560) NASA’NIN TESPİTİ: 3 KİŞİ HAYATTA

Yayin Tarihi 27 Mart, 2009 
Kategori BASIN-YAYIN

NASA tespit yaptı; 3 kişi hayatta

Helikopterin enkazı NASA’daki bir tanıdık mühendis tarafından özel çaba ile Maraş Ilıca Beldesi Hacı Budak Köyü yakınlarında tespit edildi.

Ameraka’da yaşayan bir Türk’ün NASA’da çalışan arkadaşına rica etmesiyle uydu vasıtasıyla enkazın yeri tespit edilebildi.

ABD Başkanı Barack Obama’nın ziyareti nedeniyle Türkiye semalarında konuşlandırılan üç casus uydu bu kez  Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının yer tespiti için kullanıldı.

ÜÇ KİŞİDEN VUCUT ISISI SİNYALİ

NASA’da çalışan tanıdık mühendis ayrıca enkazdan üç kişinin vucut ısısı sınyali alındığını da bildirdi.

Bu bilgilerden sonra  BBP Kriz masasının girişimi ile Bursa’dan 20 kişilik arama kurtarma ekibinin acil olarak bölgeye yönlendirildi. Uçakla yola çıkan timin ise bölgeye ulaşmak üzere olduğu öğrenildi.

Tüm bu gelişmelerden sonra BBP Genel Başkan Yardımcısı Üzeyir Tunç cafesiyasete bir açıklama yaparak “Helikopterin enkazına kriz masasının kurulmasına rağmen yaşanan bürokratik hantallık yüzünden ulaşamadık. Kriz masası kurduysanız başına da başbakanlık müsteşarını getirdiyseniz bunun anlamı bürokratik işlemlerin azaltılmasıdır. Ancak ne yazıkki bürokratik engelleri aşmakta büyük güçlük çekiyoruz. Başbakanlıktaki kriz masası ile bir türlü hızlı bilgi alışverişi yapamıyoruz.” dedi.

Tunç  bu gelişmelerden sonra nihayet “Askeri birlikler, AKUT ve partililerden oluşan arama birimlerinin Hacı Budak mevkisine yönlendirildildi.” dedi.

Yeni bilgilerle helikopterin enkazına ulaşmanın an meselesi olduğu belirtildi..

NASA BBP’E BİLGİYİ VERMEDİ, RESMİ KANAL İSTEDİ

Nasa, BBP kriz masasının özel çabası ile bulunan helikopter enkazının koordinatlarına ulaşmak için ise resmi kanallardan başvuru istedi. Hatır için koordiunatlar bulundu ama BBP yetkilileri yerin adresini alamadı.

Bunun üzerine BBP yetkilileri Başbakanlık kriz masasına durumu bildirmiş ve oradan bağlantı kurmaları sağlanarak helikopterin yeri tespit edilmiş oldu.

BBP Genel Başkan Yardımcısı Üzeyir Tunç gelişme üzerine, ”Enkazda 3 canlı olduğunun tespitinin yapıldığını söyleyenler var. Ne derece doğru bunu şu an bizde bilmiyoruz” dedi.

Tunç, parti genel merkezinde yaptığı açıklamada bazı internet sitelerinde helikopterin bir uçurumun dibinde bulunduğu, fotoğraflarının çekildiği ve fotoğraflarda canlı bulunmadığı yönünde izlenimler elde edildiği şeklinde haberlerin yayınlandığını kaydetti.

 Partideki kriz masasının, Başbakanlıktaki kriz masasıyla, Genelkurmay Başkanlığı ve Sivil Savunma Teşkilatı’yla irtibatlı halde çalıştığını anlatan Tunç, ”Biz zaten her türlü bilgiyi paylaşıyoruz. Bunu bilgi kirliliğine engel olmak için yapıyoruz” diye konuştu.

Tunç, kendi tespit ettikleri noktaya 20 kişilik AKUT ekibini ulaştırmaya çalıştıklarını söyledi.

Kaynak: AA

Paylaş:

Yorumlar

“560) NASA’NIN TESPİTİ: 3 KİŞİ HAYATTA” yazisina 2 Yorum yapilmis

 1. ZEYNEP İNCİ yorum tarihi 27 Mart, 2009 13:04

  OHHH COK SÜKÜR YARABBİ:)GENEL BASKANIN,HANIMI,HİSSETMİS OLMALI.benim yigidim bundanda kurtulur demis.
  *HAY ALLAH RAZI OLSUN Y.BEY,İCİMİZE SU SERPTİNİZ.
  -ANNEM AGLIYORDU!
  **3 GÜNDÜR SAG GÖZÜM SEGİRİYORDU;( ***BUGÜN SOL GÖZÜM SEGİRDİ:)İYİ HABER GELDİ İSTE.VAROLUNUZ.
  -ÜLKEMİZİ,HER ZAMAN,MELEKLER KORUYOR ZATEN.

 2. HÜSAMETTİN ŞENER yorum tarihi 28 Mart, 2009 10:55

  Allah Rahmet etsin. Yakınlarının ve Türk milletinin başı sağolsun.
  Bu bölge’den Aylardır Tehlike sinyalleri alıyorum.
  Kuzeye doğru uzanan fay hattı’nın ikinci ölümlü İsbatı.
  http://www.depremerkenuyari.com

Yorum yap