792) İSTİKLAL MARŞI OKUYUP, “ŞEHİTLER ÖLMEZ” DİYEN MÜFTÜ’YE SÜRGÜN!

Yayin Tarihi 17 Ağustos, 2010 
Kategori BASIN-YAYIN

‘Şehitler ölmez’ diyen müftüye sürgün iddiası

image00116.jpg

Bakanların ve milletvekillerinin de katıldığı şehit cenazesinde İstiklal Marşı’ndan dizeler okuyan ve “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” diyen Bakırköy Müftüsü Zakir Uzun, Mut’a müftü yardımcısı olarak atandı. Uzun, kendisini arayan AK Partili vekilin “Keşke görevden alınsaydın” dediğini ileri sürdü.

İŞTE O ŞEHİT CENAZESİNDEN FOTOĞRAFLAR

Vatan Gazetesi’nden Meltem Günay’ın haberine göre, Tokat’ın Reşadiye ilçesinde meydana gelen saldırıda şehit düşen jandarma onbaşı Cengiz Sarıbaş’ın 7 Aralık 2009’da Ataköy 5. Kısım Camii’nde düzenlenen cenaze töreninde bir konuşma yapan Bakırköy Müftüsü Zakir Uzun’un Mersin’e sürüldüğü iddia edildi.

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu ve çok sayıda siyasinin katıldığı cenaze töreninde Müftü Uzun, İstiklal Marşı’nın 6. ve 7. kıtalarını okudu. Daha sonra da ettiği duanın ardından sözlerini ‘şehitler ölmez, vatan bölünmez’ diye bitirdi. Ne olduysa bu konuşmanın ardından olduğunu anlatan Müftü Uzun, “Ben oradaki insanları teskin etmek için İstiklal Marşımızdan bölümler okudum. Herkesin yüreğine değdi. Ama orada belli insanlar bunu hazmedemedi. AK Partili bir vekil beni aradı ve ‘Sen ne yapmak istiyorsun’ diye çıkıştı. Ben kendisine cevap vermedim. Daha sonra beni yüz yüze görüşmek için ofisine çağırdı ama gitmedim. Gitsem daha kötü şeyler olacaktı. Bunun üzerine önce İstanbul Valisi Muhammer Güler’i arayarak beni görevden almasını istedi ama bu olmadı. Bu sefer İstanbul Müftülüğü’nden işi halletmeye çalıştılar onda da başarılı olamayınca bu kez Diyanet İşleri Başkanlığı’na baskı yaptılar ve benim tayinimi gerçekleştirdiler” diye konuştu.

Mersin’in Mut ilçesine müftü yardımcısı olarak atandığını dile getiren Uzun, “Şu anda bana tayin yazısı gelmediği için Bakırköy’de görevimin başındayım. Zaten yasal olarak beni tayin edemezler o yüzden mahkemeye gideceğim yeniden. Daha önce de beni 2002’de Çorlu’ya sürmüşlerdi ama itirazda bulunup hakkımdaki suçlamalardan aklanarak 3 yıl sonra yeniden Bakırköy’e döndüm. Bakırköy’deki 9 yıllık görev sürem dolmadığından zaten tayin kararım usulsuz” dedi.

‘Keşke görevden alsalar’

Yaşananları ‘maalesef gerçek’ olarak nitelendiren Uzun, “Tayin işim ortaya çıktıktan sonra vekil beni aradı ve ‘ben yapmadım’ dedi. Bunun üzerine yaptığını ben biliyorum dedim. O zaman bana, ‘gönlünden geçeni sana söyleyeyim mi keşke senin görevine son verseler’ dedi. Ben de, ‘o da olur’ dedim telefonu kapadım” diye anlattı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/15573013.asp?gid=373

Paylaş:

Yorumlar

“792) İSTİKLAL MARŞI OKUYUP, “ŞEHİTLER ÖLMEZ” DİYEN MÜFTÜ’YE SÜRGÜN!” yazisina 4 Yorum yapilmis

 1. hasan ok yorum tarihi 17 Ağustos, 2010 14:59

  Bu nasıl bir vekildir ki istiklal marşından bir kıta okudu diye hesap sorabiliyor.bu nasıl bir yönetim anlayışıdır ki şehitler ölmez dedi diye sürgün edilmeye çalışılıyor.yazıklar olsun söylenecek çok şey var..biz cevabımızı sandıkta vereceğiz…

 2. Aydın Ayoğlu yorum tarihi 18 Ağustos, 2010 23:57

  Merhabalar

  İşte bu AKP’nın gerçek çırkın YÜZÜ

  artık bıçak kemiğe dayandı.

  Aydın
  Güney Azerbaycan

 3. mustafa kuşçu yorum tarihi 29 Ağustos, 2010 19:03

  Bunlarda Türk kanı olmadığından dolayı yaptıkları normaldir.Hocam cenabı Allah yardıcın olsun arkandayız slm.lar.

 4. perle yorum tarihi 30 Ağustos, 2010 02:30

  *İYİCE ZIVANADAN CIKILDI!
  -OLGUN VEDE KÜLTÜRLÜ İNSANLARIN DAVRANISI BÖYLE OLMAZ.
  -BU DÜNYADA CEHENNEM YASATILIYOR:(
  *ASLINDA ONLARA YASATILANIN İNTİKAMIYSA BU?
  -BUNU ONLARA YASATANLARA YASATMALILAR!
  NİCİN NORMAL HALKA YANSILIYOR BU ANLAMAK MÜMKÜN DEGİL!

Yorum yap