89) FİLİSTİN BAYRAĞI AS! AL BEDAVA GAZ!

Yayin Tarihi 11 Ocak, 2009 
Kategori SOSYAL

Bayrak asana bedava gaz

image00123.jpg

İsrail’i protesto amacıyla penceresine Filistin bayrağı asan aileye doğalgaz 6 ay bedava,,,

 Erdem Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nezihi Erdem, Sapanca’da evlerinin penceresine Filistin bayrağı asan aileye, doğal gaz jesti yaptı.

Bayrak asma eyleminden duygulanan Erdem, ailenin evinin tesisatının ve 6 ay boyunca doğal gaz faturasının karşılanacağı sözünü verdi.

Sakarya’daki doğal gaz dağıtım şirketi AGDAŞ’ın bağlı olduğu Erdem Holding Başkan Vekili Erdem, Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanı Hilmi Güler ile Sapanca ilçesine doğal gaz verilişi dolayısıyla düzenlenen törene katıldı.

Erden, törende yaptığı konuşmada, Filistin’de bir soykırım yaşandığını ve bir an önce sona erdirilmesi gerektiğini söyledi.
Törenin yapıldığı alana bakan binaların birinin penceresinde Filistin bayrağı asıldığını görünce duygulanan Erdem, bu evde oturan aileye doğal gaz jesti yaptı.

Bayrağı gördüğü anda çok duygulandığını ifade eden Erdem, ”Bizim insanımız gerçekten çok duyarlı. Bu aileye duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Onlara bir hediyem olsun, 6 ay boyunca doğal gazı ücretsiz kullansınlar’‘ dedi.

Daha sonra, ailenin evinde doğal gaz tesisatı bulunmadığını öğrenen Erdem, evin doğal gaz tesisatını da ücretsiz döşenmesi sözü verdi.

Sapanca Belediyesi yakınındaki evinin penceresine Filistin bayrağı asan ve balkondan töreni izleyen Menekşe Sezer ise Erdem’in sözlerini duyunca şaşırdı.

Menekşe Sezer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, balkondan konuşmaları dinlediğini, mahcup olduğunu ve çok duygulandığını belirterek, ”Filistin’de yaşanan olaya çok üzülüyorum. Geçen gün bir miting vardı, ona katıldım. Oradan aldığım Filistin bayrağını evimin camına astım. Umarım Filistin’deki acı olay bir an önce sona erer. Herkesin Filistin’deki kardeşlerimize yardım etmesini bekliyoruz” diye konuştu.

Eşinin ve oğlunun işsiz olduğunu belirten Sezer, ”Oğlum ekonomik kriz yüzünden işten çıkartıldı. Evimize doğal gaz tesisatı döşetmemiştik. Yönetim kurulu başkanına teşekkür ediyorum” dedi.

DÜNYA BÜLTENİ

YENİDEN ERGENEKON YORUMU

FİLİSTİN’DE MAZLUM HALKA YÖNELİK YAPILAN VAHŞETİ ELBETTE KINIYORUZ VE LANETLİYORUZ! VAHŞETİ YAPAN ÜLKEYE KARŞIDA HER TÜRLÜ TEPKİYİ GÖSTERİYORUZ, GÖSTERMEYE DE DEVAM EDECEĞİZ. AYNI ZAMANDA, ZULÜM GÖREN TÜM HALKLARIN, HAKLARININ SAVUNUCUSUYUZ…

ANCAK, BU “BAYRAK ASMA VE TAŞIMA” MESELESİNDEKİ ÇİFTE STANDARDI ANLAMIŞ DEĞİLİM!

2005 YILINDA;

SOYU SOYUMDAN, DİLİ DİLİMDEN, DİNİ DİNİMDEN, DOĞU TÜRKİSTAN’IN “GÖK BAYRAĞI’NIN” TAŞINMASI VE ASILMASI YASAKLANMIŞTI!

DOĞU TÜRKİSTAN’DA; ZULÜM VE İŞKENCE İLE SOY KIRIM UYGULANIYOR. TÜRK KADINLARI KISIRLAŞTIRILIYOR. VE, NÜKLEER DENEMELER SONUCU HASTALIKLI BİR TOPLUM OLUŞTURULMUŞ…

DOĞU TÜRKİSTAN’DA YAŞAYANLAR “İNSAN” DEĞİL Mİ?

BU TÜRK KARDEŞLERİMİZİN KATLEDİLMESİ VAHŞET DEĞİL Mİ?

