409) AKP BİTMİŞTİR. İRAN TEZKERESİ YOLDA!

Yayin Tarihi 25 Eylül, 2009 
Kategori KATEGORİLENMEMİŞ

AKP bitmiştir.

İran tezkeresi yolda !…

image00152.jpg

ABD’nin İran’a İsrail ile birlikte ciddi bir saldırı düzenleyeceği artık gün gibi ortadadır. Bu saldırı öncesi hazırlıkların ve yığınağın yapılması için TBMM’den tezkere almak zorunda. Türkiye’nin İran sınırını TSK’ya emanet edip arkasını sağlama almak istiyor. Ancak bunu artık AKP ile yapamaz.

Son olarak yapılan bakan değişimi AKP’nin rengini belli etmiştir. Milli görüş tabanını mutlu etmeye yönelik bu bakanlar, ABD ile İsrail’i çok germiştir. Davos’ta İsrail’i çok kızdıran ‘Van münit’ skandal’nın ardından dün ABD’de konuşan Tayyip Erdoğan, Hamas ve Filistin konularını sanki Türk milletinin başka sorunu yokmuş gibi, ısrarla ve kafa ütülercesine konuşması bu düşünceyi doğrulamış ve gerginliği had safhaya taşımıştır.

Değerli mayınlı arazileri göz boyamak için İsrail’e verme girişimi fos çıkınca bu kez insansız uçak konusunda İsrail’e yalakalık yapılmıştır. Bu yalakalık TSK’nın kesin tavrıyla daha da ortaya çıkmıştır. Şöyle ki;

İsrail’i ürettiği Heron’ların satın alınmasına TSK çok ihtiyacı olmasına karşın karşı gelmiştir ve gerekçeleri İsrail’e maddeler halinde bildirilmiştir.

En önemli çekincelerin başında uçakların menzillerinin kısa olması, havada az kalabilmeleri ve kullanıcılarının İsrailli olma şartlar olmuştur. Yani TSK aldığı Heron’u istediği yerde istediği gibi uçuramayacak. Uçuracak olursa da teknik ekip İsrailli olacak ve yapılanı görecek. İsrail bu bekleyiş sırasında Türkiye için ürettiği 5 Heron’u apar topar Hindistan’a satınca da TSK ile ipler kopma noktasına geldi.

Ancak AKP hükümeti yalakalık olsun diye şimdi de Savunma Bakanlığı aracılığı ile savunma sanayi adına bir gözlerden uzak bir açıklama yaptı ve Heron’ların bu şartlarda alınması gerektiğini ilan etti. Yani resmen her hareketimizi onların denetimine sokmayı kabul ettiler. Mide bulunduracak kadar onur kırıcı kısmen de ihanet anlamına gelebilecek bu yalaka istek, helal süt emmiş Türk generalleri tarafından hala kabul edilmedi. Yani, AKP İsrail yalakalığında ikinci bir Fosu yaşamış durumda.

Şimdi dikkat!..

Türkiye bazı işadamları aracılığı ile bir başka ülkenin insansız izleme uçağını alma görüşmelerine başladı. Bu komşu ülke’nin üreteceği uçak, İsrail Heron’una göre neredeyse üç misli bir süreyle havada kalabiliyor ve rampadan fırlatılabiliyor. Fiyatı da yarısından daha ucuz. Bu şu demek. Bir tabur, bu uçağı alıp Cudi dağında istediği yerden fırlatabilir ve havaalanı yerine 25 metrelik düz her hangi bir yere iniş yapabilir. Yaklaşık 1000 km uzaktaki bir hedefi gözleyebilir. Bu müthiş büyük bir üstünlük demektir…

Ne oldu biliyor musunuz?

Bu komşu ülkedeki uçağı üretip TSK’ya satma görüşmeleri yapan, hatta Türkiye’de ortak üretime geçmeye çalışan bazı işadamları ve emekli subaylar apar topar Ergenekon Terör Örgütü üyesi oldukları gerekçesiyle tutuklandılar ve hala hapisteler.

Sınırları koruyacak TSK desteği ve askerlerini topraklarımızdan geçireceği tezkere olmadan İran’a saldıramayacağını bilen ABD çok yakında harekete geçecektir. ABD yanlısı gibi görünen ama her fırsatta ümmetçilik yapan ve bu konuda Anayasa mahkemesinden ceza alan AKP’nin bu tezkereyi çıkartmayacağı gün gibi ortada.

