45) GÜL, KİSSİNGER İLE GÖRÜŞTÜ…

Yayin Tarihi 11 Ocak, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

image00177.jpg

 

Yahudi politikacıyla görüştü
Gül, 12 Eylül darbesini gerçekleştiren Kenan Evren ile gizli işbirliği yaptığı iddia edilen Yahudi politikacı Kissinger ile basına kapalı görüştü


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ABD’deki temasları kapsamında, eski ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissinger ile görüştü. Gül’ün konakladığı Ritz Carlton Oteline gelişinde Kissinger’ı Dışişleri Bakanı ve Baş müzakereci Ali Babacan karşıladı. Gül ile Kissinger arasında basına kapalı gerçekleşen görüşme, yaklaşık 45 dakika sürdü.

Kissinger gerçeği
ABD’de gizliliği kaldırılan CIA belgelerinde Dışişleri eski Bakanı Henry Kissinger’ın 12 Eylül darbesini gerçekleştiren Kenan Evren’le gizli işbirliği yaptığı iddia edilmişti. CIA’nın 1970’lerdeki faaliyetlerini anlatan ve “Aile Mücevherleri” olarak adlandırılan yaklaşık 700 sayfalık CIA belgeleri, gizliliğinin kaldırılmasının ardından Mayıs 2007’de kamuoyuna açıklanmıştı. Bu belgeleri kaynak gösteren bağımsız internet haber sitesi Raw Story, Yahudi politikacının, Türkiye’ye el altından silah da sattığını da duyurmuştu. Raw Story’ye konuşan ve kimliklerinin açıklanmasını istemeyen istihbarat kaynakları Kissinger’ın Türkiye’nin Kıbrıs harekâtına destek verdiğini doğrulamışlardı. O dönemde Türkiye’de çalışan bir istihbarat yetkilisiyse, Kissinger’in Ecevit’i by-pass ederek daha sonra 12 Eylül darbesini gerçekleştiren Orgeneral Kenan Evren’le gizli işbirliği yaptığını öne sürmüştü. Kıbrıs müdahalesinin ardından ABD’nin uyguladığı silah ambargosuna karşın CIA’nın Kissinger’ın talimatıyla Türkiye’ye gizlice silah satmaya devam ettiğini kaydeden yetkili, Evren ve Kissinger arasındaki ilişkilerin 12 Eylül darbesine giden yolu açtığını savunmuştu. Eski bir CIA yetkilisi, Kissinger’ın Sosyal Demokrat olan Ecevit konusunda kuşkuları olduğunu kaydetmişti.

Erdoğan, gizlice buluşmuştu
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2006’da Amerika’ya yaptığı ziyarette Yahudi lobisinin etkin isimleriyle gizli görüşmeler gerçekleştirmişti. Erdoğan, ABD eski Dışişleri Bakanı Henry Kissinger ve eski Dışişleri Bakan Yardımcısı Richard Holbrook ile biraraya gelmişti. Görüşmelere Başbakan Erdoğan’ın siyasi danışmanı Cuneyt Zapsu’nun ayarladığı belirtilmişti.

 

YENİÇAĞ

Paylaş:

Yorumlar

“45) GÜL, KİSSİNGER İLE GÖRÜŞTÜ…” yazisina 1 Yorum yapilmis

  1. SEHAP AKIN yorum tarihi 11 Ocak, 2008 15:39

    Kissinger yahudi kökenli ve dünyanın en uyanık,zeki ve küresel sorunlara ve de çözümsel önerilere son derece vakıf bir tilkidir.Onunla zaman zaman görüşülmesinde ve ilişkileri sıcak tutmakta fayda görüyorum.Her konuda söyleyecekleri olan ve gizli de olsa sözlü vurgulamalarından küresel planlar ve niyetler konusunda ciddi mesajlar alınabilecek biri.Tabii ki biz ondan bir şeyler kapalım derken,o bizim saftiriklerden önemli sırlar da kapabilir.Onunla diyaloglarda çok dikkatli olmak gerek.:)

Yorum yap