54) DOĞU TÜRKİSTAN’DA BASKILAR VE KISIRLAŞTIRMA

Yayin Tarihi 13 Aralık, 2007 
Kategori TÜRK DÜNYASI

DOĞU TÜRKİSTAN’DA

BASKILAR VE DOĞUM KONTROLÜ

image00147.jpg

TÜRK KADINLARI, İNFAZ EDİLİYOR.

İnsan Hakları İzleme Örgütü’nün raporuna göre, Doğu Türkistan, 1997’den beri devlet güvenliği sebebiyle idam cezasına çarptırılan 200’den fazla insanla, dünyada en çok idam cezası uygulanan bölge olmuştur. 11 Eylül 2001’den sonra Çin yönetimi, Doğu Türkistanlı Müslümanları, “ayrılıkçı”, “terörist” veya “karşı-devrimci” olarak nitelendirmek için zemin bulmuşken Çin halkının çoğunluğunu da, Han ve Uygur milletleri arasında düşmanca duyguları besleyerek Doğu Türkistan Uygurlarının terörist olduğuna inandırmıştır.

Çin yönetimi, Doğu Türkistan’da 145 hapishane ve 30’dan fazla da toplama kampı açmıştır. Doğu Türkistan Enformasyon Merkezi verilerine göre, 250 bin Müslüman siyasi tutuklu bu cezaevlerinde yatmaktadır. Yine aynı kaynak, Urumçi Liudavan cezaevinde her ay

20-30 Müslüman’ın işkence sonucu öldüğünü bildirmektedir. Ayrıca Doğu Türkistan Günlüğü gazetesinin 12 Nisan 2000 tarihli nüshasında Doğu Türkistan’ın pek çok il ve ilçelerinde inşa edilen 1500 caminin kapatıldığı, 153 caminin inşaatının durdurulduğu ve Çin Komünist Partisine sadakat bildirmeyen 25 bin Türk görevlinin işine son verildiği açıklanmıştır.


Doğu Türkistan Müslümanları üzerindeki dini baskılar, özellikle 11 Eylül saldırılarından sonra Çin yönetiminin “terörizmle mücadele” adı altında yaptığı faaliyetlerle daha da yoğunlaşmıştır. Hatta 1980’lerde ve 1990’larda yapılan ve silahlı Uygur milliyetçi gruplara atfedilen çok sayıda patlama olayını ve diğer şiddet içeren faaliyeti Çinli yetkililer, bu politikaya alet etmek üzere dünyaya duyurmuş ve “karşı terörizm” bağlamında meşru kılmak amacıyla bir bahane olarak kullanmıştır. Aralık 2001 sonunda Çin, kendi ifadesiyle “terörist” suçları cezalandırmak için yasanın zaten içerdiği önlemleri daha da kesin hale getirmek amacıyla ceza yasasının bazı maddelerini değiştirmiştir. Bu değişikliğe göre ölüm cezasının uygulanma alanı genişletilmiş, ifade ve dernek kurma özgürlüğü daha çok denetim altına alınmıştır.

Doğu Türkistan’a “Yapı ve Üretim Kooperatifleri” çerçevesinde Çinli göçmenleri iskan uygulaması, Yapı ve Üretim Kooperatifleri’nin 5 Kasım 1954’te resmen kurulmasıyla başlamıştır. Çin’in kalabalık kırsal bölgelerinde yaşayan Çinliler, Doğu Türkistan’ın devlet teşvikli çiftliklerine göç etmek için hükümet tarafından desteklenmektedirler. İskan politikası esnasında yerleştirilen Çinli göçmenler arasında ilk sırayı eğitimciler ve devlet memurları almaktadır. Kırsal ve kentsel bölgelerden gönüllü olarak gelenlerin yanı sıra kendi fabrikaları ile birlikte gelen vasıflı işçiler de mevcuttur. Bunların yanı sıra Çinli öğrenciler, mühendisler, doktorlar ve benzeri grupların aileleriyle birlikte gönüllü olarak Doğu Türkistan’a yerleşmelerindeki en önemli etkenlerden biri, devletin sağladığı yerleşim mekanları ve diğer alanlarda sağlanan kolaylıklardır. Hatta Doğu Türkistanlı çiftçilerin, ellerinde bulundurdukları tarlaların Çinli göçmenlere kiralanması yönünde baskı yapılmakta, tarlalarını kiraya vermeyen köylülerin suları kesilmektedir.


