436) KAHROLSUN AMERİKA VE İŞBİRLİKÇİLERİ!

Yayin Tarihi 27 Kasım, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

LANET OLSUN SİZİN PKK SEVGİNİZE

Amerikan ajansının haberi:

KURDISH GUERILLA 30. YILINI KUTLUYOR

HAİN SALDIRI YABANCI BASINDA
İskenderun TEM otoyolunda 2 polisin şehit edilmesi haberi, yabancı ajanslarda da son dakika haberi olarak geçti. Amerikan Associated Press “Silahlı Kürt asiler, Kürt gerilla örgütünün 30. kuruluş yıldönümünde Türkiye’nin güneyinde iki polisi öldürdü ve dört kişiyi yaraladı.”  şeklinde duyurduğu haberde, yine PKK’dan ‘Silahlı Kürt asiler’ tanımını kullandı.

YABANCI BASININ ‘KURDİSH REBELS’ ISRARI
Batılı ajanslar PKK haberlerinde terörsitler için ısrarla ‘Kurdish Rebels‘ ifadesini kulanıyor. Batı basını PKK ile ilgili haberlerde ısrarla ‘terörist‘ kelimesi yerine ‘isyancı‘ sözcüğünü kullanıyor.

“PKK ÖZERKLİK İÇİN ÇATIŞIYOR”
Associated Press haberi şu şekilde duyurdu:
Silahlı Kürt asiler, Kürt gerilla örgütünün 30. kuruluş yıldönümünde Türkiye’nin güneyinde iki polisi öldürdü ve dört kişiyi yaraladı. Polis üç asinin bugün İskenderun kenti yakınlarında bir kontrol noktasında polise ateş açtığını bildirdi. Saldırıda, iki polis öldürüldü ve bir polis yaralandı. Polis, asilerin üç sivili de hafif yaraladığını, yaralananlar arasında bir yaşında bir erkek çocuğunun da bulunduğunu açıkladı.

PKK, Kürt nüfusun yoğun olduğu ülkenin güneydoğusunda özerklik için çatışıyor. Örgüt, 27 Kasım 1978 yılında kuruldu ve 1984 yılında silahlı saldırılara başladı.

İŞTE HABERİN İNGİLİZCE ORİJİNAL METNİ
Police say Kurdish rebels armed with assault rifles have killed two policemen and wounded four people in southern Turkey on the 30th anniversary of the founding of a Kurdish guerrilla organisation.

Three rebels in a car fired on the policemen at a checkpoint near the city of Iskenderun on Thursday, police said.

The attack killed two policemen and wounded a third.

Police said the rebels also slightly wounded three civilians, including a one-year-old boy, when stray gunfire hit a house as they escaped in a rugged area.

The rebel PKK is fighting for autonomy in the country’s largely Kurdish southeast. The group was founded on November 27, 1978, but began armed attacks in 1984.

ENSONHABER.com/ÖZEL

turkiyemik01.gif

Paylaş:

Yorumlar

“436) KAHROLSUN AMERİKA VE İŞBİRLİKÇİLERİ!” yazisina 14 Yorum yapilmis

 1. sevgi ödlek yorum tarihi 29 Kasım, 2008 01:00

  AMAN EFENDİM;
  İYİKİ
  ***ASİL’LER..DEMEMİS!!!!!
  asiler.demis.
  SÜKRETMELİ===
  -BIRAKINIZ.
  ‘HAK YERİNİ BULACAKTIR’
  *TÜRK MİLLETİ DE 50 SENEDİR YATTIGI YERDEN KALKSIN!!
  -NÖBET TUTMA İSİNİ ARTIK *YAVRU ERLERİMİZDEN ALSIN*
  ***SORUMLULUK MİLLETDEDİR***
  YETER!
  -ÜLKE İSTİYORLARSA?????
  *O SORUMLULUGU TASIMALI HER TÜRK VATANDASI.
  –BİRAZDA KENDİMİZE BATIRMALI DEGİLMİYİZ?
  *YILLARDIR ARTIK, BEYNİNDE AGRI COGALIP,DİSLERİM SIMSIKI ACAMIYORUM;(
  *GENCLİGİDE YETİSTİREMEMİSİZ DEMEKKİ!!
  *EY TÜRK KADINLARI;NE YAPMAKTASINIZ?
  YA SİZ TÜRK ERKEKLERİ?
  *TV.DE İZLİYORUZ!!TUHAFDIR!SADECE BASI KAPALI,HANIM ARAMAKLA MESGUL ANADOLU ERKEGİ!BENCE İNSANLARIN BEYNİ,RUHU,AİLEDEN ALDIGI TERBİYE,ANANEVİLERE UYGUN YASAMI MÜHİMDİR.
  -VATAN NE KADAR UMURUNDA HİİC BELLİ OLMUYOR!
  ASLA BİTMEYEN BİR ARAYISLARI VAR!NE ARARLAR?HİC ANLAYAMADIK.BİRDE, SÜREKLİ AYNI KİSİLER,AYNI TİP İKTİDARLARI SECEREK BU HALE GETİRMİSLER ÜLKEYİ,
  YANLISMI?

