680) BERMUDA ŞEYTAN ÜÇGENİ ASLINDA KARE

Yayin Tarihi 21 Aralık, 2013 
Kategori KATEGORİLENMEMİŞ

Bermuda Şeytan Üçgeni aslında Kare

image00136.jpg

 

Tüm dünyaca bilinen ve bir çok uçak kazasının yanı sıra gemilerinde kaybolduğu Bermuda şeytan üçgeninin kare olduğu iddiası Türk bilim adamı Prof.Dr. Mustafa Aykın tarafından belgeleriyle ispat edildi. Bu iddiası üzerine basın açıklaması yapan Aykın: “Uçak yolculuğu sırasında Bermuda Üçgeni olarak tabir edilen bölgeyi gördüm ama kimsenin görmediği bir köşesi daha olduğun fark ettim” dedi.

İç açıları toplamı da 180 değil 360

Bunun üzerine bir takım araştırmalar yapmak için önce google eart programına baktım ardından bölgeye gidip özel ölçüm tekniklerini kullanarak pergelimle aldığım ölçümlerde bölgenin iç açıları toplamının da 180 değil 360 olduğunu saptadım bu bilgiler ışığında Nasa ve Dünya Bilim örgütüne başvurdum cevabını bekliyorum diyen Aykın’a cevap gecikmeden geldi.

Şaşırtıcı ama Gerçek 

Gelişmeler üzerine Nasa ile ortak komisyon kuran Dünya Bilim Örgütü kısa sürede sonuca ulaştı ve akşam saatlerinde dünya genelinde bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantı da konuşan Dünya Bilim Örgütü Başkan Yardımcısı Çağlar Özpınar: “Gelişmeler şaşırtıcı ama Sayın Aykın’ın verilerinden yola çıkarak yaptığımız araştırmalar ve aldığımız uzay fotoğrafları ile bilinen Bermuda Şeytan üçgeninin aslında Kare olduğu ortaya çıkmıştır” dedi.

http://turkbilimi.com/?attachment_id=881

image00214.jpg

image0035.jpg

YORUM:

Kare, dört kenarı ve açıları birbirine eşit olan geometrik şekildir. Eğer Bermuda Şeytan Üçgeni, dört noktalı ve dört kenarlı ise; açıları ve kenar uzunlukları birbirine eşit olmadığı için sadece dörtgen olarak ifade edilebilir.

Yılmaz Karahan

Paylaş:

Yorumlar

Yorum yap