805) ALMAN BASINI: “HEPİMİZ BİRAZ TÜRKÜZ”

Yayin Tarihi 31 Ekim, 2010 
Kategori BASIN-YAYIN

Alman basınında ilginç iddia:

Hepimiz biraz Türküz

image00127.jpg

Almanya ve diğer bazı Avrupa ülkelerine M.Ö. 7000 yılında gelen çiftçilerin, Anadolu topraklarından geldiğinin bilimsel olarak ispatlandığı bildirildi.

Alman “Kölner Express” gazetesi, “Hepimiz biraz Türküz” başlığıyla verdiği haberde, Mainz Üniversitesinden antropolog Prof. Dr. Joachim Burger’in Taş Devri döneminden kalan iskeletler üzerinde yaptığı araştırma sonucuna göre, o dönemin insanlarının Batı Anadolu’dan Avrupa’ya göç ettiğinin bilimsel olarak tespit edildiğini yazdı.

Bölgeden o dönemde Avrupa’ya gelen insanların evcil hayvanları da beraberinde getirmiş ve yerleşik olan insanlarla çok az ilişki içinde bulunmuş olduğunu da ifade eden Burger, bu araştırmayı aslında bazı hayvanların Avrupa’ya nasıl geldiğini incelemek amacıyla yaptıklarını kaydetti.

A.A.

Paylaş:

Yorumlar

“805) ALMAN BASINI: “HEPİMİZ BİRAZ TÜRKÜZ”” yazisina 4 Yorum yapilmis

 1. Oğuzhan TÜRK yorum tarihi 1 Kasım, 2010 01:48

  Aynı gazetenin sitesinde Diyarbakır için Türkiye-Kürdistan şehri diyor :/

 2. Büşra DADAŞ yorum tarihi 1 Kasım, 2010 14:51

  Hepsi biraz Türk değil bence Türk olsalar bir hâllerinden belli olurdu.Bence birçok topluluğa Türk yakıştırması yapmak hiç doğru bir davranış değil. Herkes Türk olmanın sorumluluğunu kaldıramaz biz Öztürk olmamıza rağmen tam olarak başardığımız söylenemezken onlara bırakılır mı hiç Türklük onuru..

 3. kürşat türkmen yorum tarihi 4 Kasım, 2010 22:32

  daha yeni mi anladınız len dünya TÜRKten türedi

 4. Tengiz yorum tarihi 10 Kasım, 2010 00:35

  7000 yıl önce Anadolu da Türk yoktu, gazete ilgi çeksin diye o şekilde yazmış. Türkler avrupaya ilk büyük akınlarını Hunlar döneminde başlatmışlardır. Olsa olsa oradan Türklük kalmıştır onlarda…

Yorum yap