657) VURAL: “BAŞBAKAN PKK’YA MESAJ GÖNDERİYOR”

Yayin Tarihi 15 Eylül, 2009 
Kategori BASIN-YAYIN

Vural: Başbakan PKK’ya mesaj gönderiyor

image00131.jpg

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın dün Polatlı’da yaptığı konuşmasında geçen ”terör oldukça operasyon sürecek” ifadeleriyle terör örgütü PKK’ya ”örtülü bir şekilde ateşkes, mütareke mesajı” verdiğini öne sürdü.

Vural, düzenlediği basın toplantısında, Erdoğan’ın terörle, ”pasif bir mücadele yöntemini benimsediğini” savundu, hükümetin terör örgütünü cesaretlendirdiğini iddia etti. Oktay Vural, şunları söyledi:

”Sayın Başbakan adeta ‘ateş açılmadıkça operasyon yapılmayacaktır’ demek suretiyle terör örgütüne gizli bir mütareke ve ateşkes mesajı göndermiştir. Terörle mücadele için terörü mü bekleyeceğiz, sayın Başbakan? Teröristin askerimize, polisimize kurşun sıkmasını mı bekleyeceğiz? Sayın Başbakan, terör örgütüne ben sizin isteklerinizi kabul ettirmeye çalışıyorum, Kürt sorununu çözüyorum, siz de terör yapmayın, mesajı göndermeye çalışmaktadır. Sayın Başbakanın bu ifadeleri terörle mücadele eden kurumlarımız arasında büyük bir moral çöküntüsü oluşturmaktadır.”

Başbakan Erdoğan’ı ”Kandil ve İmralı ağzıyla” konuşmakla suçlayan Vural, ”Sayın Başbakan’ın böyle bir günde yaptığı bu konuşmayı kınıyorum. Yakışmıyor. Sakarya Muharebesinin o anlamlı yıldönümüne yakışmayan bir konuşma yapmıştır” diye konuştu.

Vural, Erdoğan’ın ”şehitleri, siyasetine malzeme yaptığını” ileri sürerek, Erdoğan’ın ”kan dursun edebiyatıyla bölücü reçeteler sunduğunu” kaydetti.

-”HESABI YARGI ÖNÜNDE VERECEKSİNİZ”-

MHP olarak yeni azınlıklar oluşturulmasına, bölücü reçetelere ”hayır” demeye devam edeceklerini belirten Vural, şu görüşleri dile getirdi:

”Sayın Başbakan kafasının arkasında gizli gündemi deşifre ettiğimiz için MHP’ye ve Sayın Genel Başkana (Bahçeli’ye) dil uzatmaya devam etmektedir. Sayın Başbakan İmralı ağzıyla konuşmaya devam etmiştir. İmralı’daki de Kandil’e davet etmişti, Sayın Başbakan da İmralı’daki gibi MHP’yi dağa davet etmiştir. Bu, İmralı ile Sayın Başbakan’ın MHP ve Devlet Bahçeli’ye karşı olma noktasında buluştukları bir ifadedir. Türkiye’nin geldiği hazin nokta budur.”

Vural, bölücü emelleri engellemeye kararlı olduklarını yineleyerek, ”Sayın Başbakan ‘kafes kekliği’ gibi bu söylemlerinizle milletimizi tuzağa düşüremeyeceksiniz” dedi.

ETİK HABER

Paylaş:

Yorumlar

“657) VURAL: “BAŞBAKAN PKK’YA MESAJ GÖNDERİYOR”” yazisina 4 Yorum yapilmis

 1. ZEYNEP İNCİ yorum tarihi 16 Eylül, 2009 01:58

  *AMA HÜKÜMETİ OLUSTURAN KİSİLERİN YÜZLERİNDEK, MÜSTEHZİ GÜLÜMSEME!biz kendimizden eminiz!der gibi!
  SN.VURAL.
  *TABİİ;BU COK CESİTLİ YORUMLANABİLİR!
  –İNSAN ARKASI SAGLAM OLMASA!bu kadar fütursuz olabilirmi?galiba bizler,tv.lerdeki tepkileri,muhalefetden daha iyi görüyoruz!
  *MIS VE MUS LARDAN ÖYLE USANDIKKİ;
  *YILLARDIR NERELERDEYDİ,SİMDİ KARSI CIKANLAR?
  -BU KİSİLER UZUN YILLARDIR,KOCAMAN*ADIMLARLA İLERLEDİLER;(

