423) ÖZAL, TÜRKİYE’NİN ADINI DEĞİŞTİRMEK İSTEMİŞ

Yayin Tarihi 14 Kasım, 2008 
Kategori BASIN-YAYIN

Turgut Özal,

Türkiye’ye yeni ad bulmuş

image00151.jpg

Korkut Özal, Kürt sorununun aşılabilmesi için, ağabeyinin Türkiye’nin ismini bile değiştirmeyi düşündüğünü açıkladı

Ali Kırca’nın Sohw Tv’de sunduğu Siyaset Meydanı’nda Programa katılan eski bakanlardan Turgut Özal’ın kardeşi Korkut Özal çarpıcı açıklamalarda bulundu. 9. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın kendisine Türkiye’nin isminin değiştirilebileceğini söylediğini açıklayan Özal, “Rahmetli abim sorunun çözülmesi için Türkiye’nin isminin değiştirilebileceğini, ‘Anadolu’ yapılabileceğini söylemişti” dedi.

“Sayın Özal, söyledikleriniz önemli, kayıtlara geçiyor” uyarısının ardından Korkut Özal, söylediklerini bir kez daha tekrar etti ve Turgut Özal’ın bunu kendisine ikili bir görüşmede, “Keşke Anadolu olsaydı” dediğini bir kez daha tekrar etti.

OKUMUŞ ÇOK ÜZÜLDÜM

MHP eski İstanbul Milletvekili Nazif Okumuş, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın önerisini öğrendiğini ve büyük üzüntü duyduğunu söyledi. Kafasında bazı soru işaretlerinin olduğunu ve bu açıklamayla bu soru işaretlerinin netlik kazandığını söyleyen Okumuş, “ABD’de bir köy çocuğunun başkan seçilmesini alkışlıyoruz da Anadolu’da köy çocuklarının bu makamlara gelmesini niçin görmüyoruz. Milyonlarca izleyen var.

1. Cumhurbaşkanımız Mustafa Kemal Atatürk, kimliğini izleyicilerimiz kafasında canlandırsın…

2. Cumhurbaşkanımız İsmet İnönü. Bütün izleyicilerimiz, İsmet Paşa’yı etnik kimlik olarak bir yere oturtmak istiyorlarsa otursunlar.

3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar,

4. Cumhurbaşkanı Cemal Ağa.. İnsanlar kafasında bir yerlere oturtsun. Bazılarına göre Türkiye’de cumhurbaşkanlığı paylaşılmış gibi verilebilir. Çok enteresan buldum, çok üzüldüm” ifadelerinde bulundu.

KILIÇ: KONFEDERASYONU GÖSTERDİ

Altemur Kılıç ise Turgut Özal’ı çok sevdiğini kendisine de bir görüşmede Türkiye haritasını göstererek, “Keşke konfederasyon olsa dedi. Haritayı göstererek, Türklerle Kürtler konfederasyon olsa dedi. Ben sustum. Sen beğenmedin dedi. Özal Osmanlı özlemi çekiyordu. Osmanlı ne? Türklüğü hakir görmüştür. Osmanlı’dan ne çıktı? Kaos çıkmıştır” dedi.

BEN DE ABİMİN ZEHİRLENDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM

Ali Kırca, “Abinizin zehirlenerek öldürüldüğünü ve bunun da Kürt meselesinden dolayı olduğunu düşünüyor musunuz?, Kafanızda soru işaretleri var mı?” sorusuna Korkut Özal: Oğlu ve eşi, ‘Babamızın öldürüldüğünü düşünüyoruz’ dediler. Onlar saçından örnek alınmış ve zehirlendiği ortaya çıktı. Benim de şüphelerim var. Öldüğü gün, Köşkte doktor yokmuş. Hastaneye getirildiğinde ölmüştü. Kürt sorunu da çözülme noktasına gelmişti. Öcalan’la da temas sağlanmıştı. Öcalan’ı karşınıza oturtmak değil. Oturttuğunuz zaman Türkiye’yi ikiye bölmüş oluyorsunuz.

DÜNYA BÜLTENİ

Paylaş:

Yorumlar

“423) ÖZAL, TÜRKİYE’NİN ADINI DEĞİŞTİRMEK İSTEMİŞ” yazisina 6 Yorum yapilmis

 1. sevgi ödlek yorum tarihi 14 Kasım, 2008 18:55

  *BURAYA YORUM YAZDIK EFENDİM,
  AMA SİLNDİ!
  *SAYFALARINIZ GÖZETİMDEMİ!ANLAYAMADIK.
  BİRDEN
  –YOK BÖYLE BİR SAHİFE, TASINDI!DEDİ..SİTE ADI İCİN!

 2. Mahmut Ercoskun yorum tarihi 15 Kasım, 2008 05:57

  Merhaba

  Dün Akşamki Ali Kırcanın sunduğu programı izledim.
  Kimi Devletin adı Keşke Anadolu olsaydı demiş(T.Ö.)ozaman herkez Anadoluluyum dermiş sorun çıkmazmış Demekki sayın Korkut Özal bey Trakyayı bizden alıp birilerine vermeyi düşünüyor. Kimide diyorki bu işi bitirecegine inanıyorsak İmralıdakiyle konuşalım ne istiyor eger çözümse hal yoluna bakalım diyor.
  Allahtan bu proğramdaki zat-ı muhteremlerin devleti idare etme şansı yok.
  TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ tamamen aciz durumdaymış gibi gösteren bu konuşmalardan insanın kanı donuyor.

 3. oğuzhan oğuz yorum tarihi 17 Kasım, 2008 21:59

  ANAYASAYI BİR KERE DE BİZ İHLAL ETSEK NE OLUR ZİHNİYETİNDEKİ ÖZAL,DAN ÖMRÜ VEFA ETSEYDİ,KENDİNDEN MENKUL DAHA NE CEVHERLER İŞİTECEKTİK,ALLAH BİLİR …BEN İFTİRA ETMİYORUM,ÖZ KARDEŞİ SÖYLÜYOR. ALLAH ,T Ü R K İ Y E;Y İ KORUMUŞ……

 4. Hayati köklükaya yorum tarihi 7 Aralık, 2008 10:32

  ŞİKAYETE GEREK YOK.KENDİM ETTİM KENDİM BULDUM DEYİŞİ,BU GÜNÜ NE GÜZEL İFADE EDİYOR….

 5. atay turut yorum tarihi 25 Eylül, 2009 20:46

  ben TURGUT ÖZALIN boyle bır sey dıyecegıne ınanmıyorum eger oyle dunuyor olsaydı o gun dusunduklerı gerceklsırdı bana gore hayal urunu…..

 6. mugebingul yorum tarihi 25 Eylül, 2009 22:41

  Türkiye Türkiyeden ve Türkler tarafından yönetilmelidir.

Yorum yap