371) “GATA KULLİ”

Yayin Tarihi 8 Mart, 2009 
Kategori KATEGORİLENMEMİŞ

“GATA KULLİ”

Bakın Fetullah efendi ABD’den yaptığı bir açıklamada,Ergenekon tutuklusu asker kişilerin rahatsızlığı ile ilgili ne demiş;

Sıkışan kendini GATA’ya atıyor anlamında,bu işin içerisinde bir «GATA Kulli» var diye bir şeyler söylemiş.

Kim söylemiş ?…

Fetullah Efendi.

Nereden söylemiş ?…

Hukukun elinden kendini kurtarmak için kapağı zor attığı Amerika’dan.

Görüşmeyi yapan Gazeteci Mahmut ÖVÜR’ün sormasını ve de söylemesini beklerdim:

Hocam peki sizin hakkınızda bazı soruşturma işlemleri yapılırken, sağlık sorunu nedeni ile siz de kapağı ABD’ye atmıştınız. Sizin bu gidişinizde de bir KATAKULLİ olmasın ?

Gazeteci sormadığına ya da sormaması gerektiğine göre ben soruyorum ?

Hoca Efendi ,hastalığınızı cemaatinizin yetiştirdiği kişilerin özel dikkatleri ve gayretleri ile Türkiye’de tedavi ettirmek mümkün değil miydi ?

Asker kişilerin,Türk Adaleti’nin kontrolünde sağlık hizmeti için GATA’ya yatışını bırakında, siz esas olarak bu ülkeden kaçışınızın gerçek sebebini açıklayın.

Acaba sağlık bahanesi ile sizin ABD’ne gidişiniz, ULUSLAR ARASI BİR KATAKULLİ olmasın ?

Apar topar yurt dışına neden gittiğinizi unutup da, Ülkesinde tedavi görmeye çalışan başkaları hakkında böyle bir gaf yapmanız gerçekten şaşırtıcı. Bu konuda başkaları hakkında konuşabilecek en son kişilerden biri olarak bunu nasıl söyleyebilirsiniz anlamak mümkün değil.

Hoca Efendi ya sizin;

Hafızanız zayıfladı,kendi yaptıklarınızı dahi unutup bir an için saçmaladınız !…

Ya da ;

Türkiye’ye daha cesaretli mesajlar gönderdiğinize göre,Ilımlı İslam sürecinde artık yeni ve daha etkin bir safhaya giriyoruz da, bizler farkında değiliz ve her zaman olduğu gibi HALEN UYUMAYA DEVAM EDİYORUZ…

Ali İhsan GÜRCİHAN

HEDDAM

Paylaş:

Yorumlar

“371) “GATA KULLİ”” yazisina 5 Yorum yapilmis

 1. ZEYNEP İNCİ yorum tarihi 8 Mart, 2009 07:13

  *EFENDİM,YARADAN,KİMSEYE!!KENDİ DOGRU ZANNETTİGİ,YANLISLARINI GÖZDEN KACIRMAYI NASİP ETMESİN..CÜNKÜ,SONUCDA,-İNTİKAMMM–GİBİ,ARDINDANDA!İNKAR GİBİ..DUYGULARIDA BERABERİNDE GETİRİYOR..SAVASLARDA BÖYLE CIKMIYORMU?!
  *MÜSLÜMAN,TÜRK OLMAK!(*COOK BÜYÜK,HASLETLER GEREKTİRİR.NE MUTLU,BU DUYGULAR İCİNDE OLABİLENE.
  -SABAH NAMAZLARI COOK UYGUNDUR!ÜLKEMİZİN,İYİLİGİ HAKEDEN GÜZEL İNSANLARI İCİN,ONLARI SER!!!LERDEN KORUMASI İCİN.*NAS,FELAK,SURLEREİ.Nİ OKUMANIN,EPEY YARARI OLMUSTUR.GERCEK İNSANLIK,BÖYLE KURTULMUSTUR.İCİNDEN,BİLMESEDE,BU İKİ SÜREDEKİ SÖZLERİ SARFEDİNCE,HERSEYİN DÜZELECEGİ ÖYLE ACIK VEDE ANLAMLIDIRKİ!

