758) GSM ŞİRKETLERİ HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Yayin Tarihi 15 Mayıs, 2010 
Kategori BASIN-YAYIN

GSM şirketleri hakkında soruşturma

image0022.jpg

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu, GSM şirketleri hakkında soruşturma kararı verdi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş, Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. ve Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

Kurulun, 12 Mayıs’ta aldığı karar, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun internet sitesinde yayımlandı.

Yapılan duyuruya göre, yerinde incelemeler neticesinde, Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. ve Vodafone Telekomünikasyon A.Ş hakkında kuruma sunduğu bildirimlerde tutarsızlıklar ve yanlışlar bulunması nedeniyle savunmaları alınmak üzere soruşturma açılması kararlaştırıldı.

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. hakkında da kuruma sunduğu bildirimlerde tutarsızlıklar ve yanlışlar bulunması, yürütülen yerinde denetim çalışmasına ilişkin süreci yavaşlatan bir tutum içinde bulunması, yerinde denetim çalışması sürecinde hazırlanan bazı ekran görüntüleri ve açıklamaların denetim sonunda teslim edilen dokümanlardan çıkarılması ve denetim sonunda Denetim Heyeti tarafından hazırlanan tutanağın imzalanmaması nedeniyle savunması alınmak üzere soruşturma açılmasına karar verildi.

Duyuruda, Telekomünikasyon Kurumunun Denetim Çalışmalarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 13. maddesi çerçevesinde ilgili birim olarak Sektörel Araştırma ve Stratejiler Dairesi Başkanlığının görevlendirilmesi, soruşturma heyetinin Tarifeler Dairesi Başkanlığı ve Sektörel Rekabet ve Tüketici Hakları Dairesi Başkanlığından personelin de katılımıyla yürütülmesine karar verildiği bildirildi.

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Paylaş:

Yorumlar

Yorum yap