 2. Çağatay TÜRK yorum tarihi 29 Kasım, 2008 03:00

  Kürt asileri diyen bu yabancı basın, özerklik için çatıştıklarını yazıyor da, haberi okuyan yabancılar bilmiyorlar mı bu asilerin kendi vatandaşlarını da öldürdüklerini…

  Kendi vatandaşını vuranların terörist bir kimliğe sahip olduklarını idrak edemiyorlar mı?

  Diyelim ki edemiyorlar. Bizler ne yapıyoruz?

  Sevgi Abla’nın yorumuna kulak vermek lazım.

  Bu gün Ardahan ilimiz gerekli cevabı verdi teröristlere.

 3. esraünal yorum tarihi 29 Kasım, 2008 20:15

  millet savasacak öylemi.cözüm bumudur.yıllardır zaten milletimizin gencleri savasmıyormu.orda neden silh tutmasını yeni ögremiş askerlerimiz savasıyor.ve orda ölen askerlerimizin ölümünden iki ay sonra yılbası bahanesiyle kutlama yapar gibi eglence yapılıyor.öteki olaydan yasak diye hiç bahsetmiyorum.ama kimse salak veya aptal degil.herseyin neler oldugunun farkında.neden pkklı askerler süper egitilirken bizde profosyenel ordu kurulmuyor.yıllardan beri büyük türk devleti onları yok etmekte basarısız.birileri bu savaşın devamını istiyor.ama asıl soru bunu kim istiyor.bilinenin aksine bunu isteyen asıl dışardamı yoksa aslında içerdemi.bizden birilerimi.

 4. esraünal yorum tarihi 29 Kasım, 2008 22:45

  Gerceklerden kacmayalım.Gercekler ülkemize zarar verir diye yıllardır üstünü örttük.Aman su kurum zarar görür aman bu kurum zarar görür.ama basbakanlık kurumu milletin sectigi insanlara en agır sekilde elestiriler yaptık yıllarca.osecen halkı onların onurunu gururunu düsünmeden acımsızca kendilerini üc kurusa satıyor.göbegini kasıyan adam diye küçük düsürmekten kacınmadık.Ama asıl gerceklerin devamlı üstünü örttük.ve böylece en büyük zararı verdik ülkemize.millet kötüdür cahildir.ama kurumlar millet secmdiyse halk secmediyse iyidir.bu nasıl anlayıstır nasıl bir sistemdir.artık bu sistemi halka vermek için halkın devrim yapmasının zamanı gelmiştir.cıkar cevrelerinin elinden alıp milletin halkın kurumları olmasının zamanı gelmiştir.

 5. Çağatay TÜRK yorum tarihi 30 Kasım, 2008 00:30

  Vatan sathı yan gelip yatma yeri değildir…

  Evet esraünal millet savaşacak öyle…

  Asker hükümetten ufak bir ricada bulunda bazı konunları değiştirin diye, ufak ricanın birisi “kimlik sorma ve üst arama yetkisinin kolluklara geri verilmesi” bu ufacık istek bile hükümet tarafından A.B. adı edilerek verilmek istenmedi.

  Bilinçsizce yorumlanmış bazı konulara girmek istemiyorum…

  esraünal bir de pkk’lıların süper eğitildiğini yazmışsınız, bazı şeyleri gözünüzde büyütmüşsünüz, 100 kişilik karakola geceleyin 300-500 kişi ile gelerek roketlerle, havanlarla saldırmak kara-kuruları süper yapmaz, tenha köy yollarına nokia 33-10’larla bomba düzeneği yapıp analarını arar gibi telefonla mayın patlatmak süper yapmaz, beline kuşak sarar gibi iki dinamit koyup çarşıda-pazarda patlatmak süper yapmaz…

  Tüm dünyadaki kural 7’ye 1 iken Türk askeri bunu aşmış, üzerine düşeni yapmıştır. Değerli komutanlarımız eşliğindeki askerlerimiz en uygunsuz hava koşullarında sınırları aşarak örgütün kalbini deşmiştir, süperlik budur…