 2. Hami GERÇEK yorum tarihi 8 Mart, 2009 21:38

  “katakulli” sözcüğünü köylümüz; “gatagulli” diye telaffuz eder. Bu gün ortalıkta dolaşan insan görünümlü bir takım canlılar köylülüğün saflığı, şehirliligin cinlği arasına sıkışıp kalmışlardır.

  Bunlar ne köylüdür, ne kentli. Ülkemizde çok değişik bir kültürü vücuda getirmiştirler. Bu kültürün insanları kurnazdır, cambazdır. Cahilin cüretkarlığı ile olmadık işlere soyunurlar. Kendi yaptıkları pis icraatlarını başkaları yapıyormuş gibi gösterir, konuşurlar, davranırlar.

  Bunlar öteden beri yoksul ve saf insanların duygularını sömürmüşlerdir. Geçmiş dönemlerdeki din cambazlarının hemen hepsi yurt dışındalardır. Artık küçük küçük paralar sağmak yerine büyük servetlerle oynamaya başlamışlardır.

  Uzun lafın kısası, bu ABDKULLİ`de sonuçta yine bu kültürün adamıdır. Bunlar yarı köylü, yarı kentli akıllarıyla Atatürk başta olmak üzere Yurtsever Türk insanıyla kendi kültürlerinin gereği ürettikleri kelime ve hikayelerle akıllarınca dalga geçerler.

  Bu gün onlara, inandıklarını ve iman ettiklerini sandıkları RAB`larından akıl, fikir niyaz etmekten başka yapacak bir şeyimiz maalesef yoktur…

 3. Ertuğrul Kapusuzoğlu yorum tarihi 9 Mart, 2009 10:58

  Müslüman akıllı olacak.
  Beş vakite beş daha ekle; hayır.
  Müslüman akıllı olacak.
  Namaz, Müslümanı, sadece haramdan değil,aptallıktan ve gafletten de korumuyorsa, bir kültür fizik çalışmasından başka bir şey değildir.
  Müslüman; bir delikten bir yılana ısırıldıysa, aynı delikten bir daha o yılana ısırılmayacak.
  Müslüman elbette bilgili olacak; ama bugün bu en büyük korunak elimizden alınmış ve toplum; “Bir doğal felakatten daha tehlikeli” bir şekilde cahil bırakılmıştır.
  Ama zeka Allah vergisidir.
  Bilgisiz bile olsa Müslüman; Kur’an ve Hadis dışında, bütün safsataları elinin tersiyle itecek.

  Görünen o ki, Türk milleti tarihinin yeni bir “Katakülli” siyle karşı karşıyadır.
  Asıl katakülli; Gata’ya gitmek değil, Amerika’ya gitmektir.
  Uyan Müslüman!
  Bunu göremeyiyorsan zaten Müslüman da değilsin.
  At gözlüklerinden kurtulunduğu an, bunu görmek mümkün.

 4. Alper Yazoğlu yorum tarihi 9 Mart, 2009 17:23

  UYUYANLARIN UYKULARI ÖYLE DERİN Kİ…ONLARIN UYANMALARINI BİZİM GÖRMEMİZ ÇOK ZOR,BELKİ DE İMKANSIZ…
  YÜREĞİNE,ELİNE SAĞLIK PAŞAM.
  SEVGİLER,SAYGILAR.

 5. Kartal Doğan yorum tarihi 15 Mart, 2009 03:17

  Fetullah Gülen abd nin bir adamı bilmeyen kalmadı herhalde… Abd kendi çıkarı olmayan hiçbir olaya yada işe elini atmazda oyüzden bu vatan hainin yaşamasını istiyorlar. Türk milletinin orduya olan saygısı ve sevgisini hedef alan haraketlerde bulunuluyor ve hareketin isminede türklerin destanı Ergenekon adını koyuyorlar. Dalga geçmek istermişçesine.

  Bu ülke ordunun ayakları üstünde duruyor yaşıyor bizler var oldukçada durmaya devam edecektir, yaşayacaktır.

Yorum yap