78) KABİR DÜŞMANLARI; PEYGAMBERİN ANNESİNİN, MEZARINI YOK ETTİLER.

Yayin Tarihi 10 Ocak, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN, KATEGORİLENMEMİŞ

Peygamberin Annesinin Mezarını Yerle Bir Ettiler 

Suudi yönetimi, Hz. Muhammed’in annesi Hz. Amine’nin mezarını da yerle bir etti. Mezarı Hac’ca giden Türk kafilesi buldu ve görüntüledi.

10 Ocak 2008 / 18:31

image00172.jpg

Mezarlık ve türbeleri sapkınlık olarak gördüğü için ölülerini mezara gömmeden kepçelerle açılan çukurlara gömen Vahhabi Suudi yönetimi, Hz. Muhammed’in annesi Hz. Amine’nin mezarını da yerle bir etti.

OSMANLI TÜRBE YAPTIRMIŞTI
Osmanlı devrinde, kabir bir türbe içine alınmış, iki ucuna mezar taşları dikilmiş. Ancak Vahhabilik inancının mezar ve türbe ziyaretlerini yasaklaması üzerine, türbe daha sonra Suudi Hükümeti tarafından yıktırıldı ve ziyaretler de yasaklandı.

TÜRK HACILAR BULDU
Malatya’nın Darende İlçesinden giden bir grup hacı, Hz. Amine’nin kabrinin bulunduğu Ebva Vadisi’ndeki tepeye giderek mezarı görüntüledi ve etrafını taşlarla çevirerek belirgin hale getirdi.  

Medine’deki Neccaroğullarından olan Hz. Muhammed’in dayılarını ziyaret ettikten sonra dönerken Ebva Köyü’nde miladi 577 tarihinde vefat eden Hz. Amine’nin mezarı, şimdi vadi halini alan Ebva Tepesi’nde bulunuyor.

İşte Türk hacılar tarafından çekilen fotoğraflar:

image00220.jpg

image00312.jpg

image0049.jpg

Darende Haber

Paylaş:

Yorumlar

“78) KABİR DÜŞMANLARI; PEYGAMBERİN ANNESİNİN, MEZARINI YOK ETTİLER.” yazisina 4 Yorum yapilmis

 1. osman gezgin yorum tarihi 10 Ocak, 2008 23:21

  Kainatin günesi sevgili peygamberimizin annesinin kabrine özen gösteren atalarimiz,(osmanli )Türbe haline getirmis ama, bu saygisizligi suudi hükümetinin yapmasini anlayamadim,suudi krali ölmeyecekmi?????

  Allah her seyi en iyi bilen ve görendir..

  Allah suudi kralinin eline düsürmesin..

  Saygilarimla

 2. AYGÜL DEMİR yorum tarihi 12 Ocak, 2008 23:41

  Görünce ben de inanamadım.yazıklar olsun.müslüman mahallesinde salyangoz satarlar ondan sonra da müslümanız deyip geçerler.Bush abileri öyle istediyse..cahiliye devrine geri döndük Allah sonumuzu hayretsin.Allah çok büyük.Benim diyecek sözüm kalmadı onlara kızıyor ve zavallılıklarına acıyorum o kadar….

 3. suleyman yorum tarihi 17 Ocak, 2008 16:53

  ben bu suudı kralının musluman oldundan da şuphelıyım bu vahhabıler hep aynıdır bunlar muslumanlardanda korkmasalar peygamberımızın kabrınıda kaldırırlar oranında bır gün sahıbı cıkar inşaallah o zaman oralar hurrıyyetıne kavuşur o tılkılerde kacacak yerlerı bellıdır onların babalarının yanına gıderler herhalde

 4. Ümit Veren yorum tarihi 27 Eylül, 2015 05:07

  Peygamberimizin kabrinin yıkılmasını da Mustafa Kemâl bir telgrafla önlemiştir. Murat Bardakçı, Engin Ardıç ve Kadir Mısıroğlu’nun yorumları
  yanlıştır. Mekke Şehir Planlaması projesinde ekipbaşı olan Orol Ataman, bu telgrafın metnini Medine Müzesi’nde görmüştür. Okuyun.

  http://www.angelfire.com/mn/atakam/ndex/mezar.html

Yorum yap