  Bazılarının “Tek yol devrim” sloganlarınızı da iyi biliriz… Tek yol devrimciler Yunanistan Lavrion-Bağbek’te, Akademiya Mahzun’da beraber dirsek çürüttüler, sonra da yedi koldan her semte saldırdılar aç köpekler gibi…

  Sayın Sevgi Hanımefendiye katılıyorum vatandaş vatandaşlığını bilmelidir…

 6. sevgi ödlek yorum tarihi 30 Kasım, 2008 02:11

  *ULU ÖNDERİN HALKIYLA BİRLİKTE KURDUGU,CUMHURİYET,YARATTIGI MİLLET VEDE YAPTIGI DEVRİMLER TÜM DÜNYAYA BEDEL OLUP,DÜNYA VAROLDUKCA!GECERLİ OLABILECEK NİTELİKTEDİR.BU COK ACIKTIR!
  *AVRUPADA,HALK ATTIGI ADIMDAN SORUMLUYKEN!!
  -ONLARI YÖNETENLERDE..EN ALTTA ASKER,SONRA,POLİS,SONRA,SİSTEM’Yönetim’!
  –ÜLKE HALKININ ALDIGI NEFESDEN SORUMLUDUR!!
  *VERECEKSİN,ALACAKSIN.VEDE;
  VAZİFEN,ÖNCE SINIRLARINI KORUMAK,SONRA,EGİTİLMEK,EGİTMEK,CALISMAKTIR.
  BULUNDUGUN ÜLKEYE SADIK OLACAKSIN!
  -DEVLETİNDE SANA DOST OLACAK.
  YÜCE ATAMIZ, HERSEYİ TAM DOGRU YAPIP, O KISACIK NADİDE ÖMRÜNE SIGDIRAMADIKLARINIDA;( VASİYET ETMİSTİR.
  *SONRA GELENLER NE YAPMISTIR?
  NEREDE BİZİM ATAMIZIN VATANI BIRAKTIGI ANADOLU?
  POLTİKAYAMI YEM EDİLDİ?
  SAG KALDIKCA,ÜRETECEKSİN!
  VE DOSTLARI”SECECEKSİN”
  *VAROLUNUZ SN.TÜRK BEY.

  *YARADAN, GÜZEL DÜSÜNENLERİ KORUYACAKTIR.İNANIYORUZ*

 7. esraünal yorum tarihi 30 Kasım, 2008 23:33

  hayır.kimse üstüne düseni yapmamıstır.eger herkes üstüne düseni yapsaydı bu sekilde yıllarca bircok türk evladını kurban etmezdik.onları kücümsemek maalesef gercekleri degistirmiyor.bütün her yetki ordunun elindedir.yeterki onlar bunun hakkını verbilsin.en ufak hata affetmeye gelmiyor.ve canlara canlarımıza maloluyor.elestirmekten kacmayalım.korkmayalım.daima tetikte olalımki basaralım.evet iyi egitilliyorlar.daglarda mossad ajanlarınca.aylarca.profosyeneler egitim sart.bilmeyen o sartlarda savasmsı zor.istanbudan cıkmıs.dag nedir magara nedir bilmez asker nasıl orda savaşsın söyleyin.yıllardır bu böyle.iki aylık asker savası bilirmi.bukadar acık gercekleri neden kabul etmek istemiyoruz.yoksa basarı istemiyormuyuz bu savaşta.

 8. esraünal yorum tarihi 30 Kasım, 2008 23:40

  benim askerim orda canını vermişken,ülkece genclerimiz için yas aglarken,içimiz kan aglarken yılbası gecesi eglence yapan komutan istemiyorum.bu benim kendi vicdanım.vicdanımda bunu kabul etmiyor.golf sahası kurduran komutan istemiyorum.o köhne karakollar dururken.ben askerlerimin en iyi sartlarda savunma silahlerının olmsını istiyorum.bunu her kendine türküm diyen istemeli.

 9. oğuzhan oğuz yorum tarihi 1 Aralık, 2008 22:38

  SAYIN ESRAÜNAL,ELEŞTİRİLMEMİŞ BİR BAŞBAKAN GÖSTEREBİLİR MİSİNİZ? DEMİREL Mİ,ECEVİT Mİ,ÖZAL MI,MESUT YILMAZ MI,ÇİLLER Mİ ? HANGİSİ HALKIYLA BU KADAR KAVGALI VE ADLİYELİK OLDU?
  NE ZAMANDAN BERİ (PKKLI ASKERLER) İFADESİ KULLANIYOR SUNUZ?DIŞ BASINDAKİ MALUM ÇEVRELERLE AYNI DİLLE KONUŞTUĞUNUZUN (YAZDIĞINIZIN) FARKINDA MISINIZ?

