617) LANET OLSUN BÖYLE ADALETE!!!

Yayin Tarihi 17 Temmuz, 2009 
Kategori BASIN-YAYIN

Türkiye, PKK’lılara 78 bin 500 euro ödeyecek!

image00145.jpg

STRASBOURG’taki Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), ömür boyu hapis cezasına çarptırılan 5 PKK’lı hakkındaki davada Türkiye’yi, ‘Adil yargılanma hakkını ihlal ettiği’ gerekçesiyle mahkum etti.

Kararla birlikte Türkiye, silahlı eylemlere katılan PKK’lılara toplam 78 bin 500 bin Euro tazminat ödeyecek.

Diyarbakır ve Muş’ta 1990’lı yıllarda 30 eylem gerçekleştirdikleri tespit edilen ve 12 yıl süren yargı süreci ardından ömür boyu hapis cezasına çarptırılan ve halen Diyarbakır D Tipi Cezaevi’nde tutulan Sedat Atsız, Mehmet Emin Türk, Şerefettin Türk, Mahfuz Sığınç ve Orhan Sakçı’nın AİHM’e yaptıkları başvuru Türkiye’ye mahkumiyeti getirdi. AİHM, 5 PKK’lı hakkındaki davada, adil yargılanma hakkının ihlal edildiğine hükmederek, Türkiye’yi Euro tazminat ödemeye mahkum etti.

AİHM 2’nci Dairesi’nin 23 Haziran tarihli kararında, Türkiye’nin Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin ‘Adil Yargılanma Hakkı’nı düzenleyen 6/1’inci Maddesi’ni ihlal ettiğine karar vererek, Sedat Atsız, Mehmet Emin Türk, Şerefettin Türk ve Mahfuz Sığınç’a 17’şer bin, Orhan Sakçı’ya ise, 10 bin 500 Euro manevi tazminat ödenmesine karar verdi.

Cem EMİR/DİYARBAKIR, (DHA)

Paylaş:

Yorumlar

“617) LANET OLSUN BÖYLE ADALETE!!!” yazisina 6 Yorum yapilmis

 1. ALPEREN KARA yorum tarihi 17 Temmuz, 2009 05:56

  AİHM’nin alnından öpmek lazım.Bütün Avrupa düşmanlığını gizli yaparken AİHM açık açık düşman olduğunu göstermiş.Herkes bilmelidir Avrüpa birliğine TÜRKİYE’yi almazlar.Ama TÜRKİYE’yede almayız diyemezler.Bize sadece böyle AİHM kararlarını uygulamak düşer.Düşünce özgürlüğüymüş.Çıksınlar özgür düşünenler bu düşüncelerini Avrupada mesela Fransada özgürlük istesinler bölelim desinler görelim ne olur.Ben söylüyorum ne olacağını.Adamın derisinden Fransız bayrağı yapıp ibreti alem için asarlar.Denesinler inanmazlarsa,yerse

 2. Coskun Toktamis yorum tarihi 18 Temmuz, 2009 03:27

  Hala bu keriflerin poposunda dolasin e mi???
  Neymis Avrupa…!!!Asagilik herifler…alan da veren de!!!Isteyende…!!!

 3. cihangir coksever yorum tarihi 18 Temmuz, 2009 10:21

  Aihm taraf olunduktan sonra kararlarinada uymak gerekir.karara tepki gostermek yersiz.tepkimiz bu parayi odetmek durumuna sokan yargilamadaki beceriksizlere olmali.turkiyenin arasini boyle kullanilmasina sebep olanlar sonucun boyle olacagini biliyor olmasi gerekirdi ve sebep vermeyecek sekilde davranabilirlerdi.bence bu sorgulanmali

 4. Aydın Ayoğlu yorum tarihi 18 Temmuz, 2009 20:14

  Ben de yukardaki yorumcuya aynen katılıyorum. AB Türkiye’yi AB üyesine almayacak ve gördüğümüz gibi her gün yeni şartlarla bu konuyu zorlaştırıyor. Bunların amacları belli bunlar güçlü ve etkiliyici bir Türk-Müsülman ülkeyi istemiyorlar bu yüzden Türkiye’nin bu isteğini kabul etmek için son yıllarda apaçık belli ki bu kutsal Türk toprağını parçalanmak istiyorlar. Örneğin Türkiye’yi Ermenistan ile sınır kapısını açmaya zorlandırılar halbuki Ermenistan Türkiye’nin doğu bölgelerini Batı Ermenistan adına tanıyor ve bu toprakları kendi toprakları olarak almasına çaba sarf ediyor ve bu konu sadece radikal Ermeniler tarafından değil meclis’te bir kanun olarak onaylanmış yani meclisteki milletvekillerin hepsi bu konuda bir eş fikire sahipler. Başka bir konuda Kürt meselesidir, bu konuda Türkiye’ye son yıllarda Kürt Sorunu kelimesini yaratarak bu meseleyi daha büyük bir şekilde abarttılar yani eğer 5 sene önce sadce bazı ülkeler Kürt Sorunu kelimesini duymuşlardır bu konu üzerinde o kadar çok hassasiyet gösterdiler ve Türkiye’yi bu sorumu çözmesini AB’ye katılmak için hal etmesini istediler ki bu sorun artık bir bitmeyen gündem halıne geldi ve şimdi de Türkiye’yi ta Kürdistan ülkesini kurana kadar ve Türkiye güney doğu bölgesini Kürdistan toprakları tanıyana kadar zorlayacaklar. Yani bunu demek istiyorum ki AB Türkiye’nin doğu bölgesini Ermenilere , güney doğu bölgesini Kürtlere, KKTC’ni Rumlara teslim edene kadar üyeliğe kabul edemeyecekler ve bunun anlamı ne? Evet sonunda bölünmüş parçalanmış küçük, tehlikesiz ve kuzu bir Türkiye AB’ye girecek tıbkı Balkan’daki ülkeler gibi.

