632) İŞTE YÜREK TİTRETEN “ŞİVAN PERVER”!

Yayin Tarihi 12 Ağustos, 2009 
Kategori BASIN-YAYIN

İşte Erdoğan’ın yüreğini titreten Apo’cu Kürt

image00122.jpg

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan’ın konuşmasında övgü yağdırdığı Şivan Perver, PKK’ya yakınlığıyla tanınıyor. Mayıs 2009’da Almanya’da İmralı canisinin posteri önünde konser veren Perver, “Kahramanı (bebek katili) selamlıyorum” demişti.

“Daha düne kadar bizi inkar ettiler!”
PERVER, aynı konserde “Daha düne kadar bizi inkar ettiler, çocuklarımızın kollarını kırdılar. Bizi öldürdüler. Kürtlerin önderi Öcalan’ı zindana attılar. Bugün, Nevruz’u birlikte kutlamaya çalışıyorlar. Bu ikiyüzlülüktür” ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan’ın övdüğü Perver, PKK yandaşı
Başbakan Erdoğan, edebiyat yüklü konuşmasında öyle bir isimden bahsetti ki duyanlar şaşkına döndü. Erdoğan Türk-Kürt kardeşliğine ve kültür ortaklığına vurgu yaparken Kürtçe şarkı söyleyen Şivan Perver’i  övdü ve  “Neşat Ertaş, ’Gönül Dağı’dediği zaman her birimizin tüyleri ürperiyor. Şivan Perver, ’Halepçe’, ’Hazal’ dediğinde gönül dünyamızın derinliklerine dalıyoruz.” ifadelerini kullandı. Oysa Şivan Perver terör örgütü PKK’ya yakınlığı ile biliniyor. Perver, bebek katili  Öcalan posterleri içinde verdiği konserlerde sık sık bölücü örgüte methiyeler diziyor. İşte Perver’in mayıs 2009’da sarfettiği sözlerden satır başları:  

Öcalan’ı övdü
* Biz halk olarak, büyük bedeller ödedik. Çok acılar çektik. Ama hiçbir zaman mücadelemizden ve özgürlüğümüzden vazgeçmeyeceğiz. Biz inatçı bir halkız. 
* Kürtler bugün her tarafta direniş içindedir. Bu direnişin baş mimarlarından gerillayı selamlıyorum. İmralı’daki Kahramanı selamlıyorum.
* Daha düne kadar bizi inkar ettiler, öldürdüler. Kürtlerin önderi Abdullah Öcalan’ın zindana attılar. Bugün Newroz’u birlikte kutlamaya çalışıyorlar. Bu ikiyüzlülüktür.

YENİÇAĞ

Paylaş:

