810) ABD Başkanları Lincoln ve Kennedy’nin Benzer Kaderleri

Yayin Tarihi 3 Ocak, 2016 
Kategori KATEGORİLENMEMİŞ

LINCOLN ve KENNEDY

image001

———————————————————————

ABD eski başkanları Abraham Lincoln ve John F. Kennedy’nin yaşamlarının incelenmesi sonunda pek çok şaşırtıcı rastlaşma su yüzüne çıkmıştır. Tanınmış matematikçilerden Prof. Ian Stewart, iki başkan arasındaki söz konusu paralelliklerin “tesadüf” olamayacağını ifadeden kendini alamamış ve evrende olup biten her şeyin tarafımızdan açıklanamayacağını da eklemiştir. Kennedy- Lincoln rastlaşmaları şimdiye kadar birçok gazete, kitap ve internet sitesinde yayınlandı. İki başkanın yaşamlarındaki paralelliklerin en çarpıcıları şunlardır:

— Lincoln 1860’da başkan seçildi. Bundan tam 100 yıl sonra 1960’ta Kennedy başkan seçildi.

— Her iki başkan’da insan hakları konusunda çok titizdi.

— Her ikisi de Cuma günü, eşleri yanındayken vuruldu.

— Her iki başkan da başlarının arkasından tek kurşunla vurulmuştu.

— Lincoln, Ford’s Tiyatrosunda öldürüldü. Kennedy vurulduğu zaman Ford Motor Şirketi imâlatı olan bir arabada bulunuyordu.

— Her iki başkan da(seçilmeden önce) Johnson adlı başkanların yardımcılarıydılar ve her ikisi de demokrat senatörlerdi.

— Lincoln ve Kennedy’nin yardımcıları olduğu bu başkanlardan Andrew Johnson 1808’de, Lyndon Johnson ise(tam 100 yıl sonra) 1908’de doğmuştur.

— Abraham’ın katili John Wilkes 1839’da doğmuş, Kenney’nin katili L. Harvey Oswald da yine 100 yıl sonra 1939’da doğmuştur.

— Her iki katilde güneyliydi ve her ikisi de mahkemeye çıkarılmadan vuruldu.

— Lincoln’un katili onu bir tiyatroda vurup, ilk aşamada bir ahıra gizlemişti. Oswald ise Kennedy’e bir ahırda ateş etmiş ve hemen gidip bir tiyatroya girivermişti.

Lincoln ve Kennedy’nin yaşamlarındaki anlamlı rastlaşmalarla ilgili bilinen en ayrıntılı araştırma Avustralyalı yazar Ken Anderson tarafından yapılmıştır. “The Coincidence File” adlı kitabında yazar, aşağıdaki ayrıntıları da ortaya çıkarmıştır:

— Hem Lincoln, hem de Kennedy üstü açık araba ile ve korumasız olarak yolculuk yapmayı severlerdi.

— Lincoln tiyatro locasında vurulduğu zaman, yakınında koruma bulunmuyordu.

— Her iki başkanın öldürülmeleri sırasında yanlarında eşlerinden başka bir çift daha bulunuyordu ve her iki olayda da bu çiftlerden kocalar yaralanmıştı.

— Her ikisinin de öldürüldüğü olayda, yanlarında bulunan eşleri yara almadan olayı geçiştirmişti.

— Her iki eş de kocalarının vurulan başlarını bir süre ellerinde tutmuşlardı.

— Her iki hanım da 24 yaşında evlenmiş ve her ikisinin de 3 çocuğu olmuş ve her ikisi de çocuklarından birini Beyaz Sarayda yitirmişti.

— Başkanların katillerinin öldürülüş şekilleri de paraleldir: Katillerin her ikisi de çok parlak projektörler altında vurulmuş ve bunları vuran Jack Ruby ve Boston Corbett birer Colt tabanca ile sadece bir el ateş etmişlerdi.

http://www.astroset.com/

https://insanveevren.wordpress.com

 

 

Paylaş:

Yorumlar

Yorum yap