667) EMİR TİMUR’UN, YEZİD’İN MEZARINI TAHRİP ETTİRİŞİ!

Yayin Tarihi 15 Temmuz, 2013 
Kategori TÜRK DÜNYASI

Timur’un, Yezid’in Mezarına Yaptığı Korkunç Şey, Asırlarca konuşuluyor…

image0016.jpg

1400 Ekim’inde Şam’ı alan Timur, ilk Emevi halifesi Muaviye’nin oğlu olan ve Hz Muhammed ‘in torunu Hüseyin ile yakınlarının Kerbela’da şehit edilmesine sebebiyet veren Yezid’in Şam’daki Emevi Camii’nin yakınında bulunan Babü’s-sagır Mezarlığındaki kabrini açtırmış ve Yezid’in kemiklerini yaktırmıştı. Bu sırada yıkım ve yok etme işinden Muaviye’nin mezarı da nasibini almış ve ortadan kaldırılmıştı. O dönem tarihçilerinin yazdıklarına göre, 1400 yılının sonbaharında önce Halep ile Humus’a ardından da Şam’a giren Timur, Şam’da üzerlerine derme çatma kulubelerin yapılmış olduğu bazı kişilerin mezarları olduğunu öğrendi. Ama bu mütevazı mezarların hemen ilerisinde, Emevi Camii’nin yakınında bulunan kubbeli ve son derece gösterişli bir mezarında Muaviye’nin oğlu Yezid’e ait olduğunu öğrenince hiddetlendi ve ”Sahabe mezarlarının kulübeler kondurmuş, peygamber efendimizin torununu katletmiş bu adama saray gibi mezar yapmışsınız” diyerek Yezid’in türbesinin derhal yıkılmasını, toprağının elli arşın kazılarak Kızıldeniz’e dökülmesini buyurdu ve askerinden binlercesini getirerek Yezid’in mezarının üzerine işetti !

Timur’un bu hareketi, sonraki asırlarda başka mezarların ortadan kaldırılmaları konusunda tam bir örnek teşkil edecek ve bu arada Muaviye ve Yezid’in kaybolan mezarlarının yerlerinin bulunduğu yolunda ortaya yeni iddialar ortaya atılacaktı. Şam’ın en eski mezarlığı olan ve tarihi İslam’ın ilk senelerine kadar uzanan Babüs-sagır’da şimdi her 20-25 senede bir Muaviye ile Yezid’e ait oldukları ileri sürülen mezarların bulunduğu söyleniyor, bu mezarlar Şiiler tarafından tahrip ediliyor ve bunları birkaç sene sonra başka mezar iddiaları takip ediyor. Babüs-sagır ‘da 1990′larda ortaya çıkartıldığı ve Muaviye’ye ait olduğu iddia edilen son mezarın başında ise, tahripten korunması için şimdi askerler nöbet tutuyorlar…

En başta Edirneli Oruç Bey olmak üzere, eski devir tarihçileri, Timur’un 1400 yıl Ekim’inde Şam’ı almasından hemen sonra Yezid’in mezarına yaptıklarını uzun uzun anlatırlar… Evliya Çelebi ise, meşhur ”Seyahatname” sinin dokuzuncu cildinde korku filmini andıran ama rengarenk sahneler nakleder ve Timur’un sadece mezarı tahrip etmekle kalmadığını, Yezid’e saygı gösteren binlerce kişiyi de yaktırdığını anlatır. Aşağıda, Evliya Çelebi’nin bu konuda yazdıklarının bir bölümünü günümüz Türkçesi’ne naklederek veriyorum : ”…Timur, Şam’ı aldıktan sonra Emevi Camii’ine gelip Yezid’in yolundan gidenlere ‘Burayı taht merkezi yapmaya karar verdim ama yapayalnızım. Beni evlendirin. El sürülmemiş öyle güzel bir kız bulun ki cihanda benzeri olmasın’ dedi.