UYGUR TÜRKLERİ’NİN GÖRDÜĞÜ ZULÜMÜNE TEPKİ OLSUN DİYE  “GÖK BAYRAĞIN” ASILMASI VE TAŞINMASI YASAKLANIYOR, FİLİSTİN BAYRAKLARI’NIN “BEDAVA GAZ” VAADİ İLE ASILMASI TEŞVİK EDİLİYOR!!!

BİZİ ÜZEN BİR DİĞER HUSUSTA, BUGÜN FİLİSTİN’DE YAPILAN VAHŞETE KARŞI TEPKİ GÖSTEREN VATANDAŞLARIMIZIN; DOĞU TÜRKİSTAN’DA, IRAK’DA, GÜNEY AZERBAYCAN’DA, ÇEÇENİSTAN’DA VE DİĞER ÜLKELERDE SOYDAŞLARIMIZA KARŞI YAPILAN ZULÜME AYNI TEPKİYİ GÖSTERMEMELERİ…

YILMAZ KARAHAN

image002.gif

Paylaş:

Yorumlar

“89) FİLİSTİN BAYRAĞI AS! AL BEDAVA GAZ!” yazisina 9 Yorum yapilmis

 1. Barış AYKUL yorum tarihi 11 Ocak, 2009 16:40

  Siz üzülmeyin Yılmaz Bey ve Yeniden Ergenekoncular…

  Vatandaşımızın Doğu Türkistan,Irak,Guney Azerbeycan,Çeçenistan ve diğer ülkelerdeki soydaşlarımızın uğradığı zulümden haberi yok ki…

  Filistin meselesi Muslumanlarin ve Yahudilerin meselesi olduğu için gözöünde yaşanıyor.Oysa Türkün derdi kimsenin umurunda değil…

  Türk Milleti çifte standartçı değildir,mağduru kim olursa olsun her türlü haksızlığın,adaletsizliğin karşısındadır ve tepkisini göstermekten çekinmez…

 2. Oğuzhan OĞUZ TÜRKMENSOY yorum tarihi 11 Ocak, 2009 20:10

  BEN,HER BAYRAM EVİMİN BALKONUNA DEVASA TÜRK BAYRAĞI ASARIM.KIBRIS’TAN ALDIĞIM KKTC BAYRAĞINI DA HEMEN YANINA GURURLA ASIYORUM.ASMAYA DA DEVAM EDECEĞİM.TÜRK’Ü TEMSİL EDEN HER BAYRAK,BENİM MUKADDESİMDİR.BULURSAM,HEPSİNİ DE ŞEREFLE,BAYRAĞIMIZIN YANINA ASACAĞIM.BURADAN KARDEŞ TÜRK CUMHURİYETLERİNİN BÜYÜKELÇİLİKLERİNE İSTİRHAM EDİYORUM.ÜCRETİ KARŞILIĞI BAYRAK BEKLİYORUM.TEŞEKKÜRLERİMLE…

 3. Tegin Öztürk yorum tarihi 12 Ocak, 2009 00:13

  Ya böyle bir saçmalık olamaz.
  Şerif Hüseyin’e dua okutturuyorlar resmen.
  Anlamıyorum…

  Yaşam gayem Turan’a ulaşma emelimdeki en büyük insan zihniyetide işte budur…

  Tanrı Türk’ü Türk’lüğüyle Türk’lendirsin.

 4. Ertuğrul Kapusuzoğlu yorum tarihi 12 Ocak, 2009 10:50

  Söylenmesi gerekeni Yılmaz Bey buyurmuşlar.
  Birilerinin varlığını fark ettirebilmesi için illa İsralli canilerin Filistinlileri öldürmeleri mi gerekiyor.

  İlgili vatandaşın jestini anlamlı ve yerinde buluyorum; fakat bu hassasiyetin Balkan Türklüğü, Kafkas Türklüğü, Kerkük Türklüğü ve daha pek çok şeyde, Mehmetçik katliamlarında gösterilmeyişini de çok anlamsız buluyorum.
  Bu anlamsızlık, Filistin’e yapılan jesti de anlamsız kılıyor.
  Belki çok yanlış ama; Gazzeye acıma duygumu zedeliyor.
  İlgili jestleri yapanları, “Ben de Ermeniyim” diyenlerle aynı kefeye koymak gibi bir çarpıklığa kadar uzanıyorum.
  El insaf.

