635) YONAGUNİ

Yayin Tarihi 11 Kasım, 2012 
Kategori TÜRK DÜNYASI

YONAGUNİ

 image00110.jpg

Yonaguni, Çin denizi ve pasifik okyanusu arasında Ryukyu adaları zinciri sonunda Tayvan’ın doğusunda bulunur.

image0022.jpg

Koordinatlar : 24° 26′ 58″ N, 122° 56′ 1″ E

1985 yılında Kihachiro Arateke adlı dalış operatörü ada kıyısına yakın bir lokasyonda dalış yaptığı sırada su altında sıra dışı kalıntılar ile karşılaştı. Yeri tespit edilen sıra dışı kalıntılarla ilgli olarak önce Okinawa Su Altı Arkeoloji ve Jeoloji uzmanı Prof.Masaaki Kimura tarafından incelemeye alındı.

Yonaguni-Jima’da bulunan bu sıradışı yapı, muntazam kesilmiş kaya blokları üst üste yükselerek su yüzüne 5 m kalana dek uzanan piramit şekilli yapıdır.

image0032.jpg

Prof.M.Kimura su altında bulunan sıra dışı piramit konusunu uluslararası kamuoyuna taşıdı ve konuyla ilgili olarak inceleme komisyonu kuruldu. Komisyona katılan Dr. Robert Schoch bir kaç dalıştan sonra Dünya Tarihinin yeniden yazılması gerektiğini bilim kamuoyuna sundu.

image0041.jpgimage0051.jpg

Araştırma komisyonunun bölgede yaptığı araştırmalarda piramitin tek olmadığı benzer yapıların olduğu ortaya çıktı. İlk bulunan yapı 200×140 temelde 26 m tek tarafının yüksekliği 100 m iken , 1990 yılında bulunan diğer piramitin tek taraf yüksekliği 183 m uzanmaktaydı.

Prof. Kimura ve Dr.Robert Schoch bu piramitlerin en az 10.000 binyıl olduğunu ve insanlık tarihinin tekrar gözden geçirilmesi gerkliliğini bilim dünyasına anlatmaya çalışırken, araştırma ekibine dahil olan Amerikalı Bilim adamları kalıntıların bir yapı olmadığını doğal oluşum olduğunu bilim dünyasına sahip oldukları kamuoyu araçlarıyla geçince konu bilim dünyasından düştü.

Bilim adamları arasında kamuoyuna yansımadan doğal – yapı tartışmaları devam ederken Prof. Kimura ve ekibi su altında yaklaşık 7 m büyüklüğünde insan başı heykeli ile su altındaki yapıların üzerine kazınmış hiyeroglifler, araç ve gereç buldu.

image0061.jpg

image0071.jpg

2001 tarihinde Japon bilim adamları, Amerikan ve Batılı bilim adamlarının her türlü engellemelerine karşın kalıntılar üzerindeki hiyeroglifleri kamuoyuna açıkladılar. Bu bilinmeyen kültürün son buzul çağında batan uygarlıklardan biri olduğu yapılan testlerle kamuoyuna sunuldu.

Sosyal İnsanın oluşumunu 6.000 yılla açıklayan Batı bilim dünyası insanlık tarihini alt-üst edecek sıra dışı bulguların hepsini ya görmezden gelir ya da yok sayar. Aklın yolunun bir olduğunu söyleyen batı için belki de aklın yolunun bir olmadığını düşünmek en doğrusudur.

http://neferkaminanu.wordpress.com

Paylaş:

Yorumlar

Yorum yap