Yezid’in yolundan gidenlerin şeyhi ‘Padişahım şayet cariyen olmasına tenezzül buyurursan benim kızımı al!’ diye öne çıktı, Timur bunu kabul edip kırk gün kırk gece düğün yaptı. Öyle bir şenlik odu ki, koskoca Şam’da tek bir çadır dahi kuracak yer kalmadı. Timur, kırk birinci gün, Yezid’in yolundan gidenlerin bütün şeyhlerini huzuruna kabul edip genç karısı ile Emevi Camii’nin yakınında gerdeğe girmek istediğini söyledi. Yezid’in şeyhleri hemen ‘Olmaaaz! Bu kadar kalabalık içerisinde Züleyha gibi güzel olan o kızın avret yerini keşfetmeye kalkarsanız şeyhimizin namusu incinir’ dediler. Bu sözü işiten Timur ‘Bre mel’unlar’ diye haykırdı. ‘Hazret-i Peygamber’in mübarek soyundan gelen İmam Hüseyin’i Kerbela’da şehit edip mübarek başını şehir şehir dolaştıran, evladını susuzluktan helak eden, soyundan gelenleri orda burda teşhir eden siz değil misiniz? Bunları yapmaya utanmadınız da şimdi şu mel’un herifin nikahlayıp aldığım kızı ile kapalı bir yerde gerdeğe girmemden mi utanıyorsunuz? Bre sizin ırzınız nedir? Söyleyin bana, ne şekilde katledeyim?’

Askerine emretti, her taraftan odun getirtip Yezid’in yolunda gidenleri Nemrud ateşi içinde bıraktı. Sonra gidip Yezid’in kabrini açtırdı. Cesedin hala bozulmadığını gören bazı askerlerinin ‘Sultanım, bu Yezid ne de olsa sahabedendir; affeyle!‘ demelerine daha da hiddetlendi, bir ateş daha yaktırdı, Yezid’in cesediyle beraber 13 kişiyi orada ateşe attı ve Yezid’in küllerini havaya savurttu. Bu iş bitince de bütün askerlerini çağırtıp mezarın üzerine işetti.”

 MURAT BARDAKÇI

image0022.jpg

Emir Timur’un Taşkent’teki heykeli (Özbekistan)

 

Paylaş:

Yorumlar

“667) EMİR TİMUR’UN, YEZİD’İN MEZARINI TAHRİP ETTİRİŞİ!” yazisina 42 Yorum yapilmis

 1. Gülsah Memis yorum tarihi 17 Temmuz, 2013 10:47

  Dogru is etmemis .. vesselam.

 2. Aydın Ayoğlu yorum tarihi 20 Temmuz, 2013 21:44

  Bence Gayet iyi yapmış. Hatta az bile yapmış. Şam’ı tamamen yıkması gerekiyormuş.

 3. asil türk ırkı yorum tarihi 22 Temmuz, 2013 11:57

  Peygamberimizin ciğer parelerine yapılan zulmü unutmayıp ve intikamını alan emir Timur a önce Allah sonra Peygamber ve sonra da Peygamberin Ehli Beyt i şefaat etsin…
  işte asil Türk ırkını cahil ve riyakar araplardan ( hepsi değil) ayıran fersah fersah fark !!!

 4. ali selçuk yorum tarihi 7 Ağustos, 2013 11:58

  tarihimizde yıldırımla 1402 savaşıyla tanıtılan TİMUR’un MUHTEŞEM BİR İMPARATOR olduğu böylece alen-beyan görülüyor. Müthiş bir İRADE, müthiş bir YÖNETİM erki.
  Derler ki; Konya’da kalabalık içinde bir kişiyi çağırıp. SEN KİMSİN der, getirin onu buraya, SEN NE HAKLA BENİM RÜYAMA GİRERSİN ? DÜŞÜRÜN KELLESİNİ diyerek,etkileşimin sebepleri hakkında derin bilgisi olduğunu böylece anlatmış olur.