Yorumlar

“632) İŞTE YÜREK TİTRETEN “ŞİVAN PERVER”!” yazisina 16 Yorum yapilmis

 1. Necdet Ekici yorum tarihi 13 Ağustos, 2009 01:18

  -Aslında hiç şaşırmadım.Cünkü:Akp nin ABD,AB,İslam Birliği Üçlüsünün taşaronluğunu yaptığı,CHP ile MHP ninde buna alet olduğunu biraz beyin jimnastiği yapan herkesin anlaması gerekir.Şu anda ülkemizde VATANSEVERLER azınlıkda,Ülkemizde masadadır.Devletimizin en üst kesiminde yönetici durumundaki bir cok kişi,Atatürk dönemi bitti,gibi demecler veriyorlar.Hatta bir cok aydın,Osmanlının son dönemini yaşıyoruz gibi demecler veriyor.Doğuda PKK terorüne karşı mücadele eden TSK mensubu subaylarımızın tutuklanmasını,Osmanlı Dönemindeki MALTA sürgünlerine benzeten aydınlarımız bile var.Hatta Ülkemizin BÖLÜNMÜŞ haritaları bile bir cok yerde yayınlanmıştır.Yani her şey acık.Ve Net.
  -Basitce tarihden örnek verirsem.29 ekim 1923 yılında cunhuriyet ilan edilir.Genc T:C kurulur.Yıl 1924.
  -Atatürkü ve Cumhuriyeti hazmademeyenler:
  1-)Doğuda şeyh said isyanını başlatır.O dönemki ismi PATOMYA olan bu günkü ismide Rizenin GÜNEYSU ilçesindede bir YOBAZ şeyh said isyanını desdekliyoruz.T:C devletini tanımıyoruz diye ayaklanır.Atatürk buraya Hamidiye gemisini yollar ve GEMİ bir kaç kuru sıkıyı,GÜNEYSU dağlarına doğru atar.Ayaklananlarda ATMA HAMİDİYE ATMA diye yalvarır.Bu köyden kim cıkmış düşünün bakalım.İp ucu verirsem RECEP
  2-)Şeyh saidin torunu kim??Düşünün bakalım.İpcu verecek olursak,MİR MEHMET DEN??
  3-)Bu ayaklanmanın ardından,Batıdada MENEMEN olayları başlar.Örgütleyicileri ise NAKŞİBENDİ tarikatı,Başıda DERVİŞ MEHMET.Peki Derviş mehmetin torunu kim????İp ucu verecek olursam,BÜLENT ARI??
  DAHA SAYALIM MI???DEMİRELİ;ÖZALI,BAYKALI,CİLLERİ??
  -TARİH TEKERRÜR EDER
  Peki ATATÜRKÜN TORUNLARI??Sanırım UYUYOR
  Sanırım iç acıcı bir yorum yazmadım.Umarım yanılırım.Saygılarımla

 2. Aydın Ayoğlu yorum tarihi 13 Ağustos, 2009 12:20

  Pek hatırlıyorum kaç ay önce TRT1’de bir Proğramda bu Kürt Köpeğiyle yurt dışında bir konuşma yapılmıştır ve bu kanalda yayınlandı. bu programda bü Kürt ve PKK kölesi ile Türkiye’ye dönme konusunda ve onun yaptığı kürtçe şarkılar ve Kürdüler (Türküler diyemeyiz çünkü bütün şarkıları Kürtçedir bu yüzden Türkü adını bu tür kürtçe şarkılara koymak tam bir ihanetn teki sayılır) hakkında ve Erdoğan’ın bu köpeğe yurda dönmesi konusunda yumuşanmasını ve hatta erdoğan’ın bu köpekten dönmesini rica etmesini duydum. Mademki Türk televiziyonda ve özelikle Milli ve Resmi olan TRT1 kanalında bu köpeklerle görüşüp hatta program yapılıyor demek ki bu ülkeyi Türkler yönetmiyor, çocuk katili yandaşı resmi bir programda halkın önüne çıkıp ve utamnadan kendini bir Kürtçü olarak tanıtıyor ve yine de hiç utunmadan bunca rezillikle yurda dönmesini söyliyor ve daha da iğrenc bu ki Türk milletin Başbakanı bu köpeğin yurda dönmesine izin vermek değil ondan yurda dönmek için rıca ediyor!!!!!!!!!!! Türkçüler ve Vatansever Türkler ve ATATürkçü aydınlarımızı tutuklayıp hapise gönderiliyor ve Vatan Düşmanı olan, Çocuk Katili olan, Bölücü ve Vatan Haini olan insanlara yurda dönmek için rıca mektubu gönderiliyor.

  Aydın
  Güney Azerbaycan

 3. esraünal yorum tarihi 13 Ağustos, 2009 21:43

  tayyip erdoganın konusması gercekten cok duygusal ve etkileyiciydi.öyle anlamlı seyler söylediki acık söylemek gerekirse kayıtsız kalmak mümkün degildi.ben bir cerkes olarak o konusmada agladım.evet artık kan dursun.cözüm gelsin.cözüm istiyor bu millet.bu halk.kan üzerinden ırkcılık üzereinden siyaset yapanlar cıkarları elden gidecek diye savsı desteklemesin.bunu destekleyen herkes kaybetmeye mahkumdur.gerisi teferruattır.