 5. İlknur Arkun yorum tarihi 12 Ocak, 2009 19:24

  sakaryada oturan biri olarak cok sasirdim.malum belediyeler tarafindan yillardir guzel guzel hizmet verilmis..))
  nedense simdi gazze icin boyle bir tepki!hemde sakarya’dan!oyle duygulandimki anlatamam.biz Turk milleti olarak cidden bu misafirperverlik olayini abarttik gibi.biri olduruluyor,hemen ermeni oluyoruz,filistin eziyet goruyor ki, kabullenmemek mümkün değil,bu bir vahşet.o zamanda gazlar bedava, organizasyonlar ve aklima gelmeyen daha niceleri iyide arkadaslar ya kendi topraklarimizda olanlar!asil bizde olanlari nasil gorupte tepki veremiyoruz yada vermiyoruz!öyle tatli bir uykudayizki,annemizin kucukken bizi uyandirmak icin, yanimiza gelmesi gibi şu an.Ama birileri bizi tekmeyle uyandirmadan biz uyansak artik.bence iyi olacak.Bakin ne kadar kolay isteyen istedigi gibi istedigi bayragı asabilir durumda.ne özgur bir ulkede yasıyoruz.vay be.:))(oyleki;astik ozgurluk olayini artik,topragi olmayanlara,toprak verecegiz neredeyse) Sorarim bu insanlara;acaba kendi ülkenizin bayragını asmak icin insanlara laftada olsa, gaz veriyormusunuz?isin aci tarafida 6 ay bedava gaz kullanacaklar diye,bu bayragı asmalari.umarim yarin baskalarida baska vaadlerde bulunup,simdide bizim bayragi asana 1 yl bedava gaz,demezler.(cunki insanlar bedava gaza bile bayrak asar hale geldi)Yilmaz bey,ben bunu vaadeden kisilerin,hicbirinin ne doğu türkistanda,ne çeçenistanda ne uygur türkleri nede diğerlerinden haberleri bile olmadigina eminim.)neyse arkadaslar,ben sinirlendim ve costum gene.herkese iyi haftalar diliyorum.

 6. MEHMET ŞENTÜRK yorum tarihi 14 Ocak, 2009 17:11

  ŞU ANDA FİLİSTİN İÇİN AĞIT YAKANLAR SAHTEKARLARDIR.ÇÜNKÜ İSRAİLİN VE AMERİKANIN KUCAĞINDA OTURMAKTALAR.AMA MİLLETİ FİLİSTİN İÇİN GAZA GETİRİYORLAR.YEMEZLERRR..!FİLİSTİN İÇİN NE ARBAİSTANIN,NE MISISRIN,NE KATARIN,NE KUVEYTİN,NE UMMANIN SESİ ÇIKMAZKEN BİZİ NİYE GAZA GETİRİYORLARKİ?ÇÜNKÜ BU ÜLKELERİN MUSLUKLARINDAN ALTIN,DOLAR VE PETROL AKMIYORMU?NİYE BUNLARIN HİÇ SESİ ÇIKMAZKİ.İSRAİLLE ANLAŞMALAR YAP,BERİ YANDAN TÜRKİYEDE GÖSTERİLER ORGANİZE ET!YEMEZLERRRR…!

 7. güzide tokmak yorum tarihi 30 Ocak, 2009 00:59

  Türk ırkı varolduğundan beri zorda kalan herkese yardıma koşmuştur.Boşuna depremden,tusunamiden, savaşın tüm kötülüklerinden ağzı yanmış olanlar Türkleri görünce Osmanlının torunları yardıma geldi işte diye sevinç gözyaşlarına boğulmuyor.Dün Irak,Bosna-Hersek,Türkistan içindi bugün Filistin için dualar ediyoruz aylayan bi anne bi baba gördüğümüzde bizde evladımızı kaybetmiş gibi gözyaşlarına boğuluyoruz. Elimiz kolumuz bağlımı? Tabiki hayır kişisel tepkimizi göstermeliyiz İsraile en önemliside Filistine Türkü göstermeliyiz.Yapılan her yardım ordaki yaraları hafifletmesede sarmaya yardımcı olucaktır İnşallah…

