625) “AKP DTP’NİN, TAŞERONU OLARAK KULLANILIYOR”

Yayin Tarihi 1 Ağustos, 2009 
Kategori BASIN-YAYIN

AKP DTP‘nin,

taşeronu olarak kullanılıyor”

image0011.jpg

MHP Genel Başkan adayı Ahmet R. Yılmaz, Kürt açılımının, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın hesabını veremeyeceği bir sürecin önünü açabileceğini iddia etti.

Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, “AKP, kendi içerisinde bölücü Kürt unsurlara destek veren vekil ve Bakan düzeyinde kişilerce abluka altında tutuluyor. Bu sayede AKP Türk Milletine değil bölücü Kürt unsurlara hizmet eder duruma getirilmiştir. DTP’nin hedeflerine ulaşması yolunda iyi bir taşeron olarak kullanılmaktadır. Bu yolla milletimiz mağdur ediliyor” dedi.

“AKP içerisinde PKK ve DTP’nin gayri resmi temsilcisi durumunda üst seviyede partililer ve vekiller bulunmaktadır” iddiasında bulunan Yılmaz,şunları kaydetti: “Bu açılımların sonu yok tıpkı AB açılımları gibi. Bir mikrop ve bir virüs gibi milleti içten içe kemiriyorlar.

Süleyman’ın asasını kemiren kurt gibi omurgamız kemiriliyor. Ölümü hissetmemiz omurganın kırıldığını gördüğümüz gün olacak. Başbakan dahil herkes aklını başına almak zorundadır. Hızla kabinesi ve partisi içindeki bölücü taşeronluğu yapanların etki alanının dışına çıkmalıdır.

Tuzak, aşamalı olarak Kürt isyanı ile genişletilmiş ve ulaşım yolları sağlanmış Büyük Kürdistan hayalinden başka bir şey değil.

Bu tuzak, Kürt milliyetçiliği yapanlara öncülük edenlerin tarihte olduğu gibi ağır yargılanacağı bir süreci hazırlayacaktır. Aziz Türk milletinin sabrı suistimal ediliyor fakat tüm bu yanılgılardan en büyük ıstırabı yine bu fitne ve fesada uyan ve elebaşılığı yapanlar çekecektir. Birazcık tarih bilgisi olanlar kendilerini bekleyen sonu da hesap etmede zorluk çekmeyeceklerdir. Ayağa kalkacak bir Türk Milletinin elinden ne Avrupa ne de Amerika bu fitneye öncülük yapanları kurtaramaz. Bugün bölücülüğe destek verenlerin ileride Büyük Türk Açılımını yapacak olan bu milletin yanında durmak zorunda kalacakları unutulmamalıdır. Ortada kalacak olanlar ise, fitne ve fesada bu ülkede ön ayak olanlar olacaktır.

Kürtler aldatılıyor. Kışkırtılan Kürt bölücüler geleceği okuyamıyorlar. Kendilerini kışkırtan güçlerin şartların değişmesi durumunda kendi kaderlerine terk edeceklerini göremiyorlar. İran ve Suriye konusunda sıkışacak olan ABD ve İsrail, bu güçler karşısında Türkiye’den yardım alabilmek adına, Türkiye’ye ciddi destekler sağlamak zorunda kalacaklardır. Türkiye önümüzdeki 5 yıl içinde bölgenin ve dünyanın geleceğine etki yapacak yegâne ülkedir. O günlerde, ABD ve Batılı müttefiklerine güvenip kendi milletine baş kaldıranlar sığınacak bir ağaç kovuğu dahi bulamayacaklardır. Hesaplar yanlış yapılıyor.

MHP bu değildir. Bahçeli’nin naif tutumu kimseyi yanıltmasın. Sayın Bahçeli’nin 12 yıllık naif tutumu bölücü DTP ve AKP içindeki unsurları cesaretlendirmiştir. Fakat tüm bu unsurlar şunu iyi bilmeli ki, Bahçeli’nin bu tutumu şahsına münhasırdır ve asla Türk Milliyetçilerinin yansıması değildir. Türk Milliyetçilerinin sabrının bittiği noktada bölücü unsurları bekleyen tehdit bugün Türkiye’nin bölünmesi ile ilgili tehditten daha çetin ve daha zordur. MHP layığı ile yönetileceği gün, bu ülkede bugün bölücülük yapanların yarın en büyük Türk Milliyetçisi olacağından kimse şüphe etmesin.”

MİLLİYET

Paylaş:

Yorumlar

“625) “AKP DTP’NİN, TAŞERONU OLARAK KULLANILIYOR”” yazisina 1 Yorum yapilmis

 1. ZEYNEP İNCİ yorum tarihi 3 Ağustos, 2009 01:08

  SU ANA KADAR ANLATILDIGI ÜZRE BU COK ACIK.
  *AMA BUNU SÖYLEYEN,YUKARIDAKİ PARTİ GENEL BASKAN ADAYINI KUTLARIZ.
  GENİS KİTLENİN OYUNU ANCAK,DİNİ ÖNE SÜRÜP!ALDIKLARINA VEDE UYGULAMALRINA!MÜCADELELERİNE!İNSANLARI BÖLMELERİNE BAKARAK BU ACIKCA COKTAN ANLASILDI.
  *TAMAMEN,SOL!AYDINIZ?
  DİYENLERİN DESTEGİ SERBEST BIRAKTIKLARI! KONUSMALARIYLADA MİLLETİMİZE BUNU ANLATMAKTADIRLAR.
  *OLDUKCA İYİ CALISMIS GÜCLÜ EKİP OLUSTURMUSLAR!
  EH!ÜLKENİN+CUMHURİYETİN BEKCİSİYİZ*diyenler neredeymis?BUNCA ZAMAN!

Yorum yap