7) PKK, DİYARBAKIR’DAN ACİL İLAÇ İSTEDİ !

Yayin Tarihi 30 Aralık, 2007 
Kategori BASIN-YAYIN

Dağlar yaralı PKK’lı dolu

TSK’nın başarılı hava operasyonlarında çok sayıda PKK’lı terörist yaralandı. Yaralı teröristlerin tedavisi için Türkiye’den ilaç yardımı istendi.

29 Aralık 2007 / 21:00

 

image00189.jpg

 

PKK’lı teröristlere içeride ve dışarıda göz açtırmayan Mehmetçik, dondurucu soğukta operasyonları aralıksız sürdürüyor. PKK’nın acz içinde olduğu, çözüldüğü, önceki gün gelen bir istihbaratla gün yüzüne çıktı.5 BİN KUTU AĞRI KESİCİ
Irak’ın kuzeyinde düzenlenen hava harekatında yaralanan PKK’lı teröristlere Diyarbakır ve Hakkari’den antibiyotik ve ilaç gönderilmek istendiği belirlendi. Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı timleri aldıkları bir “istihbarat” üzerine Bismil ilçesine bağlı Demirci Mezrası’nda PKK’ya ait bir sığınak içinde çok sayıda antibiyotik ele geçirdi. Çevresi çalı ve ağaçlarla “gizlenen” sığınak içerisinde 5 bin kutuya yakın ağrı kesici ve antibiyotik hap, örgütsel dokümanlar ile yaşam malzemeleri bulundu. Yakalanan ilaç ve tıbbi malzemelerin Irak’ın kuzeyindeki teröristlere gönderilmesinin planlandığı tespit edildi.

HAVA HAREKATI SONUÇ VERDİ: 5 TERÖRİST TESLİM
Türk Silahlı Kuvvetleri’nce Irak’ın kuzeyindeki PKK kamplarına düzenlenen hava harekatları, örgüt içindeki çözülmeyi artırdı. Haftanin ve Zap kamplarında faaliyet yürüten Emin Murat Uysal (22), Abdulmenaf Ak (20), Yusuf Keskin (32), M.I. (15) ile T.T. (14) adlı teröristler silahlarını bırakarak örgütten kaçtı. 14 ve 15 yaşlarında çocukların da aralarında bulunduğu 5 terörist, Irak’ın kuzeyinde görev yapan Özel Kuvvetler Komutanlığı timine sığındı. Bordo Bereliler, kaçan teröristleri Habur Sınır Kapısı’nda Jandarma’ya teslim etti.EVE DÖNÜŞ BAŞVURUSU
Sorguya alınan teröristlerden Yusuf Keskin’in 2000’de, Emin Murat Uysal’ın 2007’de, Abdulmenaf Ak’ın 2000’de, M.I.’nın 2007’de, T.T.’nin de 2006’da örgüte katıldığı belirlendi. Örgüt kamplarında silah ve patlayıcı eğitimi aldıklarını belirten teröristler hiçbir eyleme katılmadıklarını öne sürdüler. “Hava operasyonları örgüte büyük darbe vurdu. Bizim gibi çok sayıda terörist örgütten kaçmak istiyor” diyen teröristler, “Eve Dönüş Yasası”ndan faydalanmak için başvuruda bulundu.

İKİ YARALI SORGUDA
Şırnak Küpeli Dağı’ndaki operasyonda ise yaralı ele geçirilen 2 terörist tedavileri tamamlanınca sorguya alındı. 23. Jandarma Tümen Komutanlığı koordinesinde 6. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı’nca icra edilen operasyonda PKK’lı teröristler ile çatışma çıkmıştı. Çatışmada 4’ü kadın 6 terörist ölü, iki erkek terörist ise yaralı ele geçirilmişti.
İRAN TESLİM ETTİ
Türkiye’nin sınır ötesi operasyonundan önce Kandil’i toplarla döven İran da, topraklarında faaliyet yürüten PKK üyesi Mahsun Avcı’yı önceki gün Hakkari Yüksekova’daki Esendere Hudut Kapısı’nda Jandarma’ya teslim etti. Mahsun Avcı tutuklandı.

 

EN SON HABER

Paylaş:

Yorumlar

“7) PKK, DİYARBAKIR’DAN ACİL İLAÇ İSTEDİ !” yazisina 3 Yorum yapilmis

  1. Metin YILMAZ yorum tarihi 30 Aralık, 2007 16:12

    Yaralıların acı çekmesini istemeyiz[!] , bu acılara son vermek için topluca yok etmek lazım bir şerefsizleri! İlaca gerek yok, bir yere toplanıp beklesinler; baka bakalım bir şeyleri kalıyor mu o zaman?

  2. Mustafa Necati Çevik yorum tarihi 30 Aralık, 2007 20:14

    Sayın başbakan AB şirin görünelim diye Diyarbakır belediye başkanına gönderir o da pkk ya ulaştırır satılmış medyada insanlık dewrsi diye mahşet atar bana versinler o masum şehitlerin adına tüyüm segrimeden agızlarına kurşun doldururm.

  3. sedat ergenç yorum tarihi 31 Aralık, 2007 00:43

    Eger istenseydi, o ilaçlar bir süre sonra tesirini gösterecek bir zehirle değiştirilir ve tam yerine ulaşması sağlanabilirdi. BU durum da Türk milletinin, herşeye rağmen katil asilere karşı bile meşru yöntemler dışında bir yönteme başvurmadığını göstermesi bakımından önemli bir haber.

Yorum yap