 2. CAHİT YETKİN yorum tarihi 16 Eylül, 2009 16:57

  ZATEN 2002 YILINDA İKTİDAR OLDUKLARINDA PKK TERÖ
  RÜ SIFIR POZİSYONUNDA DEĞİLMİYDİ.İKTİDARA GELİNCE
  SIRF AVRUPA İSTİYOR DİYE TERÖRLE MÜCADELE YASASI
  NIN 8.MADDESİNİ KALDIRIP ÖRGÜTÜN ÖNÜNDEKİ ENGELİ
  KALDIRMADIMI AKEPE HÜKÜMETİ.
  TERÖRÜ CESARETLENDİCİ ADIMLAR ATARAK BU GÜNLERE
  GETİRMEDİMİ AKEPE HÜKÜMETİ.KAFALARIMIZI KUMDAN ÇIKARALIM VE ÖNÜMÜZE BAKALIM.AKEPE HÜKÜMETİ TÜR
  KİYEYİ UÇURUMUN EŞİĞİNE GETİRİP ÖYLECE BIRAKMIŞ
  TIR.SADECE ORTA ÖLÇEKLİ BİR RÜZGARA İHTİYAÇLARI VARDIR O KADAR.

 3. Kürşad yorum tarihi 16 Eylül, 2009 17:18

  Hani Kıbrıs açılımı oda bizi şu anki kadar meşgul etmemişmiydi_? Hani ermeni açılımı oda bizi şu anki kadar meşgul etmemişmiydi_? Hani ergenekon hani… stv nin haberleri bile açılım agöre değişiyor. adamlarım ana haber bülteni yerine açılım haber bülteni yapmaları lazım. 2 sene boyunca da ergenekon haber bülteni idi. Bir konuya el atılıyor böylece 2 şey sağlanıyor. Hem sorun olmayan bu sanal sorunu gerçek bir sotun yapıp; asıl yapılmak istenenlerin yapılması hemde gündemi meşgul edip Türkiyemizin bitik ekonomisini, aç insanlarını gündeme getirmeme projesi. Eğer proje tutmassa ikinciye geçiliyor diyor bazı gazeteciler. Ben onada karşıyım. “proje tutuyor” İkinci projeye o proje tutmadığından değil tuttuğundan geçiliyor. Bazen bizim gazetecilerimizde çok saflaşıyor. Yani yandaş olmayan gazetecilerimizden bahsediyorum. Bu gündem değişimi ile uyutulan isnanların bellekleri, unutturulan zihinler ve boşa geçen zaman onalrın asıl istedikleri. Onlar zaten açılımlardan birşey beklemiyorlar (ama olursada onlar için amenna) ama onlar zaten bunu istiyorlar. Şuursuz millet, geçmişi unutan millet, tarihten ders almayan millet, dejenere olmuş millet!

 4. OĞUZHAN OĞUZ yorum tarihi 21 Eylül, 2009 14:42

  EY ULU HAKAN BİLGE KAĞAN,YER DE GÖK TE ÇÖKMEDİ AMA KALK TA BİR BAK Kİ : T Ö R E L E R İ M İ Z İ KİM VE KİMLER BOZDU????
  EY ULU ÖNDER ATATÜRK, ÜLKEMİZ ASKERİ İŞGAL ALTINDA DEĞİL AMA KALK TA BİR BAK Kİ :GAFLET,DALALET VE HATTA HIYANET İÇİNDE KİM VE KİMLER Y Ü Z Ü Y O R L A R ???
  ASIRLAR ÖNCESİNDEN BİZE BU GÜNLERİ İŞARET EDEN YÜCE İNSANLARIN ÖNÜNDE,UTANARAK AMA SAYGIYLA EĞİLİYORUM.

Yorum yap