366) ÇANAKKALE’DE, YAHUDİ “KATIR BİRLİĞİ”

Yayin Tarihi 17 Ocak, 2009 
Kategori ÇANAKKALE, TÜRK DÜNYASI

ZİON(SİYON) KATIR BİRLİĞİ

image00139.jpg

————————————————————–

Katır Birliği’nin Arması

“… Filistin’e özgürlüğünü vermek için Türkleri yok etmeliyiz. Ve onları nerede, güneyde mi kuzeyde mi yeneceğimiz sadece teknik bir mesele… Herhangi bir cephe bizi Zion’a ulaştırır…”

Joseph Trumpeldor

Filistin’de bir Yahudi Devleti kurmak için; Theodre Herzl’in fikir öncülüğünde, 1900’lü yılların başlarında Osmanlı Tebaasında ki Yahudiler Filistin den toprak satın almaya ve iskan olmaya başlamışlardır.

1867 tarihli Osmanlı Arazi Kanunnamesi, Yahudiler’in Kutsal Topraklarda arazi almalarını engellemiyordu. 5 Mart 1883’de çıkarılan yeni kanun, yabancı Siyonistler’in Osmanlı ülkesinde taşınmaz mal satın almalarını yasakladığı halde, Osmanlı vatandaşı olan Yahudiler’e herhangi bir yasak getirmemişti. Yahudiler bu açıktan yararlandı ve yerli Yahudiler’e Siyonist örgütlerce para verilerek, bölgede önemli bir miktar toprak parçasının Siyonistlerce satın alınmasını sağladılar. Bu şekilde Hayfa ve Akkâ’da Yahudiler’in iskânı sürekli hâle getirildi.

Yahudiler, Osmanlı Devleti’nin zor durumundan yararlanmak ve İngilizlerin siyaseten desteklerini almak için, 1915 yılında Çanakkale Savaşında İngiliz Birliklerine lojistik destek veren Yahudilerden oluşan Katır Birliği’nin kurulmasını sağlamışlardır.

Yahudi  Katır (Ester) Bölüğü, 1. Dünya Savaşı’ndaki “Yahudi Lejyonu”, İspanyol İç Savaşı’ndaki “Botwin Bölüğü” ve 2. Dünya Savaşı’ndaki “Yahudi Alayı”ndan önce kurulmuş ilk “diaspora” birliğiydi… Bu birlik, 2000 yıldan bu yana, Yahudi tarihinin “bir savaşa katılan ilk askeri birliği” olma şöhretini kazanacaktı.

Çanakkale Savaşında, Osmanlı Devleti vatandaşı olan birçok Yahudi Türk Ordusu saflarında İngilizlere karşı savaşmış ve kahramanlık göstererek taltifte edilmiştir…

Yılmaz KARAHAN

NOT: Bu konuda geniş bilgiye

 www.gallipoli-1915.org/yahudi.katir.birligi.htm ulaşabilirsiniz.

image00212.jpg

Birlik, sahile indirilen malzemeyi katırlara yüklüyor…

image0036.jpg

Yahudi Katır Birliği, görev başında…

image0046.jpg

Yahudi Katır Birliği mensuplarından birinin Gelibolu’daki İngiliz mezarlığındaki mezarı…

image0055.jpg

Theodore Herzl, Einstein ve Weizmann

Paylaş:

Yorumlar

“366) ÇANAKKALE’DE, YAHUDİ “KATIR BİRLİĞİ”” yazisina 9 Yorum yapilmis

 1. Ertuğrul Kapusuzoğlu yorum tarihi 20 Ocak, 2009 03:47

  Yahudi Teodor Herzl, Sultan Abdülhamitle ısrarla görüşmek ister; fakat sultan onu kabul etmez. Sultanla onu mutlaka görüştürmek isteyince, Abdülhamit han aracıya şunları söyler:

  “Eğer Mösyö Herzl senin bana olduğun gibi bir arkadaşın ise, ona nasihat et, bu konuda bir adım atmasın. Ben, bir karış bile olsa toprak satamam. Zira bu toprak bana ait değil, milletime aittir. Benim milletim bu imparatorluğu savaşta kanlarını dökerek kazanmışlar, onu kanlarıyla mahsüldar kılmışlardır. Bu toprak bizden sökülüp alınmadan evvel, biz onu tekrar kanlarımızla sularız. Benim Suriye ve Filistin alaylarımın efradı birer birer Plevne’de şehit düşmüşlerdir. Onlardan bir tanesi dahi dönmemek üzere muharebe meydanlarında kalmışlardır. Devlet-i Aliyye bana ait değil, Türk milletine aittir. Ben onun hiçbir parçasını veremem. Bırakalım Yahudiler milyonlarını saklasınlar. Benim imparatorluğum parçalandığı zaman, onlar Filistin’e hiç karşılıksız sahip olabilirler. Fakat, yalnız bizim cesetlerimiz parçalanarak bu ülke taksim edilebilir. Ben canlı bir vücut üzerinde ameliyat yapılmasına razı değilim…”

