612) ÇİN, DOĞU TÜRKİSTAN’DA KATLİAMA BAŞLADI!

Yayin Tarihi 6 Temmuz, 2009 
Kategori BASIN-YAYIN

Çin Doğu Türkistan’da katliama başladı: 140 ölü

image0016.jpg

Guangdong eyaletinde geçen hafta başlayan olaylar, Doğu Türkistan’ın başkentinde Çin polisinin katliamına yol açtı.

Çin’in güneyinde bir eyalette geçen hafta çıkan kavga, Uygur bölgesine yansıdı. Uygur Türkleri, Çinlilerin kendilerine kötü davrandıklarını, çocuklarını sattıkları ve kendilerinden birçok sivilin öldürülmesine göz yumulduğu gerekçesiyle protesto gösterisine başladı. Gösteri, Çin polisi tarafından silahla bastırıldı; en az 140 ölü olduğu bildiriliyor.

Çin resmi yetkililerinin, Çinlilerle Uygurlular arasında çıktığını iddia ettiği, bağımsız kaynakların ise Çin baskısı ve katliamı olarak verdiği olaylardaki ölü sayısını ise Reuters haber ajansı 129 olarak verdi. Ölenlerin tamamına yakını, Çin polisinin öldürdüğü Uygurlar.

Resmi Xinhua haber ajansı, Sincan Üniversitesi ile şehrin banliyölerinin yakınlarındaki bazı yolların halen ulaşıma kapalı olduğunu bildirdi. Haberde bazı yollarda enkaz kaldırma çalışmalarının sürdüğü ve çok sayıda dükkanın kapalı olduğu kaydedildi. Hayatını kaybedenlerin kimlikleri ve nasıl öldükleri şeklinde henüz ayrıntılı açıklama yapılmadı.

OLAYLAR GEÇEN HAFTA BAŞLADI

image0022.jpg

Çin’in kuzeybatısındaki Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde meydana gelen olayların geçen ay ülkenin güneyindeki Guangdong eyaletinde yaşanan bir kavgadan kaynaklandığı ileri sürüldü.

image0032.jpg

Bazı derneklerden yapılan açıklamalarda göre, olayların nedeni olarak, 26 Haziran’da Guangdong eyaletine bağlı Shaoguan şehrinde çıkan bir kavga gösterildi.

image0041.jpg

Alınan bilgilere göre geçen hafta başlayan olaylarda 2 kişi ölümüş, 120 kişi yaralanmıştı.

Daha önceki olaylarda da olduğu gibi Çin basını bu olayı da örtbas etmeye çalışmış ancak, batıda yayın yapan bazı ajanslar haberi duyurmuştu.

DÜNYA BÜLTENİ

YENİDEN ERGENEKON YORUMU:

Demek ki; Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL, Çin resmi ziyaretinde bulunurken  Uygur sokaklarında Türk Gençleri öldürülüyordu!!!

Nerede Demokrasi havarileri?

Nerede Filistin için mangalda kül bırakmayanlar?

Nerede Taraf’lı medya?

Nerede Siyasetçiler?

Nerede Diplomasi?

Nerede Stratejik Ortaklarımız?

Nerede olacaklar? Herkes işinde, gücünde ve oyununda… Bu olayı çok büyütmeye ve gerginlik yaratmaya gerek yok! Nasıl olsa, öldürülenler TÜRK…

Vurun, Mazlum Türk’e! Vurun, Sahipsiz Türk’e!

“Ne Mutlu Türk’üm” diyenlere Vurun! Vurun ki; itibarınız artsın, işiniz yürüsün, rahat edersiniz, ancak ŞEREFSİZCE yaşarsınız…

“Şeref’de” kimdir?