 10. esraünal yorum tarihi 2 Aralık, 2008 22:58

  asker desen ne olur terörist desen ne olur.ayrıca asla ben o anlamda asker demedim.dikkatli okumamıssınız.profosyenel asker gibi egitim alıyorlar.evet bu gercek.yosa büyük ordumuz neden uzun yıllardır bitiremiyor.burda sistemde bir yanlıs var sonucta.eleştirmek kendimizi kötü degildir.böylece onları tamamen bitirmek için daha iyi cözümler üretilir.bunun neresi yanlıs ben anlamadım.fikir üretmek kötü bir seymi.

 11. esraünal yorum tarihi 4 Aralık, 2008 20:40

  halkıylamı kavgalı.siz bence elit tabakayla demokrasiyi istemeyenlerle kavgalı demek istediniz.halk tam tersine bu basbakandan memnun.memnunki %47 oy alıyor.bütün türkiyenin kurumları okadar mitingler bukadar muhalefet.ama sonuc ortada.buna ragmen böyle.ne yapalım işte.sonuc bu.halk kavgalı ama nefret ediyor ama reyini onamı veriyor.bunu bile diyebilirsiniz.gercekten halk seviyor dememek için.ben evet eskiden solcuydum.ama baykal veya chp solcusu degil.gercek solcu.ama bu secimde kime verdim oyumu biliyormusunuz.tayyip erdogana.neden verdim biliyormusunuz.bunu duymak istemezssiniz ama sevdigim için.sadece onu lider özelliklerini takdir ettigim.ve acık samimi olduguna inandıgım için.

 12. esraünal yorum tarihi 5 Aralık, 2008 20:08

  işte elestirilmemis bir basbakan yok.sorun burda.bütün herseyden sorumlu bsabakan.am ozaman neden herseyde bütün kurumlar türkiyeyi kurtarmak söz konusu diyerek kendilerine düsmeyen hatta suc olan konulara girme hakkına sahip olbiliyor.eger bu konuların yani siyasetin içine giriyorsa ve en az basbakan kdar hatta basbakandan fazla yetkileri varsa en az basbakan kdar elestirilmeli.hatta daha fazla.

 13. esraünal yorum tarihi 5 Aralık, 2008 20:11

  ama en ufak elestiri hatta bırakın elestiriyi bazı yerler kurumlar okdar dokunulmaz hae getirilmişki hırsızlık yapsa adam öldürse kendi kurumundan baskası yargılayamıyor.nekdar adeletli bir sistem degilmi.

 14. Mevlüt Uluğtekin Yılmaz yorum tarihi 12 Mart, 2013 02:57

  ABD’nin Kürt Aşkı
  http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/yazargoster.php?haber=9823
  Cumhurbaşkanı Celal Bayar’a 1959 İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Necmettin Erbakan Uçak Motorunun prototipini yapmıştır İzin ve imkân verilirse seri üretim yapabiliriz Bu yazının en ilginç yönü ise kağıdın altına Celal Bayar’ın ABD’den Uçak alıyoruz GeReK YOKtur diye 1Not düşmesidir Tekrar edelim Ne demiş Celal Bayar? ABD’den Uçak alıyoruz GeReK YOKtur
  Rahatça GeReK YOK diyebiliyor çünkü Celal Bayar Ve Ekibi Türkiye’ye ABD’den BaKıYoRdu DP Demokrat Parti’nin Varisleri’de Bu KöR Bakışı sürdürdüler Taa…ki, 1974 yılında Türk KaKLiaMıNı durdurmak için Türkiye Kıbrıs’a çıkıp da ABD’nin silah ambargosu ile karşılaşıncaya kadar! Uyanmıştık; ama çok geç! Bu ABD HAYRANLIĞI bu ABD güvencesi SONUCUdur ki; Kırıkkale fabrikaları yıllarca gazocağı ve piyade mermisi benzeri üretimlerle uğraştı durdu. Onlarca yıl HEBA edildi
  http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/yazargoster.php?haber=6854
  KAHROLSUN AMERİKA VE İŞBİRLİKÇİLERİ!
  KAHROLSUN AMERİKA VE İŞBİRLİKÇİLERİ!

Yorum yap