Asker-polis kesimi Çin yönetimi tarafından “bölgede ve sınırda güvenliği sağlamak” amacıyla yerleştirilmiştir. Çin hapishanelerinden Doğu Türkistan çalışma kamplarına gönderilen Çinli mahkumlar içinse Doğu Türkistan kampları oldukça cazip gelmektedir; zira bu kamplardaki şartlar Çin’dekine göre hafifletilmiş durumdadır. 1991-1994 tarihleri arasında iskan edilen mahkumların sayısı 40 bini aşmaktadır. Sadece 2001 yılında bölgeye yerleştirilen mahkum sayısı bir milyonun üzerindedir. Mahkumlar, Doğu Türkistan’daki çalışma kamplarına gitmeden önce bir belge imzalamaktadırlar. Buna göre, mahkumlar cezaları dolduktan sonra dahi ölene kadar Doğu Türkistan’da yaşayacaklarına ve başka bir bölgeye gitmeyeceklerine dair taahhütte bulunmaktadırlar ve bu belgeye göre mahkumlar, bölgede “reformist çiftçiler” tanımlaması ile yaşama ve istekleri doğrultusunda ailelerini de çağırma hakkına sahip olmaktadırlar. Bu insanların nereye yerleştirilecekleri sorusu da Çin yönetimi tarafından kolayca çözülmüştür: Uygurlar tarafından işletilen tarım arazilerinde kurulan çalışma kamplarına.

image00230.jpg
Doğu Türkistan topraklarında nüfus yapısına ilişkin olarak zorunlu doğum kontrolü ve toplu kürtaj uygulanmaktadır. Yürüttükleri iskan politikası ile “azınlık millet” durumuna düşürdükleri Uygur halkının şehirde bir, köydeyse ikiden fazla çocuk sahibi olmaları kesinlikle yasaklanmıştır. Bu yasağa uymayanlar çok ağır ekonomik ve idari cezalara çarptırılmaktadır. Özellikle kırsal kesimlerde yaşayan köylü kadınlar, hiçbir sağlık veya hijyen tedbiri alınmaksızın zorunlu bir toplu kürtaj operasyonuna tabi tutulmaktadır. Eğer kürtaj yapılmamışsa, hamile kadınların çocukları zorla karınlarından çıkarılarak katledilmektedir. Bu kural dışında doğan çocuklar, vatandaşlık hakkı, isim gibi insani haklardan yoksun bırakılmaktadırlar. Örneğin, 1991 yılında Hoten vilayetine bağlı Karakaş ilçesinde zorunlu olarak kürtaja tabi tutulan kadınların sayısı 18 bin 765’tir ki, bu sayı da ilçedeki anne adaylarının %49’unu teşkil etmektedir. Sincan gazetesinin 12 Eylül 1992 tarihli yayınına göre Doğumu Yasaklama Kanunu’nu tam olarak uygulamak için hükümet tarafından bu ilçeye 432 kişilik Çinli memur kadrosu tayin edilmiştir.


Yapılan kürtaj ve zorla kısırlaştırma uygulamaları yüzünden her yıl on binlerce kadın ve çocuk ölmekte; hamile kalan kadınların eşleri devlet memuruysa işten atılmakta ve bütün sosyal haklardan mahrum edilmektedir. Yine örnek birkaç olay aktarılacak olursa, 180 bin nüfusa sahip Çapçal nahiyesinde sadece 100 kadına doğum izni verilmiş, devlet dairelerinde çalışmakta olan 40 kişi, eşleri hamile kaldığı için işinden atılmıştır. 200 bin nüfusa sahip başka bir ilçede ise hamile kalan 35 bin kadının 686’sı zorla kürtaja tabi tutulmuş, direnen 993 kadının karnı yarılarak çocukları yok edilmiş; 10 bin 705 kadın zorla kısırlaştırılmıştır. Doğu Türkistan’da zorunlu kürtaj politikası o kadar dramatik bir noktaya varmıştır ki, kaldırım kenarlarında yasa dışı doğduğu için ölüme terkedilmiş yeni doğmuş bebekler görmek mümkün hale gelmiştir.

image00317.jpg

NEREDE, BİRLEŞMİŞ MİLLETLER?

