652) İSRAİL, TÜRK TANKLARINA “GERİ VİTES” KOYMAYI UNUTMUŞ!

Yayin Tarihi 7 Eylül, 2009 
Kategori BASIN-YAYIN

İsrail Türk tanklarına geri vites koymayı unutmuş!

image00111.jpg

İsrail modernize ettiği Türk tankları M- 60’larda, geri vitese yer vermeyi unuttu. Tanklar aynı zamanda sürekli titriyor.

İsrail’in Türkiye’den aldığı askeri ihalelerde ortaya çıkan aksaklıklara bir yenisi daha eklendi! Daha önce yapım ihalesini kazandığı Hebron insansız casus uçakları vaktinde teslim etmeyen, ihale şartnamesinde uçaklar için öngörülen şartları da yerine getirmeyen ya da getiremeyen İsrail, şimdi de modernizasyon ihalesini kazandığı M-60 tanklarında geri vites kullanmayı unuttu.Gazete Habertürk’ün haberine göre, İsrail firması IMI tarafından Kayseri’deki Ana Bakım Merkezi Komutanlığı’nda modernize edilen tanklarla ilgili ilk problem teslim süresinde ortaya çıktı. Ekim 2009’da sona ermesi gereken çalışmalar 2011’e kadar uzadı.

Silahlarından ateş koruma sistemlerine, zırhından motoruna kadar her bir parçası yenilenen tanklarda, testler sırasında transmisyon sistemlerinde bir arızanın bulunduğu ortaya çıktı. İleri gitmeyi başaran tankların, geri vitese geçmediği görüldü. Yapılan araştırma sonucu sorun tespit edildi.

Tanklardaki sorun transmisyon sistemiyle sınırlı kalmadı. Tanklarda titreşim sorunu bulunduğu da görüldü. Tanklarda titreşim sorunu olması özellikle ateş esnasında problem çıkarıyor. Zira, kilometrelerce uzaklıktaki hedeflere ateş eden tanklarda titreşim sonucu namlunun birkaç santimetre sapması, hedeften metrelerce öteye atış yapılmasına neden oluyor. Titreşim sorununu da araştıran uzmanlar,bunun kaynağının da transmisyon dengesizliği olduğunu buldular.

DÜNYA BÜLTENİ

Paylaş:

Yorumlar

“652) İSRAİL, TÜRK TANKLARINA “GERİ VİTES” KOYMAYI UNUTMUŞ!” yazisina 6 Yorum yapilmis

 1. kubilay karaşahin yorum tarihi 7 Eylül, 2009 16:24

  ilerde işgale geleceği ülkenın silahlı gücünü bunlara teslim eden o teslimiyetçi zihniyetin allah belasını verecek birgün elbet.

 2. Barış AYKUL yorum tarihi 7 Eylül, 2009 17:13

  Eğer siviliyle askeriyle devlet büyüklerinin yada eşleri hanımefendilerin makam arabalarında bu tür bir problem çıksa ortalık ayağa kalkardı.

  Şimdi ya yeni ödenek çıkarıp yeni ihaleyle sorun giderilecek yada ”idare ediverin” denecektir…

  Güzel memleketimdeki rezillikler bitmek bilmiyor…

 3. bülent çelik yorum tarihi 7 Eylül, 2009 17:56

  neler oldu bize bizlere uyanalım lütfen;daha nekadar böyle uyuyacağız halkı biliçlendirmek gerekiyor lakin halkımız aç ve nafaka toplumu olmuş sadece mide düşünür olmuş yani…..

 4. mehmet PEHLİVAN yorum tarihi 8 Eylül, 2009 02:33

  BİZİM LİDERLERİN DE GERİ VİTESİNİ BOZSALAR NE GÜZEL OLUR… MİLLİ SAVUNMA SANAYİSİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK ŞART DIŞA BAĞIMLILIKTAN KURTARMADAN BU COĞRAFYADA LİDER ÜLKE OLMAK İMKANSIZ MİLLİ BİR İKTİDARIN GÖREVE GELMESİ BU HAMLELERİN GERÇEKLEŞMESİ DEMEK

 5. zihni yorum tarihi 11 Eylül, 2009 10:02

  onlar biz türklerin savaşta hep ileri gittiğimizi girdiğimiz yerden geri dönmediğimizi bildikleri için geri vites koymamışlardır

 6. levent pehlivan yorum tarihi 16 Eylül, 2009 02:22

  ŞÜKÜRLER OLSUN BİZLERDE GERİ VİTES YOK.
  TÜRKLERDE GERİ VİTES OLMADIĞINI BİLİRLER.

Yorum yap