74) AMERİKA ORTAK DÜŞMANIMIZ

Yayin Tarihi 29 Ocak, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

 

Amerika ortak düşmanımız

 

image001132.jpg

Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez,  “ortak düşman” ilan ettiği ABD’ye karşı Nikaragua, Bolivya ve Küba’nın katılımıyla, “ortak bir savunma stratejisi oluşturma ve kendi silahlı kuvvetlerini kurma” teklifi yaptı.

Antiemperyalist ittifak çağrısı…
“Ortak düşmanımız ABD” diyen Chavez, Nikaragua, Bolivya ve Küba’ya, “ortak bir savunma stratejisi oluşturma ve kendi silahlı kuvvetlerini kurma” teklifi yaptı.

Latin Amerika zirvesinde, Chavez, Nikaragua Devlet Başkanı Daniel Ortega ve Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales ile bir araya gelmişti. Chavez burada yaptığı açıklamada da ABD’nin durdurulması gerektiğini söylemişti.

Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez, ABD’ye karşı harekete geçme zamanın geldiğini söyledi. Chavez, Nikaragua, Bolivya ve Küba’ya, “ABD’nin muhtemel bir saldırısından korunmak için antiemperyalist askeri ittifak kurma” çağrısı yaptı. Chavez, Washington yönetiminin bölgesel güvenlik için tehdit oluşturduğunu belirterek, Nikaragua, Bolivya ve Küba’ya “ortak bir savunma stratejisi oluşturma ve kendi silahlı kuvvetlerini kurma” teklifinde bulundu.

Düşman tek
Televizyonda ve radyoda yayınlanan konuşmasında Chavez, “Düşmanımız tek ve ortak: Birleşik Devletler İmparatorluğu” ifadesini kullandı. Hugo Chavez, “Eğer içimizden birine saldırırlarsa, bu hepimize yapılmış bir saldırı olacak” diye konuştu. Venezuela lideri, ABD’ye karşı Rusya ile silah anlaşması yapmıştı.

YENİÇAĞ

Paylaş:

Yorumlar

“74) AMERİKA ORTAK DÜŞMANIMIZ” yazisina 2 Yorum yapilmis

  1. yaşar toptaş yorum tarihi 29 Ocak, 2008 12:04

    abdnin dostları israil hindistan ve avrupa ülkeleri

  2. kadir karagöz yorum tarihi 30 Ocak, 2008 15:27

    vay be ne babayiğid bi adam helal olsun allahım bize de nasip etsin boyle devlet adamları…

Yorum yap