 5. mahmut genç yorum tarihi 14 Eylül, 2013 23:46

  timurun yoluna kurban olim yapması gerekeni yapmış

 6. A.Ömer Serim yorum tarihi 21 Ekim, 2013 08:55

  Dinle fazla alakam yoktur ama, bugünkü süniliğin bu hale gelmesinin, Suriye’deki Şii’leri kesip SÜNİ DEVLET kurmak isteyen Muaviye-Yezid dostu katillere EMİR TİMUR HAZRETLERİ pek güzel cevap vermiş.Layığı budur.Peygamberin torunun katleden bir caninin her halde arkasından ağlanmaz!

 7. celal YEŞİL yorum tarihi 8 Kasım, 2013 23:14

  Tarihte silinmez izler bırakan Büyük Komutan Devlet adamı Aksak Timur,a Allahtan Rahmet diliyorum Nur içinde Yatsın.

 8. cafer oruc yorum tarihi 10 Kasım, 2013 01:59

  TİMURun böyle YİĞİT olduğunu bilmiyordum…öyle ya hz.Peygamberin öpmeye kıyamadığı hz.Hüseyini ve evlatlarını şehid eden katil YEZİDE az bile yapmış … günümüz yezidlerine TİMUR gibi kahramanlar gerekli… lanet olsun islamı islam adıyla yok etmeye kalkışan MELUN AYYAŞ YEZİDE ve YEZİDİ ZİHNİYETLERE LANET OLSUN….

 9. taha nur yorum tarihi 22 Kasım, 2013 01:04

  Hey Mübarek ellerini öpmek istediğim mübarek Timur
  Hazretleri. Ne kadar isabetli ne kadar gerekli bir
  iş yapmışsın. Resulullah Evlatlarını katleden bu şerefsiz Yezid ve o şerefsizin babası melun muaviye çok daha fazlasını hak ediyor. Melunda iman ne gezer. Bu davranışın bugünün yezitlerine ve muaviyeyi sahabe zanneden beyinsizlere ibret olsun.Allah dereceni artırsın inşallah.

 10. yasar huseynov yorum tarihi 13 Aralık, 2013 21:13

  çok iyi yapmış beter olsun yezid ALLAH lanet etsinyezide

 11. onur güneş yorum tarihi 14 Aralık, 2013 00:30

  muaviye soyu ey yezitler az bile size

 12. melek yıldırım yorum tarihi 2 Ocak, 2014 16:03

  Ellerine saglık Eyy Timur,
  Allah gani gani rahmet etsin sana.
  keşke yanında olsaydımda seninle beraber yapsaydık.
  çoookk çoookk iyi yapmışsın bravo.
  Selamlar

 13. Perviz Ezizov yorum tarihi 4 Ocak, 2014 22:13

  Ne edibse duz edib.ALLAH ona rehmet etsin.Yezid kimi lenete gelmis varliqlar bundan da artigina layiqdir.ALLAH yezide,atasi muaviyeye,babasi ebu sufyana lenet elesin.

 14. Attila Uzun yorum tarihi 23 Ağustos, 2014 06:39

  Ya ne tuhaf iş peygamberin torunlarını öldürten onlarca kişiyi susuz bırakan bir sürü kadının kızın ırzına geçen Emevilerin avukatlığını yapmak size mi düştü? Timur han yapılması gereken neyse onu yapmış hatta az bile yapmış.

 15. Dyugen yorum tarihi 11 Aralık, 2014 10:24

  Imam Huseyn eleyhissalam oz dusmenine bir anda olsun bele zulm etmemis. amma bu timur zulm etmekde heddi bele ashmis. zalimlardan olmushdur.

 16. baba murat yorum tarihi 3 Nisan, 2015 16:28

  az bile yapmış ki günümüzde halen halka zulm eden emevi soyu var ALLAH rahmet eylesin büyük komutan timuru yıldırım beyazıtı yendi diye tarihte yanlış anlatılıyor dikkat ededlim

 17. ALi Tandoğan yorum tarihi 12 Temmuz, 2015 21:10

  o dönemde ehlibeyt acısı şimdiki gibi değildir tazedir Timur un yüreği yanmış ki böylesine işlere kalkışmış bence doğruda yapmış çünkü muaviye ve yezidde şeytan kadar merhamet yoktur insanoğlunun ilk ve son şeytanlarıdır Allah kalbi güzel yüreği temiz her kulu onlar gibi nursuz merhametsız serefsiz insanlardan korusun Timur un mekanını Cennet eylesin..

