70) TSK’YA ÇOCUĞUMU VERMEM !

Yayin Tarihi 8 Ocak, 2008 
Kategori KATEGORİLENMEMİŞ

Ne TSK’ya ne PKK’ya VERECEK ÇOCUĞUM YOK

Radikal yazarı Perihan Mağden bugünkü yazısında terörü bitirecek tek çözüm olarak vicdani reddi öne sürdü. Türkleri ve Kürtleri vicdani redde çağırdı.

08 Ocak 2008 / 18:17

image00159.jpg

Radikal /Perihan Mağden

Bugünkü yazısında terörü bitirecek tek çözüm olarak vicdani reddi öne süren sivri dilli yazar Perihan Mağden, yine sert çıkışlar yaptı. Mağden, Türkleri ve Kürtleri vicdani redde çağırdı. Terörün metropollere korku saldığı bugünlerde bu yazı çok tartışılacak gibi görünüyor.

NE TSK’YA, NE PKK’YA VERECEK ÇOCUĞUM YOK!
Terörün şiddetle çözüleceğine inanmadığını dile getiren Mağden;
 “Şimdi, şehirlerde teröre her zaman olduğundan daha yakınız. En yakınız. On yıllardır yatakların/yorganların/dolapların
altına süpürdüğümüz ‘meseleler’, çok sıkabilir. Bizden Uzaktaki Yılan bin yaşasın diyerek geçirdiğimiz onca zaman. Fakirin, fukaranın, rençberin, amelenin çocuğunu telef ederek uzattığımız onca savaş yılı. Onca kahramanlık türküsü.
Utanmadan, etmeden söylenmiş. Elin çocuğuyla gerdeğe girmeler: Ölümle gerdeğe. Bugün barış için en büyük savaşın, en zoru olduğu ortadadır. Çıkıp Kürtler “Ne TSK’ya, ne PKK’ya verecek çocuğum yok!” diyorlar mı, diyebiliyorlar mıdır?” dedi.  

ÇÜRÜK RAPORU ALAN DTP’Lİ T.C.’NİN OYUNUNA BOYUN EĞMİŞTİR
Mağden yazısında aldığı çürük raporu ortaya çıkınca hapse atılan DTP Genel Başkanı Nurettin Demirtaş’ı kastederek, “Gidip Çürük Çetelerinden sahte çürük raporları almak, uzlaşmaktır. Uzlaşmanın, ağababasıdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin en süfli oyunlarına boyun eğmektir.
Kabul etmektir.
Vicdani Red, nadas için yakılan tarlalar gibi yayılmalıdır.
Vicdani Red, barış için savaşmayı göze alanların vereceği en iyi ve tek iyi cevaptır.” dedi.

VİCDANİ RED: ŞİMDİ!
Haklı ölüm yoktur, haklı öldürme yoktur” ifadesini kullanan Mağden, vicdani red konusunda hayli ısrarlı yazısının devamında,
‘Silahlara Hayır!’ demenin, ‘Savaşa Hayır’ demenin bin tane yolu yoktur. Binbir yolu da yoktur. Karşı koymanın, karşı durmanın BİR TEK yolu vardır: SAVAŞA HAYIR! diyebilmek. SAVAŞMAYA HAYIR!!
İnsan öldürmeyeceğim! Hiç kimse,
hiçbir güç bana insan öldürtemez! demek.
Ölenleri tanımadığın bir savaşta, öldürdüğünün kim olduğunu bilmediğin bir savaşta bir Kürt’ün bir Türk’ü, bir Kürt’ün bir Kürt’ü, bir Türk’ün bir Kürt’ü, bir Türk’ün bir Türk’ü öldürmeye hakkı yoktur. Olmamıştır ve olmayacaktır. Demek.
Şimdi son zamanlarda tamamen çalıların arkasına gizlenmiş bulunan Tavşanlar’a, Militarist Hayvanlar’a, Korkunun Dağları Beklediği Dağlılar’a, çocuklarımızın canından daha değerli hiçbir şey olmadığını ve olmayacağını hatırlatmak istediğim Etoburlar’a nafile seslenişimi, yinelemek isterim.
Zira bu nafilelik hiçbir zaman bu kadar ‘haklı’ olmamıştı. Yerini bulur, bulmaz; bu kadar gerekli olamazdı. Olmamıştı.
VİCDANİ RED: ŞİMDİ! diyerek vicdani reddin bir insanlık hakkı olduğunu savundu.

İLGİLİ YAZI : TÜRKİYE’Yİ HEDEF ALAN VİCDANİ RETÇİLER

http://www.yenidenergenekon.com/29-turkiyeyi-hedef-alan-vicdani-retciler/

 

Paylaş:

Yorumlar

“70) TSK’YA ÇOCUĞUMU VERMEM !” yazisina 4 Yorum yapilmis

 1. Mevlüt Uluğtekin Yılmaz yorum tarihi 9 Ocak, 2008 18:21

  Yasa gereğinin getirdiği zorunluluk olmasa inanıyorum ki; Türk ordusunun senin çocuğuna zaten ihtiyacı olamaz.