 8. Hasan Erden yorum tarihi 1 Ağustos, 2011 00:27

  Filistin’in Türkiye’den beklediği tarihi Misyon

  Bugün Gazzeliler, daha geniş ifadeyle Filistinliler Türkiye’den, İsrail’e karşı kınama değil, Yahudi devletini geri adım attıracak fiili yaptırımlar bekliyor.
  Filistin davasına sahip çıkan tarihi misyonunu yeniden yerine getirmesini bekliyor.
  Türkiye Osmanlının son zamanlarında ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk yıllarında, Filistin’e nasıl sahip çıkmıştı ve nasıl kavga vermişti, birkaç örnekle hatırlayalım:
  Siyonizmin ve Yahudiliğin büyük lideri Theodor Herzl, Yahudiler için Filistin’de toprak talep ettiğinde ve karşılığında Osmanlı borçlarını ödemeyi, 20 milyon sterlin vermeyi teklif ettiğinde Osmanlı Padişahı Sultan Abdülhamit şu meşhur cevabı vermiştir:
  “Ben bir karış dahi olsa toprak satmam, zira bu vatan bana değil, milletime aittir. Milletim bu vatanı kanlarıyla mahsuldar kılmışlardır. O bizden ayrılıp uzaklaşmadan tekrar kanlarımızla örteriz. Benim Suriye ve Filistin alaylarımın efradı birer birer Plevne’de şehit düşmüşlerdir. Bir tanesi dahi geri dönmemek üzere hepsi muharebe meydanlarında kalmışlardır. Türk imparatorluğu bana ait değildir, Türk milletinindir. Ben onun hiçbir parçasını bile vermem…” (1)
  Sultan Abdülhamit’in Washington’daki Büyükelçisi Ali Ferruh Bey, 24 Nisan 1899’da bir Amerikan gazetesine verdiği demeçte “Ceplerimize milyonlarca altın doldursalar; hükümetimiz Arap memleketlerinin hiç bir bölümünü satmak niyetinde değildir” demiştir. (2)
  II. Abdülhamid, sadece Siyonistlerin teklifini reddetmekle kalmamış, onlara karşı Filistin’e yerleşmemeleri için etkin önlemler de almıştır. Duhuliye Nizamları hazırlatmış, Siyonistlerin yabancı himaye elde etmelerini önlemek için çaba harcamış ve Filistin’den Yahudilerin arazi satın almalarını yasaklamıştır. (3)
  Osmanlı yıkıldıktan sonra yeni Türkiye Cumhuriyeti Devleti de Mustafa Kemal zamanında, Filistin topraklarına sahip çıkmak konusunda aynı hassasiyeti devam ettirmiştir:

