484) BASIN AÇIKLAMASI (TRT 6)

Yayin Tarihi 4 Ocak, 2009 
Kategori BASIN-YAYIN

BASIN AÇIKLAMASI

                                                        

Yaklaşık bir hafta deneme yayınını sürdüren TRT-6,  01.01.2009 da  tam gün Kürtçe yayına başlamıştır.

Yaklaşık 30 yıldır ülkemizi kana bulayan ABD ve AB’nin desteklediği Kürt bölücülüğü ve istilacılığının ulaşmak istediği, bu ülkedeki ulusal birliği, etnik kimlikler yaratarak  dinamitleme  hedefinin önemli bir aşaması  böylece gerçekleşmiştir.

TRT-6 (Şeş), kanalının  Türkçe öğretmek gibi bir amacının olmadığını TRT yetkilileri söylüyorlar. Yani bu kanal, Türkçe bilmeyen yurttaşlara yönelik bir ihtiyaç kaynaklı değildir.  Burada asıl amaç; Kürtçe öğretme ve Kürt birliği yaratma ihtiyacından kaynaklanan bir ihanet girişimidir.

Bu kanal;  Türk Kürt  kardeşliğini değil,  kendi içlerinde dil, lehçe, kültür, mezhep, kültür  farklılıkları bulunan  Kürtlere “Kürtlerin kardeşliği” propagandası  yapma amaçlıdır. Böylece PKK destekçisi batılı yağmacı devletlerin  istediği “Kürt birliğini Türk Devleti kuracaktır”. Yani, ABD ve AB, Irak’ın kuzeyinde oluşturdukları Kürt Devletinin alt yapısını Türkiye’ye tamamlatıyorlar.

AB ve ABD  destekli işbirlikçi iktidar eliyle  PKK nasıl dağdan inip Meclis’e girdiyse, Türkiye aleyhine yurt dışından  yayın yapan Roj TV’deki militan kadroların artık TRT-6’da program yapmalarının  yasal zemini AKP  iktidarı tarafından oluşturulmuş ve oluşturulmaktadır.

Bu sıradan bir TV  kanalı değil, aynı zamanda  bir “kültür ve millet yaratma” girişimidir. Bu kanal aracılığı ile edebiyat, dil, müzik ve kültür üzerine programlar yapılacak  böylece Kürtçe süreç içinde tek lehçeye dönecek  ve yazılı bir dil haline getirilecektir.  Bu sürecin sonu bellidir. Türkiye  çok dilli, çok hukuklu, çok kültürlü bir federasyona dönüştürülecektir.

Bu kanal dil birliğini, Türk ulus birliğini ortadan kaldıracak, Türkiye’yi bölecek ve Kürt birliği yaratacak bir  ihanet girişimidir.

AB Dayatmaları bir ulusun geleceği yok edilmektedir. Türk ulusunun, siyasal partilerimizin  sergilenen bu ihanet senaryosunun bir parçası olmayacakları umut ve inancımızı korumak istiyoruz.

 

YÖNETİM KURULU ADINA:  

Mahmut  ÖZYÜREK     

ADD. Isparta Şube Başkanı    

Paylaş:

Yorumlar

“484) BASIN AÇIKLAMASI (TRT 6)” yazisina 5 Yorum yapilmis

 1. ZEYNEP İNCİ yorum tarihi 4 Ocak, 2009 22:53

  *ANLADIGIMIZ TEK GERCEK;
  -DÜNYADAKİ MÜSLÜMANLAR VE TÜRKLER,MÜMKÜN OLDUGUNCA YOK EDİLECEKLER.
  SEBEBİDE OLSA OLSA?
  *HERHALDE,G.DOGUYA,İSRAİL YERLESECEK.K.LERİDE KULLANIYORLARDIR.
  —GALİBA,SİYONİTLERİN, ESKİ DİN KİTABINI OKUMAK GEREK!ONU ZATEN YAKINDA İNTERNETDE!!İNGİLİZCE OLARAK KENDİ GEMCLERİDE OKUYACAKTIR.
  **YAPACAK BİRSEY OLDUGUNU *ARTIK* SANMIYORUM..DÜNYAYI ONLAR İDARE EDİYORSA!
  -BAKINIZ!!EU.ARKALARINDA..ABD.DE.
  O HALDE?
  NASIL BASARICAKSINIZ?
  -KARSI cıkanları iceri tıkıyorlar!farkında degilmi kimse.
  *KESKE BİZİM KİTABIMZINDA BİRGÜN BİRYERLERİ ELE GECİRMEK!!ORADA;YENİDEN!*DEVLET KURMAK!!hesAbı olsaydı..bizide kimse YIKAMAZDI;;((