 18. k.yılmaz yorum tarihi 11 Aralık, 2015 18:40

  ey gidi koça Timur büyük komutan 615 yıl önce herşeyi çok iyi okumuş öğrenmiş ve biliyormuş bu gün bizim halkımız daha o dönemle ilgili olan ve yaşanan hiç birşeyi bilmiyor,sorgulamıyor,öğrenmiyor.peygamberin neslini katledenler nasıl bir müslüman olur ve ona nasıl biat edilir.sana büyük saygı duyuyorum,büyük
  insan.

 19. Halil ÖZTÜRK yorum tarihi 27 Mart, 2016 17:55

  helal olsun Timur ailem bana hep Timur kötü der ama güzel yapmış hz.Muaviyenin mezarına yaptıklarını doğru bulmadım çünkü hz.Muaviye büyük bir sahabe peygameberimizin sırdaşıdır keşke çini ve istanbuluda alsaydında o güzel komutan sen olaydın.

 20. zeynel toptaş yorum tarihi 23 Haziran, 2016 18:15

  Halil Öztürk, peygamber soyu-torunlarına zulüm yapanları herhalde cennette iyi yapmışsınız elinize sağlık demiyecek, gel bakalım ebedi cehennemine diyeceği kesinken sen yezid ve muaviye hayranlığın ile ahirette nerede yer alacağının kararını vermişsin, hayrını gör demek düşer bizede. anlaşılan Allah’tan korkun yok, cehennem ateşini seviyosun. hadi yolun açık olsun.

 21. Osmanlı torunu yorum tarihi 23 Şubat, 2017 11:04

  Bence yanlış yapmış Peygamber efendimiz amcasını öldüren Hz.Vahşi yi affetmişken Timur binlerce insanı yakıyor belki de aralarında masumlar da vardı.Haksız yere bir insanı öldürmek insanlığı öldürmek değil mıdır?
  Hem Timur Yıldırım Bayezid in hanımını da ele geçirdiğinde düzenlediği bir şenlikte soyundurarak kendisine şarap sundurmamış mıydı?
  Bana göre Timur Müslüman oluşuna Müslümanlık için savaşmasına rağmen canidir yanlıştır!!!

 22. Abdullah Aktolga yorum tarihi 6 Eylül, 2017 11:59

  Arkadaşlar hepinizin yorumunu okudum. Özellikle İslam Tarihi üzerinde birçok siyonist kitaplarda yalan, mezhebi kargaşaya zemin için birbirine düşürmek amacıyla yazılan kirli bilgiler mevcuttur. Şimdi Sanal Âlemde olduğu gibi.

 23. Abdullah Aktolga yorum tarihi 6 Eylül, 2017 12:00

  Öncelikle Ehl-i Beytin her birini ayrı ayrı canımıdızdan çok sevdiğimizi belirtelim. Eğer Kerbelada olsaydım şehit edilen canlarımızın herbiri için şehit olurum.Şehit Edilmelerine vesile olanları Allah'(C.C.)a havale ediyorum. Medine’de O gün Hz Abdullah rüya görür.Rüyasında Hz.Rasulullah (SAV) elinde cam bardak içinde kan dolu. “Bu Hüseyin ve sahabelerin kanıdır. bunu Hz. Allah’a sunacağım.” demiştir.