 4. OĞUZHAN OĞUZ yorum tarihi 14 Ağustos, 2009 00:12

  VATANIN BAĞRINA DÜŞMAN DAYAMIŞ HANÇERİNİ,
  YOK İMİŞ KURTARACAK,BAHTI KARA MADERİNİ.
  NAMIK K E M A L

  VATANIN BAĞRINA DÜŞMAN DAYASIN HANÇERİNİ,
  BULUNUR KURTARACAK BAHTI KARA MADERİNİ.

  MUSTAFA K E M A L

  MÜTAREKE BASINININ KÖPEKLERİ,DAMAT FER-İTLER,
  YUNAN ETEM’LER, HER DAİM VARDI…TÜRK’ÜN DE ATATÜRK’ÜN DE TORUNLARI,EBEDİYEN VAR OLACAKTIR.BİZ BU CUMHURİYETİ, KANLA VE İRFANLA KURDUK.CEHENNEMLER KUDURSA VIZ GELİR.ELLERİNDEN GELENİ, ARDLARINA KOYMASINLAR.ECELİ GELEN KÖPEKLER……………BUYURSUN GELSİNLER…..
  BİZ TÜRK MİLLİYETÇİLERİ,DAHA SON SÖZÜMÜZÜ SÖYLEMEDİK…

 5. Aydın Ayoğlu yorum tarihi 16 Ağustos, 2009 21:00

  yukardaki Çerkez KArdeşime sözüm var. Kardeşim Recep Erdoğan senin soydaşın olduğu için ondan yanasın ve onun yaptıklarını ve yapacaklarını destekliyorsun, bak sen Recebin konuşmasından duygulanıp ağlamışsındır galiba bunun büyük nedeni senin Recep Erdoğanla soydaşlığınızı diyebilirim halbuki bu sözleri eğer Baykal veya Bahçeli söylesylerdi o zaman ağlamazdın neden biliyor musun çünkü onlar Türk ve senin soydaşın değiller sen bu konuda seni duygulandıran seninle ırkdaş ve soydaşlıktır yani bunu demek istiyorum ki herkes zaten kendi soyunu seviyor ve kendi ülkesini bile seviyor ama bu kürt açılımı bu konunun tam tersinedir burada PKK söz konusudur ve bu teroristlerin isteklerini uymak ve onaylamak.
  kardeşim biz Türkler ırkçı değiliz tarih boyunca hiç bir zaman ırkçılık yapmadık, ben İran’lı Türküm aslında Güney Azerbaycan Türküyüm, bu topraklrda 1000 sene Türkler eğemenlik yaptı, o zamanlarda ki İran’lılar Arap’lar baskısı altında zorla Araplaşıyorlardı ve dilleri ve kültürleri Araplar tarafından değiştiriliyordu bizm ecdadımız yani Türkler İran’a geldiler ve arapları bu ülkeden kovdular o zamandan beri ta ki Moğollar saldırana kadar ve yine Moğullardan sonra İran’da Türk Padişahlar hiç bir zaman halka zulüm yapmadılar, kültütlerine ve dillerine hor bakmadılar ve hatta Türkler eğemenliği zamanlarda Farsça yazan şairler çoğalmaya başlardılar.
  İbnı- Sina, Harezmi, Birunî,Belemi, Fülulî,Zekerya Razi ve binlerce Bilginler sadece Türk eğemenliği zamanlarında büyüdüler ve dünyayı kendilerine hayran bıraktılar.

