627) YUNAN ASKERİ, ANTALYA’DAKİ YASAK ADA’YI İŞGAL ETTİ!

Yayin Tarihi 4 Ağustos, 2009 
Kategori BASIN-YAYIN

YUNAN ASKERİ KAŞ’TA

image0014.jpg

Yunanistan, sessiz sedasız Türkiye’nin hemen dibindeki, Antalya’nın Kaş ilçesinden gözle görülen ve kimseye ait olmayan Kara Ada’ya sahip çıktı. Geçen hafta Proto Thema gazetesinde yayınlanan habere göre, Yunanistan 12 Adalar bölgesindeki küçük adalara savaş gemileriyle bin kadar komando sevk etti. O adacıklardan biri de Yunanlıların ‘ro’ dediği Kara Ada… Bu haber üzerine Yunanistan Genelkurmay Başkanlığı haberi yalanladı, “Gerçeği yansıtmıyor” dedi.
 
Yunan Genelkurmayı’nın açıklaması gerçeği yansıtmıyor çünkü Yunanistan’ın, Türkiye’nin hemen dibindeki o adacığa asker yığdığı hatta karakol ve gözetleme kulesi bile kurduğu görülüyor. Adanın etrafında da bir Yunan hücumbotu devriye geziyor. Kara Ada, Türkiye’nin burnunun dibinde, Antalya’nın Kaş ilçesinden gözle görünen Meis adasının 3 mil batısında bulunuyor. Yüzölçümü bir kilometre kare… Burası “
aidiyeti belli olmayan ada”, yani İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra yapılan Paris Antlaşması’na göre kimseye ait değil ve yerleşim de yasak.

haber.mynet.com


 

Paylaş:

Yorumlar

“627) YUNAN ASKERİ, ANTALYA’DAKİ YASAK ADA’YI İŞGAL ETTİ!” yazisina 2 Yorum yapilmis

  1. Barış AYKUL yorum tarihi 4 Ağustos, 2009 16:40

    Hadi anladık,Genelkurmay Komuta Kademesi,Yüksek Askeri Şurada kimi terfi ettireceğini,kimi nereye atayacağini belirlemekle meşgulde,Sahil Güvenlik Komutanlığıda yaz tatiline mi girdi?

    Yukarıdaki haberi okuyunca insan sormadan edemiyor,”beyler ne alemdeyiz?” diye…

    Yoksa acaba zaafiyetin nedeni gene ”siyasi irade”mi???

  2. Özgür Savaş yorum tarihi 6 Ağustos, 2009 11:13

    Arkadaşlar ben sağlık nedeniyle medya unsurlarını kullanmıyorum. arada bir işlerimi yapmak için internet kullanıyorum. “Trakya eyaletini” ve “Yunan işgalini” buradan öğrendim. İstanbul ve Ankara nın işgali halinde de bana bir iletiyle bildirirseniz memnun olurum.

Yorum yap