 24. Abdullah Aktolga yorum tarihi 6 Eylül, 2017 12:00

  Ancak Hz. Muaviye’yi Yezid’in Babası olduğu için yermeye kalkarsak Peygamberimizin; “Benim ashabımı bana bırakınız” ve “Ashâbım hakkında Allah’tan korkun! Ashâbım hakkında Allah’tan korkun! Sakın benden sonra onlara düşman olup sövmeyin! Onları seven, bana olan sev­gisinden dolayı sevmiş olur. Onlara kızıp kin duyan da, bana olan kin ve düş­manlığından dolayı böy­le yapmış olur. Onlara sıkıntı veren bana sıkıntı vermiş, bana sıkıntı veren de Allah’a eza etmiş olur. Allah’a eza eden de büyük bir felaketle yüz yüze gelmiş olur…”(Menâkıb: 59; el-İsâbe, 1: 10.)

 25. Abdullah Aktolga yorum tarihi 6 Eylül, 2017 12:01

  Zira Hz. Muaviye Resulullah tarafından övülmüş,sır kâtipliği yapmış ve müjdelerine mazhar olmuştur. Burada yazılamayacak kadar üstünlükleri vardır.(Örnek;Resulullah’a (SAV)Cennetten Cebrail A.S. ile gönderilen kâğıt ve Kalemi Muaviye’ye vererek Ayetül Kürsiyi yazdırmıştır, Namazda Fatihadan sonra, amin dediği için,SemiAllahulimen hamideh den sonra, Rabbena ve lekelhamd dediği için peygamberimiz sünnet olarak addetmiştir.)

 26. Abdullah Aktolga yorum tarihi 6 Eylül, 2017 12:02

  Timur-Yıldırım’ın eşi, Yıldırım-Şah İsmail’in kızı, Timur’un Yezidin mezarına mukavemeti.. gibi yalan yanlış bir sürü bilgi ile doludur. Şunu başta iyi münazara edilmeli ki; Gerek Timur, gerekse Yıldırım inançlarının esaslarını iyi bilen zatlardır. İman yönüyle Hz. Allah’a, Resülullah, Ehl-i Beyt ve Ashab-ı Kirama nasıl davranacaklarını iyi bilen ve asla imanlarına halel getirecek bir tutum ve davranışta bulunmamışlardır. Yalan yanlış masal çok. Bunlara inanıp Kelime-i Küfür ile kirlenmeye mahal yok. Çünkü ahiret gününe inanan bir kişi görmediği, kesin bilgi sahibi olmadan ağzından çıkanlardan sorguya çekileceğini iyi biliyordur.
  SAYGILARIMLA

 27. Abdullah Aktolga yorum tarihi 7 Eylül, 2017 10:07

  Sayın tarihçilerimizin bu necip milletin atalarının sinirlenerek, keyfi olarak değilde, her hal ve hareketinde bir âlime tabi olduklarını unutmamalı, ayrıca sağlam bir kaynağa dayandırmalıdır. Ayrıca memleketimizin jeopolitik ve etnik ve mezheb-i yapısı dikkate alınarak, yapıcı cümlelere yer verilmesinin elzem olması gerektiğini vurgulamak istiyorum. Bu Cennet Vatandan başka vatanımız yok bizim. Zira şunu yazmadan geçemiyeceğim;”Kim Bilir,tarih bize kaç kuzuyu kurt, kaç şeytanı melek göstermiştir.” Yurdumun insanlarına Saygılarımla.

 28. Abdullah Aktolga yorum tarihi 7 Eylül, 2017 10:09

  Sayın tarihçilerimizin bu necip milletin atalarının sinirlenerek, keyfi olarak değilde, her hal ve hareketinde bir âlime tabi olduklarını unutmamalı, ayrıca sağlam bir kaynağa dayandırmalıdır.

 29. Abdullah Aktolga yorum tarihi 7 Eylül, 2017 10:10

  Ayrıca memleketimizin jeopolitik ve etnik ve mezheb-i yapısı dikkate alınarak, yapıcı cümlelere yer verilmesinin elzem olması gerektiğini vurgulamak istiyorum. Bu Cennet Vatandan başka vatanımız yok bizim. Zira şunu yazmadan geçemiyeceğim;”Kim Bilir,tarih bize kaç kuzuyu kurt, kaç şeytanı melek göstermiştir.” Yurdumun insanlarına Saygılarımla.