  Trarih boyunca Türk Sultanları kültürsever ve edepperverlerdi ve onlatın bu huyu ve özelliği şimdiye kadar Türkler içinde yaşamaktadır .ünkü bu edepperverlik ve kültürseverlik Türklerin kaındadır, ATATÜRK yine bu özelliği herkese gösterdi.
  kardeşim bakın bakalım ATATÜRK bu ülkenin hangi Türk olmayan halkına zulüm etti? kürtler, Rumlar, çerkezler, Ermeniler vs senelrce bu topraklarada yaşamaktalar kendi dillerinde konuşuyorlar, Türkiye topraklarında istedikleri her yere gidiyorlar, sanatçı oluyorlar, Türk parası ile zengin oluyorlar, Türk ailelerle evleniyorlar, peki daha ne istiyorlar? yetmiyor mu bunca özgürlük daha fazlasını ne olacak?
  burada söz konusu olan PKK’nin isteklerini yerine getirmektir? bugün Koskoca Türkiye PKK gibi teroristlere bpyun eğirse yarın her Anasından küs olan şerefsizlere de boyun eğer. Evet bizim sözümüz budur bizim Türkiye’de yaşayan Rumlar, Ermeniler, Kürtler, çerkeszler, Gürcüler ve başkaları ile hiç bir sorunumuz yok bizim sorunumuz PKK’dir, bizim sorunumuz Kuzey Irak’taki Kürtlerin Türkiye Kürtlerini bölünmeye kışkırtmalarıdır. bizim sorunumuz KOSKOCA TÜRKİYE’Yİ bilmek ve parçalamaktir…..
  NAMUSTUR SÖZÜMÜZ…..

  bana demeyin ki sen İran’lısın bu Türkiye sorunları seni ilgilendirmez, BEN Türküm Burada İran Türkleri azınlık değil çoğunluktur 30 milyon Türk var bu toprakta ve sadece 15 milyon Fars.

  Her yerde bir Türk varsa Orada Bir Türkiye Var….
  neyse ben Türküm ve gerekirse canımı Türkiye’nin toprak bütünlüğü için, Türkiye ve Türklük için veririm….

  NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

  Aydın
  Güney Azerbaycan

 6. ser tene yorum tarihi 24 Ağustos, 2009 17:29

  kürt olduğu icin öldürülen kolu kırlan gördünüz mü? bu ne biçim şey pkk lı ol saldır seni ellemesinler

 7. mustafa sever yorum tarihi 25 Ağustos, 2009 16:09

  Kardeşmişiz..yok ya daha neler?Bin yıldır bu topraklarda onlara kol kanat geriyoruz,bin yıldır sırtımızda kene olarak yaşıyor üstelik yapmadıklarını bırakmıyorlar..biz millet olarak sanırım hiç akıllanmıycaz!

 8. mustafa sevmez yorum tarihi 3 Ekim, 2009 10:34

  biz kene olarak sırtınıza yaşamaya kan dükmeye devam edelim madem keneyiz…. şikayetçi olmadığınıza göre halinizden mennunsunuz böyle sürüp gitsin. ölenler kimsenin umurunda değil zaten
  böyle düşünmeye devam edelim ve bu kan akmaya devam etsin… Ateş’e kürükle gidelim; Aşırı milliyetçiliğin neticesi olarak adolf hitlerin milyonlarca insanı katletmesi konumuzla bağdaştırılabilir aslında YAŞAMAK İÇİN ÖLDÜRMEK…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
  HERKEZ İNSANCA YAŞAMA HAKKINA SAHİPTİR………….

 9. esraünal yorum tarihi 13 Ekim, 2009 20:39

  tayyip erdoganın konusaması etkileyici ve sonuna kadar dogruydu.evet inadına barıs.inadına kardes.savasa hayır.ben cerkasim.evet ama basbakan rizeli.ne alakası var laz basbakan.bukadar yalana pes diyorum.yani cerkesle lazın arasında nasıl bir baglantı kurabiliyor.bir yorucu.tanrı yalancılardan utanmazlardan bu vatanı korusun.o yoruma cevap verilmeez.cünkü yalanla cevap verir.nede olsa yalana alısmıs.

 10. Selim Pusat yorum tarihi 22 Aralık, 2009 16:19

  Çerkez kevaşe seni geldiğin yere postalarız. Türk’ün vatanında konuşmak ne haddine ulan. Adam PKK’lı, Öcalan piçinin posteri önünde konser vermiş; kalkıp bu hainleri savunuyorsun… Kafkaslardan gelip bağdakini kovmaya kalkmayın kalkan yerlerinizi indirirler. Çerkezcilik, kürtçülük mübah Türkçülük mü günah!!!