 2. Kazım TÜRKER yorum tarihi 10 Ocak, 2008 21:06

  YÜREYİ ALLAH VE VATAN AŞKI İLE YANAN,TÜRKLÜĞÜ ONUR SAYAN NAMUSU VE ONURU İÇİN YAŞAYAN YÜCE TÜRK MİLLETİNE SAYGI SEVGİLERİMLE
  GELELİM MAĞDEN DENEN YAZAR BOZUNTUSUNUN SÖZDE YAZISINA.HANIM EFENDİ BU VATAN İÇİN ÖLÜMÜ GÖZE ALANLARIN ANALARI YOKMUYDU,EVLADINI VATANINDAN DAHA ÇOK SEVEN ONU TSK NE TESLİM ETMEM DİYEN BİR ANANIN KUSURA BAKMAYIN,NAMUSUNDAN,ONURUNDA ŞEREFİNDEN VE HAYSİYETİNDEN ŞÜPHE EDERİM.ASİL TÜRK MİLLETİ TARİH SAHNESİNE ÇIKTIKTAN SONRA CAN ALMIŞ CAN VERMIŞTIR. NE ÜĞRUNA, NAMUS ÜĞRUNA VATAN UĞRUNA BUNLARA SAHİP OLMAYAN ANAYA BEN ANA DEMEM.
  TÜRK MİLLETİNİN TARİHİMİZDE ÇANLI ÖRNEKLRİ ÇOKTUR.MESELA 20 YAŞINDA RUSLARI ERZURUM TABYALARINDA DURDURAN NENE HATUN İŞTE BUNLAR TÜRK
  MİLLETİNİN ANALARIDIR.YAZAR BOZUNTUSU HANIM SEN ZATEN BÖYLE BİR VATAN PERVER BİRİ OLMAZSIN. ÖYLE SANIYORUM SENİN KANINDA NUTLAKA BİR BOZUKLUK VARDIR.BU AZİZ VATANA HİYANETLİK ETMEYİN YETER. SEN VE O SEVGİLİ ÇOÇUĞUN.ZAMAN GELECEK BUNLARI HESABI MUTLAKA SORULACAKTIR. BUNU BİR TARAFA NOT EDİN.

 3. Kazım TÜRKER yorum tarihi 10 Ocak, 2008 21:49

  SAYGI DEYER TÜRK MİLLETİN KAHRAMAN EVLATLARI,
  BU YAZAR BOZUNTUSUNUN “BENİM PKK YA VE TÜRK SİLAHLİ KUVVETLERİNE VERECEYİM ÇOCUĞUM YOK DEMESİNİN ALTINDA YATANLARI BİR DÜŞÜNÜN.
  1-VATANA HİYANET, TERÖRE DESTEKTİR.
  2-TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ İLE TERÖR ÖRGÜTÜ PKK YI AYNI KEFEYE KOYMAKTIR.
  3-YAZAR BOZUNTUSU BİZİM EKMEYİMİZİ YİYİP BAŞKASININ KILICINI ÇEKENLERDENDİR,
  4-RESMEN PKK SEMPATİZANI OLAN,YAZAR BOZUNTUSU BU
  KADIN YAZISINA KILIF BULMAK İÇİN PKK YI İSTEMİYEREK EKLEMİŞTİR.
  5-BU YAZAR BOZUNTUSUNA DİYECEYİM, O PEK SEVDİĞİN ÇOÇUĞUNDA SENDE CEHENNEMİN DİBİNE KADAR YOLUNUZ VAR. YETERKİ BU ŞEHİT KANI İLE SULANMIŞ TOPRAKLARSDAN UZAK DURUN.
  HEEEYYY BÜYÜK AALLAHIM GÖRMÜYORMUSUN BU VATAN HAİNLERİNİ VATAN MİLLET NAMUS GİBİ İNSANLIĞIN ONURU ŞEREFİ OLAN BU KIYMETLERİMİZE DEYER VERMİYEN BU VATANSIZLARDAN NE ZAMAN HESAP SORACAKSIN YÜCE ALLAHIM.
  UZAK DURUN
  YERİN DİBİNEMİ CEHENNEMEMİ GİDİN YETERKİ KAHRAMAN TÜRK MİLLETİNDEN UZAK DURUN.

 4. Burhan YILMAZ yorum tarihi 10 Ocak, 2008 22:26

  Böyle giderse yaşanacak çok şeyleri göreceğiz gibi. Acı veriyor bize. Bu tür sesler acilen susturulmalıdır.

Yorum yap