881) Açıklanamayan Oluşumlar: Ekin Halkaları

Yayin Tarihi 16 Eylül, 2016 
Kategori KATEGORİLENMEMİŞ

Açıklanamayan Oluşumlar:

Ekin Halkaları

 

Dünya üzerinde son bir kaç on yıldır görünmeye başlayan tarlalardaki bu oluşumlara bir çok ad verildi.  Saklı Site olarak oluşumu en uygun anlatan ve en kulağa hoş gelen tanım EKİN HALKALARI’dır. Hasat Daireleri, Ekin Çemberleri vs. adlarına göre bu adın daha doğru olduğuna inanmaktayız.

image001

——————————————————————————

Dünyamız birbirinden ilginç ve her geçende bir yenisi eklenen enteresanlıklar ve çözülemeyen olaylarla doludur. Ancak bunlar içinde kuşkusuz en güzel görünümlü olan biri diğer bilinmeyenlerden kolayca kendini ayırmaktadır. Bahsettiğimiz olay “Ekin Halkaları(Crop Circles)”dır.

Son birkaç on senedir muazzam güzellikte piktogramlar dünyanın bir çok ülkesindeki tahıl ekim alanlarını kaplamaya başlamıştır. Bu ülkelerin en başta gelenleri Avustralya, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleridir. Hatta ilginin artmasıyla son zamanlarda Japonya’da da benzeri oluşumlar tespit edilmeye başlanılmıştır. İngiltere son on beş sene içinde tespit edilen 3,000 kadar ekin halkası ile dünyanın en zengin ülkesidir. 1980li yıllarda önceleri basit dairelerden oluşan halkalar tespit edildiyse de ilerleyen zamanlar içinde kompleks oluşumlar açığa çıkmaya başlamıştır. Bu oluşumların nasıl meydana geldiklerini veya kimler tarafından yapıldığını bilmemekteyiz. Ancak oluşumları ile ilgili bazı küçük bilgilerde edinmedik değil. Biyolog ve Ekin Halkaları konusunda uzmanlaşmış Dr.Wiliam C.Levengood ekinleri bu hale sokan her ne ise onların hücreleri üzerinde bazı ancak mikrodalga ile oluşabilecek hızlı değişikliklere de sebebiyet verdiğine inanmaktadır. Hücrelerde oluşan bu değişimler aynı zamanda tohumlanma oranı da arttırmaktadır.

Zaman içinde çok değişik biçimlerde Ekin Halkaları görülmeye başlanmıştır. Bunların bazıları bize haklarında bilgi sağlarken bir kısmı ise sadece karışık matematiksel şekillerdir.

Piramitler gibi Dünya üzerinde açıklanması zor olan bir çok eseri Uzaylılara dayamaktan hoşlanan görüşe göre bu şekiller de ancak Dünyamızı ziyaret eden Uzaylılar tarafından yapılabilmektedir.

Tümü insanlar tarafından aldatma kastı ile yapılmış olabilir mi? Yoksa arkalarında başka insanlar mı var?
Öyle ise, bugüne kadar niye gerçek sahipleri açığa çıkmadı( tabi bir kaç oluşumu sahiplenerek üzerlerine attıkları imza işaretlerle teorilerini kanıtlayanlar dışında). Niçin birileri çıkıp olayı tümden aydınlığa kavuşturamadı.

Ekin Halkaları bugün için gerçekten açıklanması zor fenomenlerden biridir. Bu oluşumların varlığı çok eskilere gitmektedir. İlk Ekin Halkasının nerede açığa çıkarıldığı ve ya oluştuğunu saptamak imkansızdır. Ancak bilgilerimize göre bilinen ilk Ekin Halkasının M.Ö.800 yılında Fransa’da görüldüğü kayıtlara geçmiştir.