Haklısınız;

Türklüğün Şerefi ATATÜRK, öleli uzun yıllar oldu…

YILMAZ KARAHAN

Paylaş:

Yorumlar

“612) ÇİN, DOĞU TÜRKİSTAN’DA KATLİAMA BAŞLADI!” yazisina 6 Yorum yapilmis

 1. TARIK KONAL yorum tarihi 6 Temmuz, 2009 13:55

  Saygıdeğer Karahan Beyefendi.
  İçimiz kan ağlıyor…
  Çin’in soydaşlarımıza karşı giriştiği “yoketme harekâtı”nın başlangıcı yıllar öncesine kadar uzanır. “Türk Dünyası” bir birliktelik oluşturarak direnmediği sürece bu harekât sona ermez…
  Burada görev, adı “Türk” olan devletimize düşmektedir. Ancak, devletimizin günümüzdeki yöneticileri, Türklük değil “dincilik” sevdası peşindeler… Filistin için her cuma Beyazıt camisinden boşalıp gövde gösterisi yapanlar (van minutciler) neredeler?
  UYGURLARIN YOK EDİLMESİNİN, BİZLER İÇİN “KÖKLERİMİZİN YOK EDİMESİ” GİBİ ÇOK ACI BİR ANLAM TAŞIDIĞINI -UYUKLAMAKTA OLAN- ULUSUMUZA NASIL ANLATSAK?
  Tarık KONAL

 2. mehmet kızılaslanoğlu yorum tarihi 6 Temmuz, 2009 15:14

  vallah sağı solu bilmem ama ey bir silkelenmemiz lazım yani gidişat ey değil haaa güçlü erkli kudretli bir devletimiz var ALLAHa şükür ama hani sanki kuvvetimizi bilmiyormş gibi davranıyoruz bağımsızlığın adı olan Kürşat’ı unutuyor Fatih SULTAN Mehmet Han Hz lerine yakışmıyoruz vallahi inanıyorum ki bir baş kaldırsak bırakın dünyayı uranüs neptün mars’ta bile yaşam varsa onlar bile çekilir yolumuzdan amaaa uyuyoruz uyuuu baba uyuu hamal gibi uyuyorz banada yazıklar olsun sessiz çaresiz yetim ezik büzük cacık cucuk davranıyorum kendimi böle sanıyorum ama gözümün önüne Yavuz Han Hz lerinin kaşları geliyorda evet ben onun torunuyum ben bu değilim çarem kendim desteğim ALLAHım. Türk yaşamak ne güzel. Saygılarımla..

 3. turkish_gangster yorum tarihi 6 Temmuz, 2009 16:48

  elin arapları için dünyaya meydan okuyanlar şimdi nerde..!

 4. Ender erdemil yorum tarihi 7 Temmuz, 2009 03:24

  6 Temmuz öğleden sonra, gece yarısına kadar süren bir araştırma yaptım. Uygur Türkü kareşlerimizin ABD çıkarları doğrultusunda ateşe atıldıkları sonucuna vardım. Bu yüzden içim kan ağlıyor. Olayları dışarıdan internet yoluyla körükleyen kişi ve kuruluşlar AB, ABD politikacıları ve NED’le bağlantılılar. Bu konuda bir yazı hazırlayıp yayınlayacağım. Ender Erdemil

 5. Hüsamettin ŞENER yorum tarihi 7 Temmuz, 2009 19:46

  Yeryüzünün En ŞERFSİZ devleti çin.
  Seni yerle bir edeceğim hemde çok kısa zamanda. Şerefsiz ordun ve şerefsiz istihbarat kuruluşlarınla birlikte. Soykırımcı alçak katiller sürüsü…
  -Çinli devlet destekli soykırımcı katiller her katlettiğiniz Doğu türkistanlı için Bin 1000 katil çinlinin öleceğini şimdiden biliniz.
  http://www.depremerkenuyari.com

 6. Lale Iman yorum tarihi 8 Temmuz, 2009 14:00

  Canim milletim :((( ne deyim bilmirem, ama cox elacsiz ve cox uzgunem :((( biz soyqirimin ne oldugnu bilirik, Xocalida 26 Subat 1992’de yasadiq, 31 mart 1918’de yasadiq. Bunlari sizlerin de yasayib bu ezabi cekmenizi hec istemezdim :((( gozel milletim, her sehidine minlerce can qurban edecik :(((

Yorum yap