376) “Mücadele Asıl Şimdi Başlıyor”

Yayin Tarihi 22 Haziran, 2014 
Kategori SİYASİ

“Mücadele Asıl Şimdi Başlıyor”

KALBİM

Öncelikle Ergenekon ve Balyoz davalarından uyduruk iddialarla tutuklananların tahliyesine sevindiğimizi belirtir, kendilerine ve ailelerine geçmiş olsun dileğimizi arz ederiz.

Bu tahliyelerden dolayı, “Mücadele asıl şimdi başlıyor” gibi söylemlere fitil oluyorum!

Ne yapacaksınız kardeşim?

İhtilal mi?

Kana kan, intikam mı?

Yapabileceğiniz tek şey var! O da, hukuki yollarla sizlere bu eziyeti çektirenlere karşı dava açmak. Bu da en doğal hakkınız ve olması da gerekir. Vicdanların ve kanaatlerin temizlenmesi lazım. Allah yardımcınız olsun.

Ancak gel gelelim bu sözden umutlanan ve avunan hayal sporcularına! Adamlar bir an önce maça çıkmak için, sözel olarak antrenman yapıyor!

Ah kardeşlerim ah!

Biliyorum, tahammülsüzlüğü!

Biliyorum, acıları!

Biliyorum, beklentileri!

Ancak başka bir şey daha biliyoruz: O da zamana karşı “Aslı yok yaylasında bin beş yüz koyunum var benim” türküsü ile avutulduğumuz ve uyutulduğumuzdur.

Çözüm; Anayasamızın başlangıcında belirtilen, “Topluca Türk vatandaşlarının milli gurur ve iftiharlarda, milli sevinç ve kederlerde, milli varlığa karşı hak ve ödevlerde, nimet ve külfetlerde ve millet hayatının her türlü tecellisinde ortak olduğu, birbirinin hak ve hürriyetlerine kesin saygı, karşılıklı içten sevgi ve kardeşlik duygularıyla ve ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ arzu ve inancı içinde, huzurlu bir hayat talebine hakları bulunduğuna inanmak ve bu meşru hak için çalışmaktır.”

Atatürk der ki:

“Memleket dayanışma isteyen bir birliğe muhtaçtır. Alelâde politikacılıkla milleti parçalamak, hıyanettir” (1925)

YILMAZ KARAHAN

Paylaş:

Yorumlar

Yorum yap