 30. Abdullah Aktolga yorum tarihi 7 Eylül, 2017 10:53

  Yorum demek bir meseleye; inanç,dünya görüşü ile muhalefet etmek değil, yaşanan olayların zaman mekan ve bilinmeyen gizli yönleriyle analiz etmek demektir.

 31. HANS YANAR yorum tarihi 27 Ekim, 2017 20:00

  SAYIN AKTOLGA, PEYGAMBERiMiZiN SAV. EVLATLARINI AS. KATLETTiREN MUAViYE, NE ZAMANDAN BERi SAHABE OLUYOR?
  HZ. HASAN’NIN AS. KARISINI “SENi OGLUM YEZiDE VERECEGiM” DiYE TAHRiK EDiP, KANDIRIP GiZLiCE HZ. HASAN’IN AS. YEMEGiNiN iCiNE ZEHiR KOYDURTTU VE BU ZEHiRDEN DOLAYI DA HZ. HASAN’I SEHiT ETTiRDi. SONRA HZ. ALi kv. HALiFE iKEN SURiYE’DEN ONA iSYAN EDiP GERCEK SAHABELERi KATLETTiRDi. HAVADAN SUDAN NEDENLERLE HZ. ALi’YE kv. SAVAS ACTI. BiNLERCE MÜSLÜMANI BOSU BOSUNA ÖLDÜRDÜ.
  MUAViYE SANKi BABASININ MALI GiBi HALiFELiGi ELE GECiRiNCE,PARA VE ALTINLA Bi SÜRÜ ADAMLARINA YALAN YALNIS UYDURMA HADiS YAZDIRTTI. iYiCE ARASTIRMADAN CEHENNEMDE YANANLARA HZ. DiYE YAZMAYIN LÜTFEN. SAYGILAR

 32. HANS YANAR yorum tarihi 27 Ekim, 2017 20:22

  Kim Bilir,tarih bize kaç kuzuyu kurt, kaç şeytanı melek göstermiştir. DiYORSUN
  DOGRU, TARiH DEGiL, iNSANLAR SEYTANI MELEK YAPTI. EBU SÜFYAN, MUAViYE VE ONLARIN SOYUNDAN GELENELRiN COGU KURT iDi, SEYTAN iDi. ZiRA BUNLAR HASiMiLERE YANi PEYGAMBERiMiZiN sav. MÜBAREK AiLESiNE YÜZYILLARCA ASIRI HASET, KISKSANCLIK, KiN VE NEFRET GÜTTÜLER. BU YÜZEDEN ONLARI SÜREKLi SEHiT ETTiLER. VEYA ETTiRDiLER. VE HALKA (GÜYA PEYGAMBERiMiZDEN GELEN HABERLER iLE) YALAN YALNIS UYDURMA HABERLER iLE UYUTTULAR
  ASLINDA BU GüN SUUDi ARABiSTANIN HÜKÜMETi PEYGAMBERiMiZiN TORUNLARINDAN OLMALIYDI Ki, PETROLDEN VE HAC BEDELLERiNDEN ELDE EDiLEN PARALARDA BÜTÜN DÜNYANIN HAKKI VARDIR VE ASLA ASLA ZENGiN, FAKiR OLMAYACAKTI. AMA EMEViLER BUNA iZiN VERMEDiLER.

 33. mumın yorum tarihi 29 Ocak, 2018 00:14

  Peygamberimizin torunu İmam Hüseyine ve ehlibeyte zulmeden pisliğe az bile etmiş. Helal olsun timura lanet olsun yezidede yezitcilere de..