 2. bekir sıtkı sürur yorum tarihi 5 Ocak, 2009 06:59

  türk milleti hiç bir zaman pes etmemiştir ve etmiyecektir atatürkün şu sözünü unutmayalım efendiler aziz milletime şunu tavsiye ederim ki bağrında tetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki vicdanındakiasli cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatindenbir an feragat etmesin yüce insan o günden bugünleri tahmin etmiş durmak yok yola devam diyenlere oy verenler bir daha düşünsün elini vicdanına koyarak sandığa gitsin türk milletini ab ve abd hegomanyasına sokanlardan hesap sorsun izmir ayakta yıkılmaz kale ısparta martta iyi düşün israilden cesaret madalyası alanları sorgula israil uçaklarına ülkemizin hava sahasını açanlardan hesap sor

 3. Yılmaz Karahan yorum tarihi 5 Ocak, 2009 12:53

  Ad Soyad: kaşgarlı mahmut
  Email: [email protected]
  Konu: Türkçe N\’olacak

  Mesaj:
  KENDİ ÜLKESİNDE ZULÜM GÖREN DİLİMİZ NE OLACAK?

  Tamam! Diyelim ki ülkemizde 15 milyon Kürt var. Açıldı bir Kürtçe tv. Üniversitede Kürt dili edebiyatı için de izin çıktı. Kürt dili çok güzel, hoş, yaşasın özgürlükler…
  Peki ya Türkçe? Diğer azınlıklar haricinde 50 milyon Türk yaşıyor bu ülkede. Bu kadar insanın konuştuğu dil ne olacak?
  Medya bugüne kadar Türkçe’yi hiç bu kadar ahenkli savunmamıştı ve güzel göstermeye çalışmamıştı. Hadi medyanın ne halt olduğu ortada, ya meclise ne demeli? Bilmem aranızda TBMM’nin takibini yapan var mı? O kadar adam orada ne yer ne içer bakanınız var mı? Kim neler talep ediyor? Kimin dediği oluyor? Kiminki askıda kalıyor?
  Aşağıda verdiğim iki bağlantıya bakın. Ne zaman verilmiş. Hangisi daha önce gündeme gelip kabul görüyor(ya da görecek) bir düşünün!

  Kürt dili edebiyatı

  http://www2.tbmm.gov.tr/d23/2/2-0355.pdf

  Türkçe

  http://www2.tbmm.gov.tr/d23/2/2-0067.pdf

  Bunun üzerine diyecek bir şey olmasa gerek! Türkiye Cumhuriyeti’nin en üst kurumu burası ve Türkçemizin hali bu!

  Haaaa! Unutmadan! Sıradaki talepleri de bu bağlantıda! Okuyun! Belki bir şeylerin farkına varırsınız…

  http://www2.tbmm.gov.tr/d23/2/2-0341.pdf
  SAKİ71

 4. Kursad yorum tarihi 5 Ocak, 2009 22:26

  bu sitedeki tüm yazılar umarım yedekleniyordur. Güzel bir arşiv ismi lazım değil şahısların engellerine veya tahribatlarına maruz kalmaz insallah.

 5. Ertuğrul Kapusuzoğlu yorum tarihi 11 Ocak, 2009 12:19

  İttihat Terakki Partisinin, halkların kardeşliği sloganı vardı.
  İttihat ve Terakkinin bu projesi, bize Balkan Hezimet faciası gibi bir felaket yaşattı.
  Balkan Türklüğü kıtır kıtır kesilerek yok edildi.
  Balkandaki Türk katliamının hesabı, siyaseten bile sorulmadı.
  Sen sorma, onlar soruyorlar.
  Senin yapmadığın işin hesabını soruyorlar.
  Bugünün yöneticilerine, İttihat Terakkiyi ve kiliselerin birliştirilmesi projesini bir bilim adamından dinlemelerini tavsiye ederim.

Yorum yap