  MUSTAFA KEMAL:
  FİLİSTİN’İ ASLA VERMEM
  Filistin’de İsrail devleti kurmak isteyen İngiliz Kralı Edward, buna engel olmamasını Atatürk’e söylemek için 1937’de İstanbul’a gelmişti. Dolmabahçe’de o akşam protokol yemeği yerken, Kral Edward Atatürk’e niyetini açmıştı.
  Buna karşı Mustafa Kemal’in cevabı kesindi:
  “-Ben sağ olduğum sürece buna asla izin vermem!” (4)
  Mustafa Kemal, Dolmabahçe yemeğinde, İngiliz kralına ve birlikte hareket eden oradaki Fransızlara verdiği cevabı Ankara’ya döner dönmez mecliste yaptığı nutukla da Türk halkına ve dünyaya da açıkladı:
  “MUKADDES TOPRAKLAR İÇİN
  KANIMIZI DÖKMEYE HAZIRIZ”
  27 Temmuz 1937 tarihinde Hakimiyeti Milliye Gazetesi’nde yayınlandığına göre, Mustafa Kemal, Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı nutkunda “Filistin’e el sürülemez. Türkler mukaddes topraklarda yabancı hakimiyetine tahammül edemeyeceklerdir.” demiş. Başbakanlık Cumhuriyet Arşivinde bulunan, Dahiliye Vekaleti Matbuat Umum Müdürlüğü tarafından saklanan 1937 tarihli belgeye göre, Mustafa Kemal TBMM’de yaptığı konuşmasında “Arapların, Avrupa siyasetine nüfuz edemeyip bu sözde istiklal kelimesine inandıkları ve bu uğurda Arap memleketlerini Avrupa emperyalizmine esir kıldıkları çok şayanı teessüftür.” demiş ve şöyle konuşmuştur:
  “Arapların arasında mevcut olan karışıklığı ve hoşnutsuzluğu kimse bizim kadar bilemez. Biz vakıa bir kaç sene Araplardan uzak kaldık. Fakat şimdi kendimize kafi derecede güvenip kudretimizi bildiğimiz için İslamiyet’in mukaddes yerlerinin Musevilerin ve Hıristiyanların nüfuzu altına girmesine mani olacağız. (…)Buraların Avrupa emperyalizminin oyun sahası olmasına müsaade etmeyeceğiz. (…) Peygamber’in son arzusu yani, mukaddes toprakların daima İslam hakimiyetinde kalmasını temin için hemen bugün kanımızı dökmeye hazırız. Cedlerimizin (dedelerimizin), Selahaddin’in idaresi altında, uğrunda Hıristiyanlarla mücadele ettikleri toprakların yabancı hakimiyet ve nüfuzunun altında bulunmasına müsaade etmeyeceğimizi beyan edecek kadar bugün, Allah’ın inayeti ile kuvvetliyiz. Avrupa bu mukaddes yerlere temellük etmek için yapacağı ilk adımda bütün İslam aleminin ayaklanıp icraata geçeceğine şüphemiz yoktur.” (5)
  Mustafa Kemal’den sonra neler olmuştur?
  Türkiye’nin başına geçen yönetimler aynı hassasiyeti devam ettirememiş ve Filistin’e sahip çıkamamıştır.
  Daha da kötüsü, Türkiye Filistin topraklarında kurulan İsrail devletini ilk tanıyan ülkelerden olmuştur. Ve Ankara yönetimleri bugüne kadar, çoğunlukla Filistin halkından yana değil, tam tersine Filistin halkının topraklarını işgal eden ve Müslüman halka zulmeden İsrail’den yana politikalar icra etmiştir.
  Ama Davos’taki “one minüt” olayında ve son Gazze’ye yardıma giden gemilere yapılan saldırılara karşı tepkilerde Türkiye, Filistin’e sahip çıkan tarihi misyonunu hatırlatan bir duruş sergilemiş, ama bu duruş laftan ve kınamadan öteye geçememiştir.
  Yalnız TBMM’de, hükümetin İsrail ile ilişkileri gözden geçirmesini ve sorgulamasını tavsiye eden kararı, İsrail’e karşı fiili düzeyde bir yaptırımın hiç değilse düşünülebildiğini göstermiştir.
  Meclis’te alınan bu kararın ardından AKP Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik’in de, İsrail ile tüm anlaşmaların feshedilebileceğini söylemesi (6) dikkat çekicidir.

  TÜRKİYE GERÇEKTEN
  KARARLI MIDIR?
  Bu durumda şu soru ön plana çıkıyor: Türkiye İsrail’e karşı tavrını ve tepkilerini bu boyuta vardırmakta gerçekten kararlı mıdır?
  Ankara, İsrail karşısındaki duruşunu, Türkiye’yi bağlayan ve kuşatan ikili anlaşmaları sorgulayabilecek ve feshedebilecek bir fırsata dönüştürebilecek midir?
  Bu soruların cevabını bilemiyoruz.
  Ama bilinen bir şey var ki, bugün İslam dünyası tarafından sahip çıkılamadığı için kan ağlayan Gazze halkının (geniş ifadesiyle tüm Filistinlilerin) tek umudu Türkiye’dir.
  Mazlum Filistin Müslümanları, Türkiye’nin, Sultan Abdülhamit ve Mustafa Kemal gibi, Filistin davasına yeniden sahip çıkmasını bekliyor.
  Sevgiler, saygılar…\
  _____________________
  Doç.Dr.Yaşar Kutluay, Siyonizm ve Türkiye,s 108-109, Nakleden: Dr. İdil Konyalı, Filistin Toprakları Nasıl İsrail Oldu, http://www.turkdirlik.com,Mart 2006
  2 Mim Kemal Öke, Kutsal Topraklarda Siyonistler ve Masonlar, İstanbul 1991, s: 91
  3 http://tarihci1071.blogcu.com/filistin-i-kim-ve-kimler-yahudilere-satti/1580208
  4 Mahiye Morgül, Atatürk’ün Filistin Tutumu, http://www.acikistihbarat.com/Haberler.asp?haber=8906, 08.06.2010
  5 Yeni Şafak, 07.01.2005
  6 http://www.turktime.com/, 7 Haziran, 2010,

 9. Ahmet Kus yorum tarihi 10 Şubat, 2013 09:19

  Filistin bayragini bilmem ama Dogu Turkistan Bayragi 1998’de 1998/36 numaralı genelge ile Mesut Yilmaz zamaninda yasaklanmistir, 2005 yilinda Tayyip Erdogan doneminde degil, Tayyip Erdogan 2009’da tekrar serbest biraktirmistir..

Yorum yap