630) IRAK’I İŞGALİN GEREKÇESİ: “YECÜC-MECÜC” GELİYOR!

Yayin Tarihi 10 Ağustos, 2009 
Kategori BASIN-YAYIN

Bush’un işgal gerekçesi:

 “Yecüc – Mecüc” geliyor!

image00118.jpg

Teoloji profesörü Thomas Romer’in anlattıkları, Irak Savaşı’nın perde arkasıyla ilgili çok ilginç bir gerçeği ortaya çıkardı.

Irak işgalinden önce bir koalisyon kurmaya çalışan dönemin ABD başkanı George W. Bush, ile desteğini almaya çalıştığı Fransa cumhurbaşkanı Jacques Chirac arasında geçen bir konuşma, eski ABD yönetiminin bakış açısına ışık tutuyor.

Lozan Üniversitesi’nde teoloji profesörü olan Thomas Romer’in aktardığı konuşmanın ayrıntıları, koyu bir Evangelist olan Bush’un, “ortak Hristiyanlık” inancını kullanarak Chirac’ı işgale destek vermeye ikna etmeye çalıştığını gösteriyor.

Romer’in kitabında yer alan bilgilere göre, Fransa eski cumhurbaşkanı Chirac ve George Bush, Irak Savaşı’ndan birkaç hafta önce bir telefon görüşmesi yapıyor.

Bu görüşmede Bush, Fransa liderini savaşa girmeye ikna etmek için, “Ortadoğu’da Yecüc ve Mecüc (Gog-Magog) harekete geçti. İncil’in öngördükleri yaşanmaya başladı. Bu çatışma, Yeni Dünya’nın kurulmasından önce halkının düşmanlarının yok edilmesini isteyen Tanrı’nın dileği. Bana yardım etmelisin” dedi.

Bush’un görüşme sırasında kullandığı “Gog and Mogog” İncil’de Yecüc ve Mecüc anlamında kullanılıyor.

Ancak Chirac, Yecüc ve Mecüc’ün kim olduğundan tamamen habersiz olduğu için bu anekdottan bir şey anlamıyor. Daha sonra ise, şimdi bu olayı anlatan teoloji profesörü Thomas Romer ile iletişime geçilerek bilgi isteniyor. Romer de detaylı bir raporla bu bilgiyi Elysee Sarayı’na gönderiyor.

Konuşmayı doğrulayan Chirac, bu ifadeler karşısında “ürktüğünü” ve “bir insanın inançları konusunda nasıl bu kadar fanatik ve hayalci olabileceğini anlayamadığını” söylüyor.

DÜNYA BÜLTENİ

Paylaş:

Yorumlar

“630) IRAK’I İŞGALİN GEREKÇESİ: “YECÜC-MECÜC” GELİYOR!” yazisina 1 Yorum yapilmis

  1. lol yorum tarihi 28 Eylül, 2009 22:15

    bu gerçekmi?

Yorum yap