  Bu durumdan kim veya kimler yararlanacak peki?

  İlk olarak AB, sonra Tarihi düşmanımız Ermenistan, sonra ortak düşmanlar yani ABD ve İsrail, bitmedi mi daha kim yararlanacak? Sırada Rusya ve Çin var çünkü Orta Asya ülkelerinin en büyük hamisi olan Türkiye ortadan kayp olacak ve böylece büyük Türk – İslam birliği ise artık olmayacak, daha hangi ülke yararlanacak? Sırada Araplar var çünkü tarih boyunca hep ABD ve İsrail’in isteklerini yaptılar ve yine de yaparlar çünkü bunlar bile güçlü bir Türkiye’yi hiç sevmezler.
  Bitmedi sırada İRAN var evet İran Türklüğün ve Türkiye’nin ve Türk – İslam birliğinin en Büyük Düşmanıdır.
  peki, İran nasıl yararlanır Türkiye’nin parçalanmasından? İlk olarak Güney Azerbaycan’ın ayrılması tehlikesi bitecek ve böylece Türk – İslam birliğinin sağlanmamasına neden olacak çünkü Güney Azerbaycan Orta Asya ile Türkiye arasında bir köprü gibidir yani Orta Asya’nın kapısı Güney Azerbaycandır, Türkiye ile Orta Asya’yı bir birlerine bağlayan Güney Azerbaycandır. Bütün dünyada islamın Temsilcisi Türkiye sadece İslam temsilcisi değil genelde Sünni İslam temsilcisidir ve İran ise Şii İslam temsilcisi olarak bunun karşısında, Sünni İslam temsilcisi ortadan kalkarsa o zaman meydan kime kalacak? Radikal Şii İran devleti meydana girecek, bunu da söylemem gerekir ki şimdi Türkiye Orta Doğunun tek gücüdür ama parçalanmış olan bir Türkiye artık bu bölgede tek güç olamaz ve İran bu durumda baş kaldırıp Irak’ın güney bölgeleri ve şii’ler yaşayan bölgelerini kendi himayesi altına çekerek bu bölgelerin petrolunu kullanıp daha da güçlenecek.
  Bu olmsuz tablonun sonu ne olacak?

  Türkiye ve Türklük YOK OLACAK.

  Aydın
  Güney Azerbaycan

 5. OĞUZHAN OĞUZ yorum tarihi 18 Temmuz, 2009 22:48

  GECİKEN ADALET,ADALET DEĞİLDİR.TÜRK YARGISI,YAPMASI GEREKEN ADİL YARGILAMA USULLERİNİ TAM YAPTI DA AİHM ,BÖYLE BİR KARAR MI VERDİ?? AİHM’SİNİN,TÜRKİYE’NİN LEHİNE VERDİĞİ KARARLARI DA GÖRÜYORUZ.BURADA TEK SUÇLU TÜRKİYE DEVLETİ DEĞİLDİR.ADALETİ GECİKTİREN YARGI DA SORUMLUDUR.TAZMİNATI DA MÜSEBBİBLERİ ÖDEMELİDİR.

 6. ZEYNEP İNCİ yorum tarihi 19 Temmuz, 2009 17:36

  *HAKKINI ARIYAMIYACAK KADAR!!ASİL* OLAN,ÜLKEM ERKEKLERİ!
  **ACABA TAM OLARAK NE VAKİTDEN BERİ?ÜLKEMİZ(*YAHUDİ ELİNDE!DOLAYISIYLAİNGLZ+ABDELİ+ALMN..SÜRÜYLE,TÜKENMEZLER..VARSA YOKSA,BİZİM GİBİ ÜLKELERİ KENDİLERİNE SECDE ETTİRMEK;(
  -ANLADIMKİ;KADINLARIMIZDADA GEREKEN,O ASİL GÜC(* YOK!
  -EY TÜRK MİLLETİ(*SİZİ ANCAK YERLERİNİZDEN SAVAS-KALDIRIYOR!TARİH BUNU YAZIYOR!
  *KORE HARBİNİ,ANLATTI BUGÜN GÖKLER KHANI*BABASI ORADA NASIL MÜCADELE VERMİS!ANLATTI.
  *YAZMAK GEREK!KORE HARBİNE KATILMIS,O BİR AVUC İNSANIMIZIN HATIRALARINI YAZMAK GEREK!
  -GECEN
  *BİR TABURUN,CİNLİ*LERE KARSI KOYUSUNU!
  *İNANAILMAZ!AMA GERCEK…
  –DOGRU,ETRAFI,İCİ-DISI DÜSMANLA DOLU,YALNIZ ESSİZ(*ÜLKEMİZ;(
  DİLERİM,SANA UZANAN!TÜM!O SAHTE+İNKARCI+DÜSMAN ELİNİ TUTMUS ELLERİ,YARADAN,İSE YARAMAZ HALE GETİRSİN.MUBAREK MİRAC KANDİLİ YÜZÜ SUYU HÜRMETİNE.SEN KABUL EYLE YARABBİM.ÜLKEMİZDE,TÜM KÖTÜ NİYETLİLERİ,BİR ORKAN GÖNDER,AL COK SAVUNDUKLARI DİGER TOPRAKLARA SAVUR.

Yorum yap