679) AKP’YE OY VEREN TÜRKLERE

Yayin Tarihi 20 Aralık, 2013 
Kategori KATEGORİLENMEMİŞ

AKP’ye oy veren Türklere…

 

Turgut Özal da “Türk dediğin nedir ki?” demişti? Zira, aklında Türkiye ile Kuzey Irak’ta ilan edilecek “Kürdistan” ı birleştirme fikri vardı. Bu sebeple “federasyonu tartışalım” diyordu. Biz, bu hezeyana, aynı anda “Özal dediğin nedir ki?” diye cevap vermiştik. Allah’ın takdirine bakın ki Turgut Özal, bir ay sonra vefat etti… Bir Amerikan projesi olan Türkiye’yi Türkiye olmaktan çıkararak“Anadolu federasyonu” na çevirmek hedefine ulaşamadı.

Proje, benzer bir iktidar, yani AKP iktidarı oluşturulana kadar bekletildi. Şimdi AKP sözcüleri, “Ne demek Türklük?.. İşte Orta Asya’dan gelmişsin. Bir bakıyorsun, kaçımızın dedesi Orta Asya’dan gelmiş? Bir sor bakayım gerçekten. Var mı böyle bir şey? Türk dediğin bir sentezdir zaten. Türk diye bir ırk yok” demeye başladı… Hem de Türklüğün beşiği, Dede Korkut destanlarının yaşandığı coğrafyada; Bayburt’ta; AKP’ye oy veren Türklere söylüyor bu sözleri!

***

Tarihte Türk Milleti ile uğraşanları araştırın; sonları çok kötü olmuştur. Çünkü Türk Milleti, tarih içinde adaletin kılıcı olmuş bir millettir. Adalet isteyen, barış isteyen huzur isteyen, ya Türklere sığınmış, ya da Türklerden yardım istemiştir. Türklerin tarihi görevi budur.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Bu hastalıklı yaklaşım ve iftiranın, Türklere barbar diyen Haçlı emellerinden hiçbir farkı yoktur. Türk yoktur diyen, belasını mutlaka bulacak, yediği içtiği boğazına düğümlenecek, hak ettiği cevabı en yakın zamanda Türk milletinden alacaktır” sözlerini herhalde bu tarih bilinciyle söylüyor.

Tarih deyince eski Türk Tarih Kurumu Başkanı Yusuf Halaçoğlu’nun Türk yoktur diyen kişi için,“Hükümette Türk yoktur deseydi daha isabetli olurdu” sözünü de hafızamıza kaydedelim. Tarihçi sözü bu…

***

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Şükrü Saracoğlu, 5 Ağustos 1942 günü TBMM’de aynen şöyle demişti.
“Biz Türküz, Türkçüyüz. Türkçülük bizim için bir kan meselesi olduğu kadar bir vicdan ve kültür meselesidir.”

Yani “ırkçılık yok” dediysek, bu Türk Milleti’nin her insana adaletle yaklaşmasından kaynaklanır.

Kendi ırkını başka ırklardan üstün tutmamak, herkese adil davranmak… İlke budur.

Bu arada Türk Milleti, tarih boyunca kendi hakkını, hukukunu da kimseye çiğnetmemiştir! Akif’in dediği gibi, “çiğnetmedi namusunu, çiğnetmeyecek!”

***

Yoksa büyük tarihçi İsmail Hami Danişmend’in belirttiği gibi “Etnoloji, antropoloji, etnoğrafya, tarih, dilbilim gibi klâsik ilimlerin ittifakıyla sabittir ki milâdın onbirinci asrında Anadolu’yu fethederek bugünkü Türkiye devletini kuran Oğuz Türklüğü, ana Türk ırkının devamından başka bir şey değildir. Bir ırk birliği, dil birliği, kültür birliği, vatan birliği, din birliği ve muazzam bir tarih birliğiyle birbirine bağlanmış olan Türkiye Türklüğü, siyasi ve suni bir millet değil, doğal bir oluşum niteliğine sahip kuvvetli bir milliyettir. Bütün Türk âleminin merkezi ve bugünkü ana yurdunda genel Türk tarihinin varis ve mümessili olan Türk milliyeti, vatandaşlık, vatan, dil, din, ırk, kültür, ideal ve müşterek tarih birliğiyle birbirine bağlı fertlerden mürekkep bir kütledir.”

***

İsmail Hami Danişmend’in bu bilimsel tespiti, Türk devletinin de kuruluş dayanağıdır.. Buna karşı çıkanlar, Türk Milleti’ni Anadolu’dan atmak için Haçlı Seferleri düzenleyenlerle ve bugünkü Haçlı Seferi olan Büyük Orta Doğu Projesi ile aynı cephededir. Özellikle AKP’ye oy veren Türklerin anlaması gereken gerçek budur.

İşte kendileri itiraf ediyorlar. Türklüğe karşı mücadele ettiklerini haykırıyorlar. Türklük Anadolu’dan silinirse, İslam da Orta Doğu’dan ve dolayısıyla bütün dünyadan silinir. Hesap budur! AKP’ye oy veren Türklere anlatılması gereken de budur.

ARSLAN BULUT

 

Paylaş:

Yorumlar

“679) AKP’YE OY VEREN TÜRKLERE” yazisina 1 Yorum yapilmis

  1. ORHAN TOKCA yorum tarihi 28 Aralık, 2013 00:52

    Aklı ve ufku küçük olanların fikirleridir ırkcılık.Büyük ve dünya devleti olma idaali olanların düşüünceleri OSMALI devleti gibi olmalarıdır.

Yorum yap