama ondan sonraki takibe kendi vazifemin icab etmediginden Israille ilişkilerini ve kaçak yollaran nasil kitap getirdiklerini, para kanallarini geniş ogrenerek çarelerini gormek için Organize suçlar şubesine ve istihbarata yazili habername göndermişdim.

Yorum yap