760) “ERHAN GÖKSEL” AMERİKA’DA OTEL ODASINDA ÖLÜ BULUNDU!

Yayin Tarihi 22 Mayıs, 2010 
Kategori BASIN-YAYIN

Erhan Göksel Amerika’da otel odasında ölü bulundu

image00113.jpg

Verso Araştırma’nın sahibi Erhan Göksel, Amerika’da bir otel odasında ölü bulundu.

Alınan ilk bilgilere göre Erhan Göksel’in zayıflama programı olduğunu ve 40 kilo verdikten sonra yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Kalp krizi sonrası hayatını kaybetti
Araştırmacı ve Strateji Uzmanı Erhan Göksel, ABD’de kaldığı otel odasında ölü bulundu. New Jersey Eyaleti’nin Edgewater şehrinde bulunan Comfort Inn Oteli’nde kalan Göksel odasında hayatını kaybetmiş bir şekilde bulundu. Göksel’in kalp krizi sonucu yaşamını yitirdiği belirtildi.

11. dalgada Ergenekon gözaltısı
Verso kamuoyu araştırma şirketinin sahibi Erhan Göksel, Ergenekon soruşturması kapsamında yapılan 11. dalga operasyonunda gözaltına alınmıştı. Erhan Göksel’in evi ve iş yerinde geniş çaplı arama yapılmıştı. Göksel, Adli Tıp’ta sağlık kontrolünden geçirilirken, “Benim en büyük düşmanım EGM İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek. Bu hukuksuzluk sona erecek. Beni halkım savunur.” demişti.

Birçok siyasetçiye danışmanlık yaptı
Göksel’in, aralarında merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal, eski Başbakanlar Tansu Çiller ve Mesut Yılmaz’ın da bulunduğu birçok siyasetçiye danışmanlık yaptığı biliniyor.

Erhan Göksel kimdir
Ankara’da 1959’da doğdu. Bürokrat ve öğretim üyesi bir ailenin çocuğu. 1976’da Hacettepe Tıp Fakültesi’ne girdi. Ardından ekonomi doktora eğitimini yaptı. Politik psikoloji üzerine çalıştı. 1968-1983 arasında yüzme-sutopu ve basket oyunculuğu ile 1991-92’de basket antrenörlüğü yaptı. Bütün bu faaliyetleri sırasında hekimliğe devam etti. 1987’de Ankara Numune Hastanesi’ndeki görevinden istifa etti. 1983-87 arasında Türkiye’nin yurtdışındaki lobi faaliyetlerini yürüttü. Politik danışmanlık hizmetlerine, 1989’da Verso Siyasal Araştırmalar Merkezi’ni kurarak Adnan Kahveci ile birlikte başladı.

Sırasıyla siyasi danışmanlık yaptığı liderler: Turgut Özal, Süleyman Demirel, Tansu Çiller, Aydın Güven Gürkan, Hikmet Çetin, Deniz Baykal, Mesut Yılmaz. Mesut Yılmaz’la 1999 seçimleri öncesi ayrıldı. Ayrıca 1996’da Bulgar Başbakanı Kostov’un, 1999’da Kazakistan Devlet Başkanı Nazarbayev’in başkanlık kampanyalarını yaptı. 1998-2000 arasında ABD’de Başkan Yardımcısı Al Gore’a Ortadoğu danışmanlığı yaptı.

ENSON HABER

MERHUMA ALLAH’TAN RAHMET, AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI DİLERİZ.

Paylaş:

Yorumlar

Yorum yap