40) DİKKAT! TÜRK GENÇLİĞİ UYUŞTURULUYOR…

Yayin Tarihi 17 Mayıs, 2008 
Kategori SOSYAL

 

Türk Gençliği uyuşturucuda

dokuz Avrupa ülkesini geçti

Türkiye, gençler arasında uyuşturu kullanımında dokuz Avrupa ülkesini geride bıraktı. Genç nüfusun yüzde 1.5’i eroin kullanıyor.
Meclis Uyuşturucuyla Mücadele Araştırma Komisyonu, dünkü ilk toplantısında…

Türkiye, gençler arasında uyuşturu kullanımında dokuz Avrupa ülkesini geride bıraktı. Genç nüfusun yüzde 1.5’i eroin kullanıyor.
Meclis Uyuşturucuyla Mücadele Araştırma Komisyonu, dünkü ilk toplantısında, İçişleri Bakanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlar Daire Başkanlığı’na bağlı Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM) Başkanı Mustafa Pınarcı’yı dinledi. Pınarcı, komisyona Türkiye ve dünyadan uyuşturucuyla ilgili çarpıcı bilgiler verdi. Pınarcı’nın verdiği bilgiye göre, dünya nüfusunun yüzde 5.3’lük bölümünü oluşturan 222 milyon kişi uyuşturucu madde kullanıyor.


Dünyadaki, afyon ve türevlerinin üretimi yüzde 93’lük oranla Afganistan’da gerçekleştiriliyor ve uyuşturucu maddeler arasında en çok esrar kullanılıyor. 172 ülkede esrar üretimi yapılırken; 158.8 milyon kişi esrar, 14.3 milyon kişi kokain, 33.5 milyon kişi anfetamin içerikli uyuşturucular, 15.6 milyon kişi afyon türevli uyuşturucu madde kullanıyor. 2007 yılına ait raporlara göre dünyada 8.8 bin ton afyon üretildi. 880 ton eroin üretimi yapılırken 48 bin ton esrar üretildi.
Esrar kullanımında geriyiz!


Türkiye’de gençler arasında ‘eroin’ kullanımı dokuz Avrupa ülkesini geride bıraktı. Genç nüfusun yüzde 1.5’i eroin kullanıyor. Türkiye bu oranla, Almanya, Avusturya, İngiltere, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Hollanda, İspanya, Macaristan ve Yunanistan’ı geride bırakıyor. Eroin kullanımında, Fransa ve İtalya genç nüfusta yüzde 2’lik kulanımla Türkiye’nin önünde. AB ülkelerinde, yüzde 44’e kadar çıkan esrar kullanımında ise Türkiye yüzde 4.3’le son sıralarda yer alıyor.


Türkiye’de geçen yıl düzenlenen 13 bin 687 operasyonda 31.8 ton esrar, 13.3 ton eroin, 169 kilo baz morfin, 116 kilo kokain, 7 milyon 609 bin 327 adet captagon, 1 milyon 47 bin 559 adet ecstacy ele geçirilmişti.

 

 

İLGİLİ YAZILAR :

http://www.yenidenergenekon.com/25-cocuklariniz-ve-gelecegimiz-icin-bu-raporu-onemseyin/

http://www.yenidenergenekon.com/14-cocuklar-tehlikede/

http://www.yenidenergenekon.com/madde-bagimliligi/

 

Paylaş:

Yorumlar

“40) DİKKAT! TÜRK GENÇLİĞİ UYUŞTURULUYOR…” yazisina 2 Yorum yapilmis

  1. FikirYolu.com » Blog Arşivi » DİKKAT! TÜRK GENÇLİĞİ UYUŞTURULUYOR… yorum tarihi 17 Mayıs, 2008 02:15

    […] kokain, 7 milyon 609 bin 327 adet captagon, 1 milyon 47 bin 559 adet ecstacy ele geçirilmişti.  http://www.yenidenergenekon.com/40-dikkat-turk-gencligi-uyusturuluyor/ İLGİLİ YAZILAR : […]

  2. Samet Acar yorum tarihi 21 Mayıs, 2008 12:55

    UYUŞTURUCULUK,UYUŞUKLUK,KIMILDİYAMAMA,AKLIN ÇALIŞMAMASI,İŞE YARAMAYAN BİR İNSAN,KOLAY HALLEDİLİR GÜÇÜ OLMAYAN,BAĞIMLILIĞIYLA HERŞEYİNİ GÜZÜNÜ KIRPMADAN MADDEYE HARCAMAK İÇİN VEREBİLİN,AİLE HAYATI OLMAYAN,AİLESİNİ EKONOMİK OLARAK YOK EDEN,SORUMLULUĞU OLAYAN,YİYİP İÇEN VE TEPİNEN,GENÇLİK OLUŞTURULMASI İÇİN ,DIŞ VE İÇ DÜŞMÜNLÜR ACAYIP ÇALIŞIYOR.MADDE MAĞIMLI OLANIN TIBEN TEDAVİSİ ANCAK VE ANCA İRADESİYLE BIRAKIP,SAĞLIĞINA KAVUŞA BİLİR.AKSİ TAKDİRDE,AB’NIN VE ABD’NİN CASUSLARININ KUCAĞINA DÜŞERLER,KULLANILIRLAR.EY TÜRK GENCE UYAN !BU İŞİN ŞAKASI BİLE ZARARLIDIR!

Yorum yap