557) SAVAŞ, BEN DAĞA ÇIKINCA BAŞLAYACAK!

Yayin Tarihi 18 Temmuz, 2011 
Kategori KATEGORİLENMEMİŞ

 

SAVAŞ, BEN DAĞA ÇIKINCA BAŞLAYACAK!

Daha önce olduğu gibi şehitlerimizi Cennete yolcu ettik. 20-30 il ve ilçede, birkaç bin duyarlı TÜRK, elde bayrak ağlayarak meydanlara koştu. “ Şehitler ölmez! Vatan bölünmez!” diye kendini paraladı. Siyasiler terörü lanetleyen mesajlar yayınladı. Cenazeleri mezara koyup, terörle bir yere varılmaz diyerek tatile çıktılar. Ne de olsa çok yorulmuşlardı. Ne var ki “ Kınalı Kuzuların” anaları, bacıları, yavukluları, bebeleri, kardeşleri, kandaşları kısaca on üçün, on üçüncü kuvveti kadar şehit yakının yüreği alev, alev yanmaya devam ediyor. 

Bilmem kaçıncı eylemsizlik, ateşkes, protokol, barış konseyi kurma kararına ne oldu? Başta ABD Dışişleri Bakanı olmak üzere, ABD’li ve AB’ lı yetkililer Türkiye’ye tatile mi geldiler? Libya, Suriye, PKK’nın güpegündüz 13 yiğidimizi şehit etmesi ile oluşturulan gündem yoksa tesadüf mü? Ne arıyorlar acaba? Hangi kirli pazarlık yapılıyor veya bozuldu da düzeltiliyor? 

Her neyse ben soruyorum; Bu “Kınalı kuzular” neden öldü? 
Vatanın bütünlüğü, Milletin ve Devletin birliği, dirliği için! Öyle mi?
Öyle ise bu “özerklik ilanı” neyin nesi? Nerde kaldı birlik, dirlik?
Bu televizyonlardaki eğlence programları ne demek? Bu eğlence kanallarının karşısında keyif çatanlar da kim?

“Bravo Tarkan’a! Şehidim var. Konseri iptal ettim.” Dedi ve sahneden indi. Helal olsun sana! Bin kere, on bin kere helal osun!
Şehitler kaldırılırken bu kumsallarda güneşlenen, denizde dalgalarla oynaşan binlerce genç-yaşlı bomba yanığı nasıl olur, kurşun ete girdiğinde nasıl bir koku duyulur, bilirler mi? 

Âlemin keyfi yerinde ama ateş düştüğü yeri yakıyor. Millet tatilde ya, Vekilleri de asıllarıyla buluşmak için tatile girdiler. Asıl, vekil buluşuyor YAŞASIN! 
Gazinolarda “Şerefsiz ellerde, şerefe kalkan kadehler “ YAŞASIN!
Yaşasın da kim yaşasın? “Kınalı kuzular” Uçmağa giderken Tayyip mi? Kemal mi? Devlet mi? Ahmet mi? Gül mü? Hangisi veya hangileri yaşasın? Yoksa hepsi yaşasın da “Kınalı kuzular” mı ölsün? Bilmem kaçını toprağa verdik, daha ne kadar lazım? 
Bu duyarsızlık, uyuşukluk, aymazlık beni öldürüyor ya! Sizi bilmem…..
Bir dostum “ Neler oluyor? Biz de dağa mı çıksak acaba…..? Diye isyan halinde bana dertleniyor. Ben de ona “BEN DAĞA ÇIKARSAM SAVAŞ BAŞLAR !” dedim. Sevgili dostum da bana “SEN DAĞA ÇIKANA KADAR SAVAŞ BİTER!” Diyerek, Napolyon’un bir konuşmasını hatırlattı. “ Haklısın dedim. Ciğerlerim ve kalbim zayıf. Dağa çıkmam zaman alır. Ancak bilmelisin ki bazen dağlar düz, geceler gündüz olur. Ve yine unutma “SAVAŞ BEN DAĞA ÇIKINCA BAŞLAYACAK !” dedim.
Dilerim Allah(cc) bize yeni bir Kurtuluş Savaşı yaşatmasın!
Güzel günler için kalın sağlıkla. 18.07.2011


Gültekin Öztürk

Tarihçi – Yazar
www.aydinlihaber.com 
[email protected]

Paylaş:

Yorumlar

“557) SAVAŞ, BEN DAĞA ÇIKINCA BAŞLAYACAK!” yazisina 2 Yorum yapilmis

  1. Nuriye Özdinçer Karakurt yorum tarihi 18 Temmuz, 2011 23:04

    Sayın Gültekin Öztürk Beyefendiye sağlık diliyor,güzel yazısı için teşekkür ediyorum.
    Yazdıklarına aynen katılıyorum..Türk askeri Kandili dağıtmadan bu terörün bitmesi imkansız..Ordumuzun Kuzey Irak’a girip,terör örgütünü orada yok etmesi gerekiyor..Sonra da TBMM sini teröristlerden temizlemeli…Ulusal bir hükümet kurulmadan da bu ayrılık fitnelerini dile getiren AKP ile Türkiye düzelemez..Daha neler göreceğiz bakalım..Saygılar…

  2. zühal asma yorum tarihi 27 Eylül, 2011 19:27

    SN.GÜLTEKİN SİZ DE EVLATLARIMIZDA YASAYIN(*Kİ;ÜLKEMİZDE AYAKTA ONURLU YASASIN
    *TESEKKÜRLER SN.KARAHAN.YARARINIZ DOKUNDUKCA SİZDE YASARSINIZ İNSAALLAH(*

Yorum yap