  Bu zamana kadar olduğu gibi, bundan böyle de, “Ulu Hakan Abdülhamit Han” diye söze başlayacak ve sağcılığınızı, müslümanlığınızı, yahut milliyetçiliğinizi, II. Abdülhamit’in adı üzerinden perçinleyecekseniz, onun hassasiyetine de saygı göstermelisiniz.
  II. Abdülhamit Hanın hassasiyetini yukarıda arz ettik.
  “Satamam” diyor.
  Satamam!
  Bre gafiller, siz Abdülhamit Handan akıllı mısınız.
  Abdülhamit Han satmadı.
  Tarihin seyri içinde, tahmin ettiği gibi korkuları başına geldi.
  Filistin elden çıktı.
  İşte bugünkü Gazzelilerin dedeleri, topraklarını Yahudiye sattılar.
  Başlarına da bugünküler geldi işte.
  Allah diyor ki, “Toprak satanın akıbite budur.”

  Bre gafiller; Allahın parmağı mı varki kör gözünüze soksun.

  “Hasminallahüminelsabirin!”

 2. ZEYNEP İNCİ yorum tarihi 23 Ocak, 2009 00:39

  *SAGOLUNUZ,SN.YLMZ BEY,
  BİZİMLE PAYLASTIGINIZ BU COK AYDINLATICI BİLGİLER İCİN.
  —TARİH..ANLATIYOR;( HERSEYİ..
  FİLİSTİN BİR YANA..ÜLKEMİZİN,SATILAN TOPRAKLARI..VEDE SATILMAKDA OLANLAR!!G.DOGU..SANIRIM SONUNDA BUNLARIN OLUCAK..TÜRKİYEDE!?..AMACLARI??!!
  MİSTİSİZM..DİN İLE, NASILDA EREKLERİNE ULASIYORLAR!

 3. ZEYNEP İNCİ yorum tarihi 23 Ocak, 2009 00:41

  TOPRAKLARIN ELDEN CIKMASINDAKİ KUSURU KİMLER KABUL EDİCEK..DİYE DÜSÜNDÜM BİR AN!

 4. ismail artuç yorum tarihi 23 Şubat, 2009 21:51

  abdül hamit han bu toprakların satılmaması için filistin topraklarının tapusunu üzerine yapmıştır.
  ne yazık ki şimdiki ergenokonun uzantısı olan o zamanki jön türkler abdülhamidden gizleyerek filistin topraklarını siyonistlere satmışlardır. şimdi de bu suçu arapların üstüne atıyorlar. ergenekon 300 yıldır bu ülkeye hakim. encümeni daniş geçenlerde yaptı en son toplantılarını. iki kelimeyi bir araya getirip konuşmaktan aciz adamlar türkiyeye yön veriyor. aldıkları kararlar bir sır olarak saklanıyor. onlardan kimse hesap soramıyor. ben siyonistlere kızmıyorum artık. bizim yerli siyonistlerimiz var. at izini it izine karıştırıyorlar. dikkat edin bu memlekette asıl hainler hesap sorulamayanlar.

 5. Ozan Kemal Sarıalioğlu yorum tarihi 1 Nisan, 2012 09:05

  Çanakkale Savaşı’nda Siyonistler
  http://www.habereditor.com/news_print.php?id=75763

 6. Murat Bardakçı yorum tarihi 1 Nisan, 2012 20:34
 7. Çanakkale ve Yahudiler yorum tarihi 31 Ocak, 2015 10:17
 8. Mojekler Mekany: Turkmenistan yorum tarihi 19 Haziran, 2015 13:33

  bu sionist işbirlikçileri artik her ülkede var, istedikleri ülkeyi istedikleri kadar yönrtiyorlar. Biz türkmenlerde oyle bir atasözi var: “Her ülkenin tavşanini o ülkenin av iti’yle avlarlar”..

 9. Ramazan YÜCEL yorum tarihi 12 Ağustos, 2016 14:17

Yorum yap