531) “ATLANTİS’İ” GOOGLE MU BULDU?

Yayin Tarihi 21 Şubat, 2009 
Kategori BASIN-YAYIN

Atlantis’i Google mu buldu?

image00139.jpg

Google’un son teknolojisi Google Ocean tarafından çekilen bir görüntüyle 12 bin yıl önce kaybolduğu söylenen Atlantis şehrinin izine rastlanıldığı iddia ediliyor.

İngiliz The Sun Gazetesi’nde yer alan habere göre, internet kullanıcılarının okyanus tabanı ve derinliklerinde sanal gezinti yapmalarını sağlayan Google Ocean programı, Kanarya Adaları’na yakın Afrika’nın batı sahillerine 997 kilometre uzaklıkta yer altında ’gizemli’ şekiller keşfetti. Fotoğraflarda görülen kusursuz dikdörtgen şekillerin kayıp kıta Atlantis’e ait olabileceği söyleniyor. Dikdörtgen şekillerin Galler büyüklüğünde olduğu ve 4 kilometre derinlikte yer aldığı belirtildi. Birbirini direkt kesen belirgin çizgilerin haritayı andırdığı belirtiliyor. Şekillerin doğal yollarla oluşamayacak kadar düzgün olması dikkat çekiyor.

Filozof Platon, kıtanın M.Ö 9700’de sulara gömüldüğünden bahsetmişti. New York Üniversitesi’nden uzman Charles Orser, keşfi büyüleyici olarak niteledi. Orser, ’Şekiller Platon’un tarif ettiği bölgede bulunuyor. Kesinlikle daha yakından bakılmayı ve araştırılmayı hak ediyor’ dedi. Platon’un diyaloglarında gömülü bir hikáye halinde olan Atlantis, genellikle filozof tarafından kendi politik teorilerini anlatmak için oluşturulmuş bir efsane olarak görülüyordu.

HÜRRİYET

image00213.jpg

Paylaş:

Yorumlar

“531) “ATLANTİS’İ” GOOGLE MU BULDU?” yazisina 4 Yorum yapilmis

 1. Ertuğrul Kapusuzoğlu yorum tarihi 22 Şubat, 2009 09:10

  Sütten ağzı yanan, yoğurdu üfleyerek içermiş.
  Görelim.
  Amerikalılar da aya çıkmışlardı.
  Düşüncem odur ki, Atlantis’in bulunması, Türk milletinin geçmişiyle yakından ilgili yeni veriler verecektir.
  Türk, Türk dili, Türk tarihi.
  Haydri rastgele.

 2. Kürşad yorum tarihi 24 Şubat, 2009 18:37

  Kazılarda etrüsk medeniyetinin bulguları çıkmaya, yazıtları bulunmaya başladığında ilk sevinen avrupa olmuştu “kendi köklerimizi bulduk” diyerek, ama bunların tamamı bizim tarihimizi aydınlattı ve aslında hepsi ÖnTürk asıllı ÖnTürkçe konusan ve yazışan bir bir medeniyet çıktı. Bundanda o derece emin olmasınlar derim bende ertuğrul arkadaş gibi. Bunun altından da gene bizim atalarımız ve bizim tarihimiz çıkar.

  Şu ise bir gerçekki, Türk tarihi aydınlandıkca, dünya tarihide aydınlanıyor.

 3. Tamer yorum tarihi 28 Şubat, 2009 14:42

  benim en büyük endişem bizim öğrenme şansı bulduğumuz ve öğrendikçede gurulandığımız tarihimizin,kültürümüzün bizim insanlarımıza ulaştırılmasındaki yetersizliktir.biz sadece aramızda yazışıyoruz. şuan türkmenistan Marı şehrinde bulunan dünyanın en eski şehri MERV i görmek ve gururlanmak atlantisi google fotoğraflarından görmekten daha onur verici.

 4. meraklı yorum tarihi 6 Nisan, 2009 19:38

  ya bence bulunması çok iyi olur hem kendiniçok gelişmiş ileri teknolojiye sahip olduklarını iddaa eden avrupalılara kapak olur daha 12 bin yıl önceki bir milletin böyle bir teknolojiye sahip olmaları

Yorum yap