1678 tarihli eski bir el yazısı eserde çiftliğin ekinlerini biçen Şeytan tasvir edilmiştir. Ancak bu çiftçinin hatasıdır. Çünkü kitaba göre çiftçi ücret konusunda ekin biçicilerle anlaşamamış, istedikleri ücreti fazla bularak onlara bu ücreti vermektense ekinini Şeytan’ın kaldırmasını tercih edeceğini söylemiştir. Akşam olunca ekinleri içinden bir ateş yükselir ve etrafı aydınlatan bir ışık çıkar. Ertesi gün çiftçi bir kısım ekinlerin ‘hiçbir ölümlü tarafından yapılamayacak kadar düzenli şekiller bırakılarak biçildiğini’ görecektir.

image006

Bu resme baktığımızda ise yıllar içinde Ekin Halkalarının nasıl komplike bir hal aldığı daha iyi anlaşılmaktadır. Tabidir ki , bununla birlikte konu hakkında teorilerde çeşitlenecektir.

image007

Resimde ilginç biçimde Güneş Sisteminin oluşturulduğu görülmektedir. Herşey tamam olmasına rağmen Dünyanın bulunduğu kısım boş bırakılmıştır. Bir çok kereler insanlığa uyarı mesajları gelmiştir. bir keresinde nükleer bir üsde UFoların görüldüğü bildirilmiştir. Atom bombaları kendiliğinden devre dışında kaldığı günümüzde eğer bu da bir uyarı ise üzerinde düşünmek gerekir. Sizce Dünyanın olduğu kısmı boş bırakmak neyin mesajı olabilir?

image008

Dünyanın her yanında araştırmacılar Ekin Halkalarını araştırmaya devam etmektedirler. Her gün bir yenisi açığa çıkarılmaktadır. İşin uzmanları bu yüzey şekillerinden hengisinin gerçek hangisinin sahte olduğunu eskiye nazaran daha çabik bir şekilde ayırt edebilmektedirler. Zaman zaman aldatmacaları hazırlayanlar kendilerini ele vermektedirler.

Bazı Ekin Halkaları o kadar güzel yapılmaktadırlar ki, uzmanlar bunların insan eli ürünü olup olmadığı konusunda oldukça tereddütte kalmaktadırlar. “Gerçek” Ekin Halkalarında mahsül üzerinde garip değişiklikler görülmektedir. Aşağıdaki resimlerde bunların bazılarını görebilirsiniz.

image009

Ekinlerin baş kısımları patlamaktadırlar. Dışarıdaki halkalarda bulunan tohumlar içerdeki halkalardakilere nazaran 5 kat daha yavaş büyüme göstermektedirler. Uzmanlar bunu anlamak için Rodox adını verdikleri bir test işlemini uygulamaktadılar. Test sonuçlarına göre bitkilerini mitokondirilerinde normalden daha fazla hava birikmektedir. Bu da bize halkaların oluşum sırasında yüksek bir basıncın etkili olduğun kanıtlamaktadır. Bu ciddi havalanma sorunu elektriksel basınçtan kaynaklanıyor olabilir. Aynı sonuç uzun süre elektrik etkisinde kalan insanlarda da görülmektedir.

Bazı çok kompleks oluşumlar ekin halkaları fenomenine yeni ilginçlikler katmaktadır. Sanki bunları yapanlar bir bilmece sormaktadırlar. Belki de uzmanlar için bu oluşumlar her zaman bir sır olarak kalacaklardır. Örneğin Hollada’nın Assen yakınlarında bulunan aşağıdaki şekiller içinde beyaz bir toz ve jöle benzeri bir madde tespit edilmiştir.

image010

Bu beyaz toz iyice incelenmiş ancak Dünya üzerinde bilinen hiç bir maddeye benzemediği sonucuna varılmıştır. Eğer bu esrarengiz madde olayın gerçekten araştırılması gereken bir muamma olduğunu kanıtlamaya yetmiyorsa bir de 1998 yılı yaz aylarında bulunan Cherhill eteklerindeki oluşuma bakmak yeterli olacaktır. Bu Halkalar üzerinde ölmüş çok sayıda sinek bulunmaktadır. Biçimleri bozulmadan korunmuş olan sineklerin tümünün dili ekinler üzerine yapışmış vaziyettedir.

image011

Diğer bir kısım sinek ise yaralanmış görünmektedir. Ölü sinekler sadece halkaların içinde yer almakta, cıvar ekinlerde bulunmamaktadırlar. Bu keşiften sonra oluşumlarda ölü böcekler dikkat çekmeye başlayacaklardır.

https://saklisite.wordpress.com/

image002image003image004image005

 

Paylaş:

Yorumlar

Yorum yap