Peki bunu nasıl yapacak?

Her şeyden önce TSK ile arasını düzeltmek zorunda. İddia ediyoruz, cılkı çıkan Ergenekon davası çok yakında seyrini değiştirecektir. Çünkü ABD desteğini çekecektir. Çekmek zorundadır. Zaten hukuk skandallarıyla ve Adalet bakanlığının gayrı siyasi ahlaki gayretiyle yürüyen dava, yakında çökmeye başlayacaktır. ABD, TSK’nın sarstığı itibarını iade etmediği sürece yol alamaz. Çünkü ABD’nin Ortadoğu’daki en büyük müttefiki Türkiye değil, TSK’dır. bunun da gereği TSK’ya uzaklaşmaktan değil yakınlaşmaktan geçer.

Merkezi Virjinya’da olan Fethulllah cemaati de bu seçimde AKP’nin yerine henüz kurulma aşamasında olan ve ABD fonlarından büyük miktarda yararlanacak olan sosyal demokrat bir partiyi destekleyecektir. ABD’nin yeni hedefi bölgedeki çıkarlar ile doğru orantılı olacaktır. Nabucco proesi boş bir proje değildir. ‘Gaz nereden bulunacak’ deniyordu. O gaz, İran operasyonu sonrasında Türkiye ve ABD denetimindeki Batı Azerbaycan’dan sağlanacaktır. Zaten nihayi hedef de budur.

İran’ın parçalanmasına Türkiye’de sadece ABD ve MİT destekli MHP yönetimi “EVET” der. Vatansever ve Türk milliyetçisi tabana da “Bakın bizim zaten ülkümüz buydu” derler haklı olarak.

Diyoruz ki, bir erken seçim sonrasında Türkiye’nin Yeni parti ve MHP koalisyonu tarafından yönetilmesi isteniyor. Ancak bu hükümet ABD’nin istediği İran tezkeresini bacakarasından geçirir…

Eğer bütün bunlar hayal mahsulü ile ABD patriot füzeleri için neden “geç kaldınız” derken; İran da “Patriot’a gerek yok, bizden zarar gelmez.” Açıklamasını yaptı. Türkiye ve İran’ın en büyük iki terör örgütünü PKK ve PJAK sizce neden ABD koruma altına aldı.

(internetajans)

http://www.internetajans.com/default.asp?nid=82043

Paylaş:

Yorumlar

“409) AKP BİTMİŞTİR. İRAN TEZKERESİ YOLDA!” yazisina 7 Yorum yapilmis

 1. Haydar Okur yorum tarihi 25 Eylül, 2009 21:27

  Evet yazıdaki değerlendirmelere katılıyorum. AKP misyonunu tamamlamış ve ABD nin istediği hizmetleri yapmaya gücü yetmemiştir. Nitekim Başbakan Kürt açılımını ABD dekidostlarına açıklayarak yeniden destek arama gayretine girmiştir. Çünkü Türk kamuoyunda AKP nin soluğunun tükenmeye başladığının hem ABD görüyor hem AKP başı görüyor. Fethullahçı cemaate gelince aynı tedirginliği onlar da yaşamaktadır. Önümüzdeki seçimde yamanacak parti bulma telaşına girdikleri görülüyor. Ancak bu sosyal demokrat bir parti mi olur yoksa MHP mi olur bunu şimdiden kestirmek mümkün değil.
  Gelelim MHP konusuna yazıda ”Diyoruz ki, bir erken seçim sonrasında Türkiye’nin Yeni parti ve MHP koalisyonu tarafından yönetilmesi isteniyor.” deniliyor ABD nin ve MİT’in desteklediği MHP…? Bence Türk ülkücüleri bunu çok iyi düşünmeleri gerekir. Şu anki MHP yönetiminin ABD den ve Mitten aldığı destek endirek yoldandır. Buna kısaca Nato gladyosunun desteğidemek bence daha net bir ifadedir… Ancak hesap edilmeyen bir husus vardır.O da MHP kurultayının Kasım ayında yapılacağı husussudur. Eğer bu kurultayda şu anki yönetim değişirse yapılan bu değerlendirmeler sanırım ki altüst olacaktır. Türk siyasetine kendini toparlama, daha bağımsız, daha akılcı düşünme ve uygulama gerçeği hakim olmaya başlarsa ki bu mümkündür.. İşte o zaman yaklaşık 10 yıldır oynanan ABD oyunları daha belirgin, daha net bir biçimde ortaya çıkacak ve ABD BOP projesi altüst olacaktır… Bence MHP ynetiminin değiştirilmesi gerekiyor bunu da Türk ülkücüleri başarmak zorundadır. Oturup ahkam kesmekle, oturup ağıt yakmakla, küfür etmekle başarıya ulaşılmaz, çalışılmalı, çalışmalıyız…