NEREDE, İNSAN HAKLARI SAVUNUCULARI?

NEREDE, DEMOKRASİ HAVARİLERİ?

NEREDE, MEDYA?

SİZLER, TÜRK’ÜN DÜŞMANI NEREDEYSE ORADASINIZ…

ANCAK, TÜRKLÜĞÜ VE KÜLTÜRÜ’NÜ YOK EDEMEYECEKSİNİZ!

TÜRKLÜK, “YENİDEN ERGENEKON’DAN” ÇIKACAK!

BU ZULÜMLER, “DOĞUM SANCISIDIR.”

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

NE MUTLU TÜRK OLARAK YAŞAYANA!

YILMAZ KARAHAN

KAYNAK :

Doğu Türkistan

İnsani Yardım Vakfı

Paylaş:

Yorumlar

“54) DOĞU TÜRKİSTAN’DA BASKILAR VE KISIRLAŞTIRMA” yazisina 28 Yorum yapilmis

 1. Metin YILMAZ yorum tarihi 13 Aralık, 2007 20:17

  Allah aşkına Türk Dışişlerinin DOĞU TÜRKİSTAN diye tek satırlık bir gündemi olduğundan haberdar olanınız var mı?

 2. oruç yıldırım yorum tarihi 14 Aralık, 2007 01:09

  Belalarını inşallah Allahlarından bulurlar!
  Saygılarımla…

 3. FikirYolu.com » Blog Arşivi » ERGENEKON SİTESİNDE TÜRK DÜNYASI yorum tarihi 10 Mart, 2008 11:48

  […] 54) DOĞU TÜRKİSTAN’DA BASKILAR VE KISIRLAŞTIRMA […]

 4. hüseyin şahin yorum tarihi 12 Mayıs, 2008 19:06

  insan hakları diye bas bas bagıran, medeniniyiz diye dünyada kendilerini savunan kapitalizmin köpekleri bunları görmez onların savundukları hak verdıklerı tek şey para aslında baktıgımızda zaman sahip oldukları tek şeyin bu oldugunu goruruz onurları ve şerefleri yoktur ar ve namus kavramını ise onlarla aynı cümle içinde bile kullanmak istemiorum kendilerine avrupa birliği diyorlar medeniyet para ise siz medenisiz benim bildiğim kavram ise siz yamyamsınız yıllardır sömürdüğünüz ülkelerdeki insanların etlerini yiyosunuz ama gün olur devran döner cenabı hak mazlumun ahını kan kustura kustura çıkartır
  utanç duyuyorum türk ırkının bu duruma düşmesinden kahr oluyorum elimden bişey gelmemesınden içinde bi kin büyütüyorum gün gelir hesap sorarım diye 🙁

 5. Muammer Ateş yorum tarihi 31 Ekim, 2008 00:41

  Kaderimiz bu olmamalı. Neler yapabiliriz. Tamam çevrem düşman dolu.Ama bir yol olmalı.Tepkimizi sadece buralarda göstermek yetmez. Eyyyy Türküm diyen canlar, Müslümanım diyen gardaşlar nerelerdesiniz? Düşman kapıya dayanınca mı kendinize geleceksiniz?
  Hani nerede “Dilaver Ağanın” gençleri?

 6. ebru karatana yorum tarihi 8 Aralık, 2008 15:10

  ii olmuş insan beyni nasıl olduğunu gördük

 7. i kilic yorum tarihi 13 Aralık, 2008 03:51

  Allah var

  suphesiz cok ama cok kisa zamanda bu serefsizlerin sonu gelecek serefsiz cinlilerin zerre kadar insan ve turk kani tasiyan bunu boyle bilsin su anda nerde bir cinli gorsem imhasini dusunmekden kendimi alamam gercek muslumanim allah inanlarla her zeman beraberdirrrrrrrrr

 8. Heddam Uğurlu yorum tarihi 16 Ocak, 2009 15:47

  Selam Gardaslar Oguz kaganın bır duasında gecen soz vardır iyi tanrı guzel tanrı gök tanrı nerde korkak turk varsa onu hemen yok et sunu bılın kı bu davada benım kanım dogu turkıstan topraklarında selale olup akmazsa GOK GIRSIN KIZIL CIKSIN!

