788) MİLLİ EĞİTİMİ MÜDÜRÜ MÜ, AKP İLÇE BAŞKANI MI?

Yayin Tarihi 6 Ağustos, 2010 
Kategori BASIN-YAYIN

Milli Eğitim personeline Erdoğan mitingine davet

SÖKE İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Buğdayeken’in tüm okullara mail göndererek müdür, müdür yardımcısı ve personeli Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Aydın’daki mitingine çağırdığı ileri sürüldü.

Davet mailinde, mitinge katılacak personelin görevli ve izinli sayılacağı duyuruldu. Müdür Buğdayeken, yazının Valilik’ten yollandığını savunurken, Aydın Valiliği böyle bir yazı göndermediklerini bildirdi. Eğitim- İş Sendikası Genel Başkanı Yüksel Adıbelli ise olayı yargıya taşıyacaklarını söyledi.

Denizli’de bir basın toplantısı düzenleyen Eğitim- İş Sendikası Genel Başkanı Yüksel Adıbelli, Başbakan Erdoğan’ın bugünkü Aydın mitingi öncesinde Söke Milli Eğitim Müdürü Mustafa Buğdayeken tarafından dün akşam ilçedeki tüm okulların yöneticilerine geçildiği öne sürülen maili kamuoyuyla paylaştı.

B.08.4.MEM.09.14.06.010/0 sayılı resmi mail ve faksın konu bölümünde, “Başbakanımızın ilimizi ziyaretine katılım” ibaresi yer aldı. Milli Eğitim İlçe Müdürü Mustafa Buğdayeken imzalı metinde, “Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 05.08.2010 Perşembe günü (Yarın) saat 10.30’da ilimizde olacaklardır. Müdürlüğümüz tarafından temin edilen araçlarla tüm okul ve kurum müdürleri ve müdür yardımcılarının katılımıyla yarın saat 09.30’da Söke Hükümet Konağı yanındaki Otopark’tan Aydın’a hareket edilecektir. Toplantıya katılan yöneticiler, görevli izinli sayılacaklardır. Gereğini önemli rica ederim” denildi.

Eğitim- İş Sendikası Genel Başkanı Yüksel Adıbelli, Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün Başbakan Erdoğan’ın Aydın mitingine personeli davet etmesinin suç olduğunu belirterek, “Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Ak Parti İlçe Başkanı mı, ilçe yönetim kurulu üyesi mi? Bunlar gözünü karartmış. Devletin Valisi de, devletin bütün kurumları da anayasa değişikliğine evet dedirtmek için AKP ile iç içe olmuş durumda. Biz Eğitim- İş olarak konuyu takip ediyoruz. Bu ilçe milli eğitim müdürü hakkında da suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

Kriz yaratan mailin altında imzası bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Buğdayeken ise topu Aydın Valiliği’ne attı, “Bu bizimle alakalı bir durum değil. Valilikten gelen, Aydın’da yapılacak hizmetlerin açılışıyla ilgili notu biz okullarımıza ilettik. Durumu miting olarak değerlendirmedik. Ben de devletin resmi açılış töreni olduğunu düşündüğüm için programa katıldım” demekle yetindi.

Ancak, telefonda DHA’ya açıklamada bulunan Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş, Buğdayeken’i yalanladı. Vali Coş, “Bizim öyle bir tasarrufumuz yok. Sadece güvenlik önlemleri ve törenlerle ilgili hazırlıklar konusunda görev yazılarımız var. Belediye, emniyet ve kültür turizm müdürlüklerine bu yazıları yolladık. Ancak kesinlikle programa iştirak konusunda herhangi bir yazımız yok. Faraziye konuşmak istemiyorum. Durumu araştırıp gereğini yapacağım” dedi.
Başbakan Erdoğan’ın aralarında sağlık ocağı, öğrenci yurdu, spor salonu, hükümet konağı ve İkizdere Barajı’nın da olduğu 20 tesisin açılışını uydu bağlantısıyla yaptığı Aydın programında, siyasete ve referandum sürecine ilişkin mesajlar da dikkati çekti.

Ferah IŞIK- Önder YILDIRIMCAN/DENİZLİ, AYDIN, (DHA)

image0013.jpg

Paylaş:

Yorumlar

“788) MİLLİ EĞİTİMİ MÜDÜRÜ MÜ, AKP İLÇE BAŞKANI MI?” yazisina 2 Yorum yapilmis

 1. fatoş aydın yorum tarihi 6 Ağustos, 2010 16:49

  selam kardeşim insanın bazı yorumlara ne söyleyecegini bilemiyor ben bir atatürkçü ve miliyetçi olarak o malum kişilere söylenecek çok sözm var ama kendime saygımdan ancak şunu söyliye bilirim allah onları saptırmış yoldan çıkmışlar her türlü melanet var her şey beklenir böylelerinden ban derimki sözün bitigi yerdeyiz oldu olacak çuvalcı generalı getirsinler bizim şerefli generaların görevini onlara versinler bu kadar düzen bazlık yeter artık yada türk mileti olarak sandıkta günlerini gösterelim saygılarımile hoşçe kalın

 2. Aydın Ayoğlu yorum tarihi 8 Ağustos, 2010 19:48

  Merhabalar

  buna benzer olaylar çok zamandan beri İran Molla hükümeti tarafından uygulanmaktadır. Türkiyedeki olayları uzun zamandan beri izliyorum yalnız bir şeyi çok iyi anladım. AKP Hükümeti yaptıklarını ve yapacaklarını İRAN’ın değersiz ve Namussuz rejiminden örnek alıyor. kısacası AKP İran gibi İslami ve anti Sekular devlet kurmak için İran’daki politikaları uygulamak istiyor yan demek ki AKP Türkiye’yi 1000 sene geriye çevirmek istiyor….
  Ahmedi Nejad’ı ABD’ye kafa tuttuğunu sanıyorla ve onu kendilerine büyük bir ADAM sanıyorla!!!!!! halbuki İran halkının zavallı durmu ve Petrol yatakları üstünde olan ama yoksulluk içinde çırpınan çaresiz milleti Ahemdi Nejada oy vererek kendi geleceklerini batırdılar…

  şimdi sıra Türkiye’de galiba AKP İran halkının çektiği acıları halkına da tattırmak istiyor… çünki bunların aklında tek şey var ve o da SAHTE İSLAMCILIK….
  İslam’ın adını batıran İran devleti, din adına yaptığı zulumları sayesinde halkın inancını zayiflaştırdı şimdi burdaki insanlar düne kadar müsülmanken bugün böyle İslamı görünce dinden dönüp hırıstıyanlaşıyorla veya bir çoğu Ateşi tapıyorlar…

  ALLAH BİZİ VE TÜRK HALKINI BÖYLE SAHTE İLAMCILAR ELİNDEN KURTARSIN

  Aydın
  Güney Azerbaycan

Yorum yap