387) Endişem Var!

Yayin Tarihi 21 Ocak, 2015 
Kategori ERMENİ SORUNU, SİYASİ

Endişem Var!

Doğu Perinçek 2005 yılında İsviçre’de verdiği bir konferans da “Ermeni soykırımı yoktur. Bu büyük bir yalandır” sözü üzerine İsviçre makamlarınca tutuklanmış ve mahkum edilmişti. Çünkü; İsviçre, Ermeni Soy Kırımı yalanını kabul etmiş bir ülke olup “Ermeni Soy Kırımını inkar etmek suçtur” gibi bir yasal düzenleme de yapmıştır.

Doğu Perinçek, AİHM’ne baş vurmuş ve haklı görülmüştür. Ancak İsviçre hükümeti bu karardan memnun olmamış, olayı uluslararası bir boyuta taşıyarak, kampanya başlatmıştır. Bu kampanya neticesinde İsviçre, bir üst mahkemeye baş vurmuş ve davanın yeniden görüşülmesine karar verilmiştir. Bu davaya Ermenistan ve Fransa’da müdahil olacağını açıklamıştır.

Bildiğim kadarı ile; bu üst mahkemenin vereceği kararın kesin olduğudur. Yani tüm ülkelere yaptırıma neden olabilir.

28 Ocak’da başlayacak davanın sonuçları, muhtemelen Ermeni Soy Kırım iddialarının 100. yıl dönümü olan 24 Nisan 2015 ten önce olması ve Türkiye’nin aleyhinde çıkması, uluslararası yasal bir felakete de neden olabilir.

Düşünebiliyor musunuz?

İsviçre, Ermenistan ve Fransa Devletlerinin iddiasına karşılık, Türkiye’yi Doğu Perinçek savunacak!

Doğu Perinçek’in şahsında, Türkiye de yargılanacak!

Allah korusun sayın Perinçek suçlu bulunursa, Türkiye de cezalandırılmış olacak!

İnşallah bu gelişmeler bir kurgu değildir.

Sayın Perinçek’in siyasi görüşlerini her ne kadar tasvip etmesem de, bu milli dava da duacısıyız!

İşbu görüşler, şahsi endişemdir.

YILMAZ KARAHAN

image001

Paylaş:

Yorumlar

“387) Endişem Var!” yazisina 5 Yorum yapilmis

 1. Sefa Kopmaz yorum tarihi 21 Ocak, 2015 17:16

  Bu dava Doğu Perinçek e bırakılmayacak kadar önemli olup ilgili ve alakalı herkesimin ucundan tutup Savun maya destek vermeli ve verdirilmelidir.
  Osmanlı padişahı Vahdettin inin indirilip etkisizleştirildikten sonra yahudiler İsviçrenin
  Basel şehrinde toplantı yaptıklarında Fransa ve Almanya ya Ermenilerle ilgili görevlendirmede bulunmuşlar ve takipçisi olmuşlardı. Diye okumuş veya dinlemiştim. Bunların belgeleri Rahmetli Aytunç ALTINDAL bayağı donanımlı idi.

 2. Yılmaz Karahan yorum tarihi 21 Ocak, 2015 21:04

  DUYURU-DİKKAT-UYARI
  Arkadaşlar, bu yazımı hangi başlık da anlamak isterseniz o şekilde anlayın!
  Sözüm şu ki:
  Türkiye büyük bir felaketin eşiğindedir.
  Doğu Perinçek’in davası milli bir dava haline dönüştürülmüştür. Bu çok yanlış bir gelişmedir. Perinçek, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin resmi görüşlerini açıklamaya yetkili biri değildir. Ancak; bir yurttaş olarak kendi görüşlerini, Parti başkanı olarak partisinin görüşlerini, sivil toplum kuruluşu olarak da lobicilik görüşlerini açıklayabilir. Bu görüşler Devlete fayda sağlayabilir. Ama bunların hiç biri hukuki anlamda Devleti bağlamaz.!
  Fakat oluşan durum şu merkezde seyretmektedir:
  Perinçek’in davasını İsviçre, uluslararası platforma çekerek sanki ülkelerin yargılanacağı bir algıya ve ortama sürüklemiştir. Türkiye’de bu tuzağa düşmüştür.
  Şimdi soruyorum;
  Türkiye ile Ermenistan, İsviçre ve Fransa arasında soy kırım davası Avrupa Yüksek Mahkemelerinde görülecek olsaydı; Türkiye’yi savunacak heyette Doğu Perinçek olabilir miydi? Yoksa Türk Heyeti uzman tarihçilerden ve hukukçulardan mı oluşurdu?
  AKP hükümetinin bu gafleti göz ardı edilemez!
  İnşallah sayın Perinçek dava da başarılı olur da, Türkiye Dünya kamuoyu önünde suçlu duruma düşmez!
  Bu hususta Partiler görüşlerini belirtmemesini de anlamış değilim.
  YILMAZ KARAHAN

 3. Duatepe Polatlı yorum tarihi 23 Ocak, 2015 11:25

  50 YILDIR SİYSETİN İÇİNDE OLAN ZAMANINDA TERÖRİSTE DESTEK VEREN DİĞER BİR ZAMAN DİLİMİNDE KAFASINA GÖRE HAREKET EDİP TÜRKİYEYİ GÜÇ DURUMA DÜŞÜREN BU GELİŞMELR BAKIN TÜRKİYEYİ VE TÜRK HALKINI NE DURUMA DÜŞÜRDÜ? ZAMAN AKILLI HAREKET ETME ZAMANI DOGU PERİNCEGE DESTEK CIKACAGIMIZA 12 KİŞİ İÇİN 1.5 MİLYON AVRUPADA YÜRÜMÜŞ İSE MADEMKİ İNSAN HAKLARI FRNSA ALMANYA HOLLANDA BELÇİKA DANİMARKA HATTA NATO MÜTTEFİKİ ABD NİN DESTEKLEDİĞİ SİLAH STTIGI PKK 30.000 ŞEHİDİMİZİ N VEBALİ ÜZERLERİNDE TÜRKİYE OLARAK BİZİMDE SOKAKLARDA BUNLARI PROTESTO ETMEMİZ GEREKİR TÜRKİYEYİ VE DOIŞ MESELELERİ DOGU PERİNCEKMİ HALLEDECEK TE ÖN PLANA CIKTI YİNE ÜLKEMİZİ DIŞ DÜNYADA HANGİ HAKLA TEMSİLEN GİTTİ SORUN YARATMAKTAN BAŞKA BİR ŞEY DEGİL İŞTE DÜŞTÜĞÜMÜZ DURUM.. BATIYA ENTEGRE OLACAGIZ DİYENLER AFRİKA ÜLKELERİNDE ADI SANI DUYULMMIŞ ÜLKELER ARASINDA TÜRKİYENİN İTİBARINI DÜZELTMEYE ÇALIŞIYORLAR..AFRİKAYI BUGÜNLERE GETİRENLERDE BATI DEGİLMİ.? BENCE DOGU PERİNCE EVİNDE OTURSUN ÖMRÜNÜN SON KALAN YILLARINI HUZURLU GEÇİRSİN ÜLKENİNDE HUZURUNU BOZMASIN.. SİYASET BURAYA KADAR DEMELİ ARTIK..

 4. Yılmaz Karahan yorum tarihi 28 Ocak, 2015 12:13
 5. Yılmaz Karahan yorum tarihi 28 Ocak, 2015 13:39

Yorum yap