 9. HÜSAMETTİN ŞENER yorum tarihi 24 Ocak, 2009 00:14

  Çin depremini Bir yıl önceden Devlet Görevlilerine Bildirdim. Ama hainler Hiç Ses etmediler. Çinli müslümanlar Ölsün diye halkıdahi uyarmadılar. Depremi saatine kadar son defa 29.04.2008 tarihinde Bildirmeme rağmen.
  -Pakistan depreminide Bildirdim. Onlar da aldırış etmediler ama devlet idarecilerini alaşağı ettiler.
  Sizler ne duruyorsunuz…? Alaşağı edin bu katil idarecileri…(100.000 kişinin katillerini)
  http://www.depremerkenuyari.com

 10. HÜSAMETTİN ŞENER yorum tarihi 24 Ocak, 2009 00:17

  Çin TÜRK kadınlarını Katledecek kadar ŞEREFSİZ orduya sahipse yıkılması çok Yakındır.
  Demeyinki bu Türk çinin yıkılacağını önceden hesaplamadı.
  http://www.depremerkenuyari.com

 11. HÜSAMETTİN ŞENER yorum tarihi 4 Şubat, 2009 21:43

  29/04/2008 ÖNCEDEN BİLEN SON TARİHHüsamettin ŞENERGeçen Seneden Başladım ÇİN 103 Boylam. çin ZULMÜ ALTINDA İNLEYEN DOĞU TÜRKİSTAN. ŞİFRELİ MESAJIMLA 8 MAĞNİTÜD ‘LÜK DEPREM OLACAK DİYE ÇİN DEVLET YETKİLİLERİNİ DEFALARCA UYARDIM. İŞTE İSBATI… 30 Mayıs 2008 Cuma 11:05 DEPREM ERKEN UYARI MERKEZİ Hüsamettin ŞENER mucit48 (29/04/2008 15:42) İŞTE İSBATI GELDİ. TÜBİTAK’IN İNKAR EDMEYECEĞİ DERECEDE GERÇEK… MAP 5.4 2008/04/29 10:56:49 18.892 -100.989 116.9 MICHOACAN, MEXICO MAP 5.8 2008/04/28 00:06:30 18.022 -99.946 85.8 GUERRERO, MEXICO Deprem

 12. HÜSAMETTİN ŞENER yorum tarihi 4 Şubat, 2009 21:43
 13. HÜSAMETTİN ŞENER yorum tarihi 11 Şubat, 2009 23:52

  Dünya’nı 8 yerinde olacak depremleri bildirdim. İşte TAM İSABET Derecesinde gerçekleşiyorlar.
  http://www.depremerkenuyari.com

 14. Zeytinburnulu yorum tarihi 23 Haziran, 2009 02:58

  Artık birinin dur demesi lazım bunları öğrendim içimde acı başladı biri dur diyene kadar acım dinmez sessiz kalmayalım bişeyler yapalım :@

 15. Mehmet Özata yorum tarihi 29 Haziran, 2009 11:22

  Arkadaşlar nedir bu türk ve müslüman milletin yıllardırdır çektiği bakın doğu türkistana aynı bakın ortodoğu aynı bakın kafkaslara aynı balkanlar ise cabası aslında birlik olup aşmamız lazım bunları bizler fatihin torunları olarak ne olursunuz ALLAH rızası için uyanalım herkese selam olsun tüm türk ve müslüman halka selam olsun ALLAHIN RAHMETİ ZULUM ALTINDA OLAN TÜM TÜRK VE MÜSLÜMANLARA ÜZERİNE OLSUN