 2. esraünal yorum tarihi 26 Eylül, 2009 21:48

  Bu yazıya cok güldüm.Yani akpnin gitmesi için tek yolun abd yle arasının bozulmasını görmek.Bna göre ümitsizligin caresizligin had safasıdır.bu yazı buna işarettir.ama ne yazıkki akp nin abdyle arası suan eniyi noktadadır.yani bu yazı bos bir hayaldir.

 3. esraünal yorum tarihi 26 Eylül, 2009 21:52

  Bu bos hayale bende ekleme yapabilirim.ABD iranla savasacak ve bu savasta yenilecek.ABD böylece yıkılacak.Ve akp de bitecektir.Dahada cok uculabilir.yani cok hikayeler üretilebilir.nedersiniz.

 4. mustafaönemli yorum tarihi 27 Eylül, 2009 11:16

  doğru,söze ne denir.

 5. şemsettin patküt yorum tarihi 28 Eylül, 2009 01:57

  saçmasapan hayalleri yazmışlar,amerika irana saldırmak gibi birşeyi yapmaz,ama saldırıcam asarım keserim diye bol bol konuşur,yalandan yığınakları uçak gemileri gider gelir,kaç senedir aynı şeyleri yapıyolar,saldırabildiler mi,haa ellerinden gelse iranı bir kaşık suda perişan ederler,ama takatları yok,yaralı kuşa döndüler battılar bittiler maddi manevi gittiler iranı hiçbirseyleri kaldırmaz uzun lafın kısası saldırmazlar saldıramazlar,höt demektende vazgeçmezler erkekliğe pislik sürmezler tabi,ancada bunu yaparlar bu kadar.israil aptallık yapabilir bu kendi sonu olur yokolmaz tabi ama en az yarısı gider gövdesinden bidaha eskisi gibi olamaz.sonuçta iran yolunda gidecek ne istiyosa elde edicektir,bizimkiler rüzgara göre yol alır bağımsız diğiller ki olamazlar zaten,akp birdahaki seçimlerde birinci parti olsa bile bunu kıl payı alıcaktır,mhp ya 1. ya 2. olacak koalisyon hükümeti görünüyor,işte ötede görün bakın 😀

 6. esraünal yorum tarihi 28 Eylül, 2009 21:36

  tabiki sacma sapan hayaller bunlar.ben bunu dalga gecerek yazdım.o yyazıyla dalga gectim yani.siz bunu ciddi olarak mı algıladınız.yani akp nin abd yle arasının bozuk olmasının nekadar sacma bir hayal oldugunu belirttim.yani benim yazdıgım ucuk senaryo kadar sacma demek için.

 7. faruk akyol yorum tarihi 29 Eylül, 2009 08:24

  bence iran a abd savaş falan açamaz abd bu tür girişimlerinde hep türkiyeden destek bekliyor bizimde bunlara destek vermemiz zor millet atık her şeyi görüyor daha ırak taki işini halledemedi kaçacak delik arıyor abd den bundan sonra bişey olmaz biz dik durp oyunlara karşı hep birlik olmalıyız insanımıza reva görülen bu ezilmiş öldürme,süründür şeklindeki oluşturulmuş yaşam tarzından kutarmalıyız biraz gün yüzü görsün, yaşamanın zevkine varsın, abd güdümlü partilerle nereye kadar gidilir, bu gidişin sonu sosyal patlama bizim kadar sabırlı millet daha yoktur, bunca sıkıntının içinde yokluk içinde sabır etmeye çalışıyor, artık ülkeyi kendimizden içmizden birilerinin yönetmesi gerekiyor milletimize çok yazık oluyor çook

Yorum yap