492) ÇİN’İN DOĞUM KONTROL OYUNU

Yayin Tarihi 10 Ocak, 2009 
Kategori BASIN-YAYIN

ÇİN’İN DOĞUM KONTROL OYUNU

image0011.gif

İşgalci yönetimin Uygur Otonom bölgesi yönetimi basını, Çin hükümetinin 2008 yılında Doğu Türkistan’da doğum kontrolü ile ilgili meselelere yaptığı yatırımı 3 milyar 810 milyon Yuan’a çıkardığını duyurdu. Doğu Türkistan Enformasyon Merkezi’nin (ETIC) (www.uygur.org) verdiği bilgiye göre söz konusu bütçenin 1 milyar 400 milyon Yuan’ı Pekin hükümeti geri kalanı ise bölgesel hükümet tarafından karşılanacak. Rapora göre bölgeye aktarılacak paranın hepsi sadece tek çocuk sahibi olmayı kabul eden fakir ailelere ödül olarak verilecek.

Sözde Uygur Otonom bölgesinin sözde parti sekreteri Wanglechuan geçtiğimiz yıl yaptığı konuşmada özellikle Uygur Türklerinin yoğun olarak yaşadığı Doğu Türkistan’ın güney bölgelerindeki nüfus artışını kontrol altına almak gerektiğine işaret etmişti.   

Çok açık ki işgalci yönetimin söz konusu yatırımı esas olarak Uygur Türklerini hedef alıyor. İşgalci yönetimin ekonomik baskıları altında enkaz haline getirilen Uygur Türkleri hükümetten mali ödül alabilmek için kendi bebeklerini öldürmeye zorlanacaklar.

Doğu Türkistan’da işgalci konumunda bulunan sözde otonom bölgenin nüfus kontrol komitesi başkanı Abdurehim Abdulla ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Bu yatırımların hemen hepsi ailelere tam anlamıyla doğum kontrolünü uygulamaları ve tek çocuk sahibi olmalarını çekici kılmak için kullanıldı. Sonuç olarak 1 milyon 247 bin aile tek çocuk ödülü aldı.” dedi.

İşgalci Pekin yönetimi resmi olarak şehirlerde yaşayan Uygur Türklerine 2, taşrada yaşayanlara ise 3 çocuk sahibi olma hakkı verse de, ekonomik baskı gün ve gün Uygur kadınlarını kendi bebeklerini öldürmeye yani kürtaja ya da doğurganlıklarını sonlandırmaya yöneltiyor.

TÜRK DÜNYASI HABER MERKEZİ

Paylaş:

Yorumlar

“492) ÇİN’İN DOĞUM KONTROL OYUNU” yazisina 2 Yorum yapilmis

 1. Oğuzhan OĞUZ yorum tarihi 10 Ocak, 2009 13:01

  NE MÜMKÜN ZULM İLE BİDAT İLE İMHA-YI HÜRRİYET,ÇALIŞ,İDRAKİ KALDIR,MUKTEDİRSEN…ADEMİYETTEN. (NAMIK KEMAL)

 2. Ertuğrul Kapusuzoğlu yorum tarihi 11 Ocak, 2009 11:16

  Alkolden bir an evvel vazgeçmek gerek.
  Atatürk uçmağa vardığından beri Türk hükümetleri sarhoş gibiler.
  Alkolden vazgeçtiğimiz gün, devlet gibi hareket ettiğimiz gün, Uygur Türkü de, Gazzeli Arap da rahatlayacaktır.
  İlaç, milli şuur.

Yorum yap