 16. memet veliu yorum tarihi 7 Temmuz, 2009 13:48

  elbete bir gun gelek.cinlilerin sindiklari cin duvari koruyamiyecek. inanin

 17. NİZAMETTİN YILDIRIM yorum tarihi 7 Temmuz, 2009 15:11

  20.YÜZYIL;SÖMÜRGE,KOLONİ HALİNDE İÇ VE DIŞ YÖNETİMİ AÇISINDAN BAĞIMLI YAŞAYAN,BASKI,ESARET VE YERALTI YER ÜSTÜ ZENGİNLİKLERİNİN BÜYÜK KISMINI SÖMÜRGECİ DEVLETLERE BIRAKMAK ZORUNDA KALAN BİRÇOK ULUSUN BAĞIMSIZLIĞINI KAZANDIĞI BİR DÖNEM OLMUŞTUR.
  BU ULUSLARIN BİR ÇOĞU DA DÂHİ ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ÖRNEK ALMIŞTIR.
  DOĞU TÜRKİSTAN’IN 60 YILDIR SÜREN ÇİN İŞGALİ SONUCU ÇOK ÖNEMLİ OLAN YERALTI ZENGİNLİKLERİNİN YAĞMALANMASI,UYGUR HALKININ ÜZERİNDEKİ BASKININ ARTARAK DEVAM ETMESİ KARŞISINDA ULUSLAR ARASI BİR ANLAŞMA ZORUNLULUK OLMALI,BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KANALI İLE DOĞU TÜRKİSTAN ULUSUNU ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞTURMAK İÇİN ELBİRLİĞİ İLE BAŞTA BİZ TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLARI OLARAK GEREKLİ MAKAMLARA BAŞVURMALIYIZ.
  5.TEMMUZ.2009 DA SİNCAN-URUMÇİ’DE POLİSİN ORANTISIZ GÜÇ KULLANARAK,PROTESTO YAPAN HALKIN ÜZERİNE ATEŞ AÇMASI VE YÜZLERCE UYGUR TÜRK’Ü ÖLDÜRMESİ BİNDEN FAZLASINI YARALAMASI İNSANLIK AÇISINDAN GERÇEK BİR VAHŞET ÖRNEĞİ.BU KATLİAMA HİÇBİR ÜLKENİN TEPKİSİZ KALMAMASI HEM İNSANLIK,HEM HUKUKUN GEREĞİ.
  ÇİN HÜKÜMETİNİN DERHAL BU KATLİAMI YAPANLARI YARGI ÖNÜNE ÇIKARMASI VE UYGUR HALKININ UĞRADIĞI ZARARLARI TAZMİN ETMESİ GEREKİYOR.
  BİZLER DE BU TÜR OLAYLARDA SESSİZ YIĞIN OLARAK KALMAYALIM.DÜNYADA BU TÜR ŞİDDETE MARUZ KALAN TÜM MAZLUM MİLLETLER İÇİN GEREKLİ HASSASİYETİ GÖSTERELİM.
  İNSANLIK ONURU YERLERDE SÜRÜNMESİN…

 18. hasan basri kalmış yorum tarihi 11 Temmuz, 2009 19:45

  onlarki çinliler size söylüyorum tarihte türklerin önünde köpekgibi titreyen siz çinliler şimd,i adam oldunuzda uygurlarımı katlediyorsunuz sizigidi leş yiyiciler adiler sizki çin seddini yapan şerefsizler aklınızsıra şimdi intikammı alıyorsunuz et diye köpek eti yiyen adiler önce insanlığı öğrenin piyasa düşmanları dünyada nekadar mal satılıyorsa hep siz yapıyorsunuz yaptıklarınızda sizin kadar adi şerefsiz ler biz türkler herzaman tarihte vardık ve ilelebet olacağız NEMUTLU TÜRKÜM DİYENE sevgili uygurlar allah yardımcınız olsun

 19. azem yorum tarihi 13 Temmuz, 2009 16:43

  Cenabı hak bun ların azıbını cehennemde versinn ALLAHIM SEN KÜÇÜK ÇOCUKLARA MUKAYYET OL…

 20. Hüseyin Güney yorum tarihi 14 Temmuz, 2009 19:08

  Sanki sonsuza kadar yaşacakmışcasına iktidar ve çıkar uğruna insan hayatlarını hiçe sayıyorlar nedense bu hep türki cumhuriyetlerin başına geliyor müslüman kardeşlerimiz diyoruz neyazıkki araplarda bizi 1. dünya savaşında ingilizlerle bir olup sattılar Herkezin bir hesabı var kendince unutmasınlar ki allahında bir hesabı var

  Çok güzel söylemişler TÜRKÜN TÜRK’TEN BAŞKA DOSTU YOKTUR

  http://www.guneydesign.com

 21. Hüsamettin ŞENER yorum tarihi 2 Eylül, 2009 23:31

  Güneş tutulması depremlerimden 3. Kademe
  Pazartesi, 24 Ağustos 2009 13:39
  Güneş tutulması 22.07.2009 tarihinde gerçekleşmeden. Güneş tutulması 1. kademe depremlerimi Önceden Bildirdim. Güneş tutulduktan sonra 2. kademe depremlerimi bildirdim TAM İSABET Derecesinde gerçekleştiklerini Web sayfamdan Gözlerinizle Gördünüz.

