635) AÇILIM BEKLEYEN PKK, BİR POLİSİ ŞEHİT ETTİ!

Yayin Tarihi 16 Ağustos, 2009 
Kategori BASIN-YAYIN

Yaralı polis memuru şehit oldu!

image001.gif

Adana’da, terör örgütü PKK’nın Siirt’in Eruh İlçesi’nde ilk silahlı eylemi düzenlemesinin yıldönümü nedeniyle yapılan yasadışı gösteride bir polis memuru bıçakla yaralandı. Hastaneye kaldırılan polis memuru kurtarılamayarak şehit oldu.

Dağlıoğlu Mahallesi, Karasu Kavşağı’nda, bugün saat 20.30 sıralarında toplanan yaklaşık 500 kişi, PKK’nın kanlı eylemlerine başlamasının yıldönümü nedeniyle yasadışı gösteri yapmaya başladı. Terör örgütü lehine slogan atan, halay çeken grup, saat 21.00 sıralarında polisi taşlamaya başlayınca, güvenlik güçleri müdahale etti. Çevik kuvvet polislerinin, panzerle su sıkarak dağıttığı göstericiler, ara sokaklarda 25-30 kişilik gruplar halinde toplandı. Saat 21.15 sıralarında Dağlıoğlu 1 sokakta toplanan grubu dağıtmak için gaz bombası atıldı. Bombanın etkilediği sokaktaki gaz bombası nedeniyle oluşan duman arasından koşarak çıkan bir kişi yere yığılırken, ‘Ambulans çağırın’ sesi duyuldu.

Yaralanan kişinin gösterici olduğunu sanan polis, müdahale için gittiğinde, yaralanan kişinin meslektaşları olduğunu saptadı. Karnından bıçakla yaralanan kişinin, Çevik Kuvvet Şube Müdürü Duran Özgen’in makam şoförü Ferdi Özkan olduğu anlaşıldı. Sol koltuk altından bıçaklanarak ağır yaralanan Özkan, ambulansla Adana Numune Hastanesi’ne kaldırıldı.

Olay yerinde araştırma yapan polis, meslektaşlarını bıçaklayan saldırganı ararken, bu olay sonrası göstericiler, bir kez daha ortaya çıkmadı.

Tahsin ÜLKER/

Murat KİBRİTOĞLU/

ADANA, (DHA)

http://www.hurriyet.com.tr/p/hp/spacer.gif

Paylaş:

Yorumlar

“635) AÇILIM BEKLEYEN PKK, BİR POLİSİ ŞEHİT ETTİ!” yazisina 5 Yorum yapilmis

 1. Metin yorum tarihi 16 Ağustos, 2009 14:54

  Göz göre göre Polislerimiz riske atılıyor. Ortada bir yasa dışı (korsan) gösteri varsa bu güruha polisi tehlikeye atmadan müdahale edilmelidir. Teröristi koruyacağım diye polislerimiz şehit oluyor. Teröristlere anladığı dilden cevap vermeyen yetkilileri ve açılım adı altında verilen tavizleri kınıyorum.
  Şehidimizin ruhu şad olsun, terörist alçaklara çanak tutanlara lanet olsun!

 2. mehmet say yorum tarihi 17 Ağustos, 2009 03:27

  Lanet olsun Böyle canılara ben insan demiyorumm isteyende kusura baksın ama bence virüslere insan muamelesi yapılması çok yanlışş bizde en az o virüsler kadar birbirimize bağlı olmalıy küçk harfle yazıyorumm pkk lehine slogan atanlara insanca muamele yapılmaması için bir şeyler yapın artıkk karşında köpek varsa bizde en azından bir sopa olmalıı …

 3. Aydın Ayoğlu yorum tarihi 18 Ağustos, 2009 11:33

  Kardeşim bu PKK’lılar insan değiller insan olan cana kıymaz özellikle bu ortamda ki PKK’nin isteklerini sahte dinciler yerine getiriyorlar. Bu PKK’lılar ve onun yandaşları insan değiller çünkü insan olan birisi böyle yapmaz. bunlara özgürlük tanımak ve isteklerini uymak hiç de mantıklı değil nedeni belli çünkü EŞŞEK NE BİLİR DÖŞEK NEDİR…..

 4. burak korkmaz yorum tarihi 18 Ağustos, 2009 14:32

  beyler eğer onları dediğiniz gibi sopalarsak onlardan farkımızmı kalır? Ama haklısınız böyle durumlarda aşırı insaflı davranmamak gerekiyor, şehidimizin ruhu şad olsun, Allah dost düşman hepimizi ıslah etsin…

 5. seyhan dırazo yorum tarihi 22 Ağustos, 2009 10:42

  selamlar
  evet bütün hakları eşit paylaşıyoruz dahası var bu kahpeler devlete vergi ödemiyorlar,elektrik faturası ödemiyorlar,su faturası ödemiyorlar,bütün ziraatle ilgili krediler onlara veriliyor.Birde üstüne çıkıp kundakdaki bebeğe sıkp ondan vatan istiyorlar.TEK ÇÖZÜM EVET KÜRTLER DAHA ÇOK AYRIŞMACILIK İSTİYORLARSA YAPILACAK HAREKET ONLARI AZINLIK STATÜSÜNE SOKMAKTIR.

Yorum yap