 34. Tok yorum tarihi 9 Mart, 2018 17:17

  Allah gani gani ganiiiiiiii rahmet eylesin senin gibi adamın elinde öpülür ayağıda işte Türk budur alevilikte türklüktür (Anadolu aleviliği) şimdi bizi sevmeyenler Türk olduğunu söyleyen muaviye ve piçine hz diyenler siz Türk değilsiniz asıl Türkler şu elinde sazıyla imam Hüseyin’e ağlayanlardır. İspatıda işte burda çünkü hiç fark etmez hangi Alevi olursa olsun emir Timur’un yaptığını yapardı. Çünkü biz aleviler emir timurun torunlarıyız bizden nefret etme sebebinizde timurla osmanlı arasındaki savaşta olabilir belkide bu yüzden Osmanlı Alevileri okadar severken birden bire Alevilerden nefret eder olmuşlardır???

 35. Muhammet emir timur yorum tarihi 16 Eylül, 2018 13:45

  Boş işlerle uğraşmayı ne çok seviyoruz, bir müslüman olarak Timurhan ın soyundan olarak, Timurhanın tek felsefesi vardır adalet ahlak ve edep, Hristiyanlar insanı ilahlaştirdiklari için kaybettiler, Yahudiler iblis gibi kibirlerinden, müslüman topluma bakınca üzülmemek elde değil.

 36. Ibrahim Gültekin yorum tarihi 22 Eylül, 2018 23:19

  Helal olsun emir Timura adaletli adammış imam Hüseyin’in o mübarek başı bedeninden ayrılmış ve cesedine bile işkence yapılmış.lanet olsun Ebû sufyana muaviye ve yezide.
  Zaten bunlar başka çareleri kalmadığı için istemeyerek müslüman oldular. Şerefsiz soyu.

 37. Serkan fırat yorum tarihi 30 Ekim, 2018 14:15

  Ben türküm timur gibilerin soyundan geliyorum Başbuğumuz haklıdır sorgulanamaz dinsizin hakından gelmiş zulm etmeseydi muaviye ve yezid zulüm görmezdi O KADAR Yaşasın TİMUR HAN

 38. Cigdem petek yorum tarihi 7 Şubat, 2019 21:14

  Şam’dakilerin soyunu kurtsaydi simdi şamdaki suriye’ler gelemicekti. Ancak pislikleri beslesinler keşke hepsini öldürseydi.başımıza felaket gelirse bu pislikerin soyu yüzünden gelir.

 39. Truvalı yorum tarihi 17 Şubat, 2019 15:01

  Muaviye ve yezide hz. diyenler peygamberin soyuna düşman olan peygamberin ehlibeytini hiç acımadan katleden bu melunlara nasıl sahabe diyebiyorsunuz? Muaviye denen şeytan 500 tane olan hadisi 1500 tane yaptırmıştįr sahte hadislerle Islama En büyük zararı vermiştir.Bu melunlar tarihte hep uğraşmįslardır ebu süfyan Hz.Muhammed Ile uğraşmıştır muaviye Hz.Ali Ile yezit Hz. Hüseyin’le.Timur hanın böyle bir hükümdar olduğunu bilmiyordum En doğrusunu yapmış osmanlı yerine Timurun devleti olsaydı başımızda belkide bugün herşey çek farklį olurdu..

 40. Cemil çelikten yorum tarihi 24 Şubat, 2019 21:36

  Timur Han Allah rahmet etsin…Timur han iyi yapmış zalimler için yaşasın cehennem.Timur han 🇹🇷

 41. Arslan akyol yorum tarihi 13 Mart, 2019 00:58

  Emir timurun mekani cennet olsun eline yuregine saglik az bile etmis soysuz ebu sufyan ve oglu muaviye ve onunda pici yezide dini bilgilerle bize hz muaviye diyenlere ise sitem ederim muhammed mustafanin soyunu katleden salavatla anilmaz anca sövülür suanda yasayan soyuvarsa tanimayiz allah belalarini versin isleri ras gitmesin amin caferiyim
  Nefretim buyuk tum ehlibeyt yoldasina selamlar saygilar

 42. ehlibeyt dostu yorum tarihi 26 Nisan, 2019 16:19

  Muaviye l.a sahabe falan değil Allah Muaiveyiyi sevenleri o bir tarafta onunla beraber eylesin yalancı zındığın biriydi.

Yorum yap