  Şimdi 3. kademe Güneş Tutulması depremlerimi Bildiriyorum. İlgili devletlerin Çok Dikkatli Olması Gerekiyor 7 ila 8 MAĞNİTÜD sinyaller verdiler.

  1-Japonyanın kuzey batısı öncüsü geldi (41+140) noktası 7 + Mağnitüd.

  2-Japonyanın Güneyi (33+138) Noktası 7 mağnitüd.

  3-Taıvan (24+124) noktası 7 mağnitüd.

  4–Endonezya (5+95) noktasından Banda denizi ne kadar fay hattı Yine 7 mağnitüdlük sinyaller verdiler.

  5-Tonga ve Vanıatu Kıra rıra adası civarları 7 mağnitüdü aşan sinyaller verdiler.

  Önümüzdeki günlerde bu noktalarda gerçekleşecekler. Bazılarının Öncüleri geldiler. Bölge Kalklarının Uyarılmasını Saygılarımla ARZ EDERİM.

  DEPREM ERKEN UYARI MERKEZİ ERZİNCAN – T Ü R K İ Y E

  Hüsamettin ŞENER (mucit48)

  Devlet Büyüklerinin buluşları olanları destekleyeceğiz sözlerine rağmen. Yaptığım Resmi Müracaatlar karşısında devlet kurumları yine topu birbirlerine atma kurnazlığını oynuyorlar. Çünki Adamların Bilimle,Buluşla,üstün teknoloji ile hiç ilgileri yok sadece kim den ne kadar avanta alabilirizi düşünüyorlar.

  Emekli maaşımla bu merkezin masraflarını karşılayamaz duruma geldim. Bütün Dünyaya duyurulur…

  Saygı ve Sevgilerimle…

  Güneş tutulması depremlerimden
  Perşembe, 20 Ağustos 2009 12:27
  GÜNEŞ TUTULMASI DEPREMLERİ BAŞLIĞI ALDINDA BİLDİRDİĞİM DEPREMLERDEN X1 VE X2 DİYE BAHSETTİĞİM EZELDEN BERİ TÜRK DÜŞMANLIĞI YAPAN BU İKİ DEVLETİ İYİ KORKUTTUM X1 ÇİN ‘İ UYGUR TÜRKLERİNE YAPTIĞI SOYKIRIM ZULMÜNDEN DOLAYI (95+14) nOKTASINDA OLAN 7.2 VE 6.4 İLA 5.6 32 ADET DEPREM SİNYALİNİ 8.9 MAĞNİTÜD OLARAK TESBİT ETMİŞTİM. ALLAHDAN BAŞKA KURTARICILARI OLMADIĞI İÇİN. ÇİNİ YERLE BİR EDECEĞİM DEDİM. FIRTINA VE SELLERLE YERLE BİR OLDU.

  X2 DEVLETİDE EZELDEN BERİ HİRİSTO DAYILARINA GÜVENEREK. TÜRK TOPRAKLARINI GASP ETMEYİ ALIŞKANLIK HALİNE GETİRMİŞ YUNANİSTANI KORKUTMAK İÇİNDE. GÜNLER ÖNCESİNDEN ÜSTÜN TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİM VE BİNLERCE BULUŞLARIMLA 7 MAĞNİTÜDE YAKIN TESBİT ETTİĞİM . BU GÜNLERDE OLACAĞINI BİLDİRDİĞİM. DÖRT GÖZLE BEKLEDİĞİM. DEPREM NORVEÇ DENİZİNDE GERÇEKLEŞTİ. (DENGE AYARLAMA DEPREMLERİM DOĞRULTUSUNDA) YUNANİSTANIN GÖZÜ AYDIN.