 11. esraünal yorum tarihi 22 Aralık, 2009 21:41

  Sen kimsin beni kovuyorsun. Bu vatan “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarınındır” ben Ülkemizi ve Halkımızı sizden fazla seviyorum… herneyse.ben kardes kanı dökülmesin.pkk terörü bitsin diyorum.insanlarımız genclerimiz ölmesin diyorum.bunu söylemeyen istemeyen Türk olamaz.ancak vatan hainidir.askerlerimizin ölmesini isteyen terörün devam etmesini isteyen.yahudi usagıdır.

 12. esraünal yorum tarihi 24 Aralık, 2009 22:02

  bu vatandan beni kovmak ne haddine.sen defol gitki.senin gibiler bu vatandan temizlensin.git afrikada yasa.sen oraya aitsin.bizde ülkemizde rahat rahat yasıyalım.senin gibi kıroların magandaların olmadıgı bir ülkede.hayali bile cok güzel.

 13. osman onuktav yorum tarihi 1 Şubat, 2010 20:16

  ■esraünal: SEN tarihini iyi araştır bende dağıstanlıyım AVAR’ım ŞİMDİ sana soruyorum ağladım diyorsun ,senin burdaki yorumlarını hep okudum muatap almadım ANALAR ağlamasın diye kürt acılımı yapsınlar yarın bunlar bak ANANIZI AĞLATIRIM BAŞKA ŞEYLERDE İSTERLER DİKKAT ET… CANAKKALEDE, SARIKAMIŞTA ANALAR AĞLAMADIMI O ANALARA SİZİN GİBİLER KURBAN OLSUN .ANALAR VAR ASLAN DOĞURUR
  ANALAR VAR BUNLAR GİBİ İT DOĞURUR. YALAKALIĞI BIRAKIN GERCEK TÜRK ANASI OLUN

 14. osman onuktav yorum tarihi 1 Şubat, 2010 21:04

  esraünal: CERKEZİM DİYORSUN SANA ŞEYH ŞAMİLDEN HATIRLATMA ACISINDAN BİR KAÇ SÖZ:

  İstİlaya UĞrayan Vatan Topraklari Sulh İle Ele GeÇmez,cenkle Alinir!

  Vatan İstİlacilarina İsyan Edenlerİn Kirik UtangaÇ Halİ, Benİm İÇİn , İbadetle Olanlarin Sert Ve Dİk Tavirlarindan İyİdİr.

  Bİzden Torunlarimiza Kalacak En BÜyÜk Mİras, HÜrrİyet UĞrunda SavaŞmak , Hakki Yayma UĞrunda Can Vermek Olacaktir. Torunlarimiz HÜrrİyet Ve İstİklal UĞruna Yapilan SavaŞlarin KuyruĞu DeĞİl , BaŞi Olmalidir.

  DÜNYADA MENFAAT İÇİN SEVGİ GÖSTERİSİNDE BULUNAN İNSANLAR KADAR ALÇAĞI YOKTUR.

  Ağlama ağlama ey gözleri bulutlu yar…
  Men bilerem seninde eyninde ganlı bir libasın var,
  Bu şarkılar bu Türküler; Türk’ü çağırır türküler,
  Yaşar göklerde ülküler,
  Allah-u Ekber!!!
  BUDA SANA KAPAK OLSUN

 15. esra ünal yorum tarihi 16 Şubat, 2010 20:50

  buda sana kapak olsun.vahsete evet diyen cerkes.kahramanlık söylemlerinin altına vahset istedigini gizleme.akan kanın devam etmesini istedigini gizleme.anaların aglamasını ve genclerimizin ölmesinin devam etmesini istegini gizleme.dürüst ol.acık ol.cerkese yakısan budur.

 16. osman onuktav yorum tarihi 5 Mart, 2010 00:58

  ne cerkezi ya acık olayım TÜRK OĞLU TÜRKÜM öz be öz AVARım. senin gibi AĞLAMAK İSTEMİYOR BENİM ANAM.
  vız gelir apo deniz
  biz ŞEYH ŞAMİLgildeniz
  Klasik bir kelimeyi ağzınıza sakız etmişsiniz “analar ağlamasın” benim anam vatan için ağlıyor,sen anlamazsın ŞAMİLİ ruslara satan vatanınıda satar

Yorum yap