8) DİKKAT “CUMHURBAŞKANI” TELEFONLA ARAYABİLİR !

Yayin Tarihi 30 Aralık, 2007 
Kategori BASIN-YAYIN

 

Cumhurbaşkanı Gül’den BEN ABDULLAH telefonu

Abdullah Gül’ün eski yol arkadaşlarını arayarak sürpriz yaptığı ortaya çıktı.

30 Aralık 2007 / 19:05

image00191.jpg

 

Sürpriz görüşmelerde en ilginç tepkiyi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Özhaseki vermiş.Ahmet Necdet Sezer’den devraldığı Çankaya Köşkü’ne farklı bir hava getiren Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, eski yol arkadaşlarına telefon sürprizi yaptığı ortaya çıktı.

Gül ile kendisini tanıyamayan arkadaşları arasında renkli diyalogların yaşandığı öğrenildi. Sürpriz görüşmelerde en ilginç tepkiyi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki vermiş. AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş’ın da doğruladığı konuşma Gül’ün telefonu ile başlıyor. Sekreter kullanmadan Özhaseki’yi cep telefonundan arayan Gül, hal hatır sorduktan sonra kendisini tanıyamayan Belediye Başkanı’na,

“Ben Abdullah?” diyor.

Özhaseki’nin cevabı “Hangi Abdullah” oluyor.

Bunun üzerine gülmeye başlayan Gül, espriyi patlatıyor: “Vicdansızlar, ne çabuk unuttunuz beni. Ben Abdullah Gül.”Başbakan Tayyip Erdoğan’ın bazen gecenin ilerleyen saatlerinde bakan, milletvekili, vali ve vatandaşları direkt aradığı biliniyor. Cumhurbaşkanı Gül de hemşehrilerine benzer sürprizler yapıyor. Kurban Bayramı’nda İstanbul’a giden Gül, akşam saatlerinde AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş’ı cep telefonundan arıyor. İstanbul’un kodu olan “0212..”li sabit numaradan arayan Gül, “Elitaş nasılsın?” diye soruyor.

Teşekkür eden Elitaş, “Kim arıyor?” karşılığını veriyor.

“Sesimi tanımadın mı?” diyen Gül,

“Valla tanıdık geliyor. Biraz daha konuşursanız çıkaracağım.” cevabını alıyor. Elitaş, söz konusu telefon görüşmesini şöyle anlattı: “İstanbul numarası olunca Cumhurbaşkanımızın arayacağı aklıma gelmedi. Daha sonra, “Ben Abdullah Gül” deyince ‘Oooo Sayın Cumhurbaşkanım’ dedim. Bayramlaştık, sohbet ettik.”

Gül’ün benzer bir telefon diyaloğunu kız kardeşinin eşi olan eniştesi AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Sayim Tekelioğlu ile de yaşadığı kaydediliyor. Kendisine,
“Kusura bakmayın Cumhurbaşkanım. Telefonda sizi zor tanıdık.” diyen Sayim’i Cumhurbaşkanı Gül, şu sözlerle teselli ediyor: “Siz yine iyisiniz. Mehmet (Özhaseki), beş dakika sonra tanıyabildi.”

Zaman

ENSONHABER

Paylaş:

Yorumlar

“8) DİKKAT “CUMHURBAŞKANI” TELEFONLA ARAYABİLİR !” yazisina 4 Yorum yapilmis

 1. sedat ergenç yorum tarihi 31 Aralık, 2007 00:30

  Oligarşinin 60 yıldır hüküm sürdüğü ülkemizde bir devlet başkanın vatandaşı araması doğal olarak garip karşılanabilir. Eminim ki Sayın Cumhurbaşkanımız bizden biri, bundan kimsenin şüphesi yok…
  Bakarsınız bizi de arar :))

 2. Samet Acar yorum tarihi 31 Aralık, 2007 17:04

  Bilinmeli ki,halkından kopan yöneticiler,emekliliğinde zor günler geçirirler.Sayın Reisi Cumhur Abdullah Gül7ün yaptığı telefon görüşmeleri en doğrusudur.Halkından kopmaması gerekir.Türk milleti despotizmden bıkmıştır.Sıcak yaklaşımları her zaman arzulamıştır.Bugün asker de sıcak yaklaşımlar içerisinde devam etmektedir.Bunlan güzel gelişmelerdir.Acaroğlu .Sevgilerimi sunuyorum.

 3. ercan çiftçi yorum tarihi 13 Şubat, 2008 03:38

  seni cokkkkkkkkkkkkkk sevıyoruz..gülümmmmmmmmm:D:Dbenıde arasana:bag aramassan küserim:D05056709707.abdullah gul bıtane

 4. onur yıldızhan yorum tarihi 12 Aralık, 2010 18:19

  bugun benı de aradı ama o numaradan konuşmadı kentısı

Yorum yap