  -USGS NEİC 2TEN İSBAT İÇİN ALINMIŞTIR.-

  http://www.depremerkenuyari.com

 22. Hüsamettin ŞENER yorum tarihi 20 Ocak, 2010 20:16

  ALLAH yardımcıları olsun Bu insanların. Bu sayfalardan günler önce uyardım bu noktalardan şiddetli sinyaller aldığımı… İşte İsbatı erken uyarı yazım. -ÖNCEDEN BİLİNDİ 2009-12-31 10:40:22 Günler önce Bu noktalarda Olacak depremleri ve felaketleri ABD nin üstün Teknolojiye sahip NASA 2sına Bıraktım diye bildirmiştim. Ama UYUDUKLARINI anlayıncada. Güney amerika (-70-24) noktasından şiddetli sinyal aldım 6 mağnitüdü aşacak diye bildirdim. Bu noktayı önceki yaptığım uyarılarımdan ilham alıp çıkarmasını bekledim NASAnın. İşte Üstün Teknoloji Böyle Olur. TÜRKÜN BULUŞLARI İLE… http://www.depremerkenuyari.com

 23. TONETURK yorum tarihi 17 Mart, 2010 00:46

  MASON MEDYASI olacak şerefsiz sürüsü halkı herşekle sokuyor dgrubunun yaptıgı tüm diziler halkı avrupalılaştırmak vurdum duymaz hale getirmek için deyilmi ülkemiz yabancılaştırılıyor halk kör kütük bakıyor cia mossat secilmeden önce seçilecegini rapor edip anlaşma yapıyor tayyiple daha sonra medya bunu yalanlıyor şimdide bu medya anti tayyipci görünüyor ee şimdi biz türkistan dedikmi nediycekeler lafları hazır ülke elden gidiyor ne türkistanı kardeşim allah belalarını versin köpeklerin.

 24. Metehan Aktürk yorum tarihi 18 Mart, 2010 20:56

  Allahim bu ne böyle.Türkümüze el uzatacak yigit kalmadimi su dünyada.

  Kalbim kan agliyor yüregim sizliyor zavalli kardeslerim ah bir firsatim olsada canimida veririm sizin icin.

  Türk milleti uyan artik !
  Kardesinin soyu kurutuluyor buna göz yumma vur !!!

 25. ibrahim şahan yorum tarihi 27 Mart, 2010 01:04

  arkadaşlar http://www.panoramio.com ücretsiz üye olup google earth üzerinden doğu türkistandaki yerleşim yerlerine doğu türkistanın bağımsızlığını temsil eden fotoğraflar ve türk bayrağımızın resimleri ekleyin.psikolojik yardım edelim kardeşlerimize.yalnız olmadıklarını anlasınlar.

 26. Hüsamettin ŞENER yorum tarihi 14 Temmuz, 2010 22:04

  güneş Tutulması Depremlerim 2010-07-10 21:41:00 Güneş Tutulması Depremlerimin Birinci kısmının öncüleri geldiler. 7 mgnitüdlük sinyaller vererek (144+44) (124+24) Endonezya fay hattı boyunca Tonga ve vanıatu Yunanistanın batısı ,arnavutluk 4.8 öncü 7 magnitüdlük sinyal alındı bu bölgeden. Orta amerika Şili (-75-38) civarları (28+35) Bölge halkları dikkatli olsunlar…
  http://www.depremerkenuyari.com

 27. turkmenistanlı yorum tarihi 1 Ekim, 2011 21:04

  Niye TÜRK devletleri olup birleşmiyoruz? Bizde isteyenler çok destek verecekler çok. 7 devlet olup birleşelim ve onlara gösterelim. Bu işi başlamak türk devletlerinin en büyügü en güçlüsünün boynundadır. Yani Türkiyenin…

 28. hüseyin çakmak yorum tarihi 13 Ocak, 2013 20:53

  Allah da biliyo ki bu zulumu yapanlar karşılıksız kalmayacak ve türki ülkeler olarak illla ki bir araya gelip birleşecegiz biz ki dünyaya hükmedip adalet dagıtan bir ejdata sahipiz halan ejdatlarımız orda zulm edilirken ben burda onları düşünmeden yapamıyorum Allah bütün islam alemini ve türkü korusun ben ki izmirde yaşıyorum ejdatımız da dogu türkistanda zulum görüyo bende onlarla beraber acı cekiyorum türk dogdum elhamdürüllah müslümanım türk dogdum yaşayıp türk ölücem ve gücümün ömrümün yettigince yetigince de haykırcam biz türkler zaman gelip bütün dünyaya gene hakim olasıya kadar……….. hüseyin çakmak avşar yörügüyüm iyi paylaşımlar

Yorum yap