366) ATATÜRK, BATILILARIN KORKULU RÜYASI

Yayin Tarihi 19 Şubat, 2009 
Kategori KATEGORİLENMEMİŞ

ATATÜRK VE ATATÜRKÇÜLÜK

BATILILARIN KORKULU RÜYASI

Sevgili okuyucular,

Batılıların Türkiye’nin altını oymak için içimizdeki  işbirlikçilerle birlikte sürdürdüğü Atatürk ve Kemalizm düşmanlığına en güzel cevabı her zaman olduğu gibi Ata’sına sahip çıkan Türk milleti çok güzel vermekte. Sonra Atatürk’ü bizim kadar seven ve çok iyi tanıyan bazı batılı aydınlar hatta milletler var. Örneğin Malezyalılar, Hindistanlılar, Pakistanlılar, Bangladeşliler…

Yapılan istatistiklere göre geçen yıl Anıt Kabir’i 6 milyon,150 bin kişi ziyaret etmiş. Ve bu ziyaretler her geçen yıl da artıyormuş. Bundan anlaşılan şu; Türk milleti Ata’sını seviyor ve sayıyor aynı zamanda ilke ve inkilâplarına-devrimlerine sahip çıkıyor.

Ancak üye olmaya çalıştığımız AB, bu işin sarpa sardırğı yetmiyormuş gibi bir de Atatürk’ü de dillerine doladılar  ve Türkiye’de Atatürkçülüğün yok edilmesini istemekteler. Hatırlarsanız Türkiye-Avrupa Karma Parlamentosu Eşbaşkan Yardımcısı Andrew Duff, Atatürk’ü hedef alarak şöyle demişti:

Devlet dairelerine Atatürk’ün resimlerini asarak AB’ye giremezsiniz. Kemalizm eskidi. Devlet dairelerine Atatürk‘ün resimlerini asarak yapamazsınız. Kemalizm milliyetçiliği artık eskidi. Reforme edilmesi gerek.”

Daha sonra da Avrupa Parlamentosu Dişişleri Komisyonunun hazırladığı bir karar tasarısında, Atatürkçülük hedef alınmış ve bu kararda şu şatırlar yer almıştı,  “Atatürkçülük-Kemalizm felsefesi, Türkiye’nin AB’ye katılımına köstek oluşturuyor .” .

AP-Avrupa Parlamentosu Yeşiller Grubu üyesi Daniel Cohn-Bendit ise gazeceticilere, “AB’ye katılmak Atatürkçülüğün-Kemalizm’in sonu olabilir ” şeklinde bir açıklama yaparak bir uyarı yapmıştı.

Bütün bunlar gösteriyor ki, özellikle AB, Türkiye üzerindeki sinsi düşünceleri, faaliyetleri için Atatürkçüleri kendine engel görüyor. Resmi kurumlardaki asılı Atatürk posterlerinden bile rahatsız olabiliyor. Bu konuda Avrupaya en büyük desteği verenler de  Nurcu takımı..

*    *    *

ATATÜRK KARŞITINA FRANSIZIN CEVABI

Bir süre önce Fransa’nın başkenti Paris’te 10. Abant Platformu toplantısı yapılmıştı. Bu toplantının ikinci gününde Türk ve Fransız aydınlar arasında “Atatürkçülük-Kemalizm” tartışması yapılır. Ali Bulaç isimli bir yalaka, Atatürk karşıtı, o gün Avrupalı aydınlara ” Bizi Avrupa süzgecinden geçiriyor, din adına yaşadığımız acıları hiç sormuyorsunuz. Bizim için biçtiğiniz tek model Kemalist modernleşme. Bu tavrınız beni hayal kırıklığına uğrattı “ şeklinde bir eleştiri yapar.

Bu Atatürk karşıtı Bulaç’ın sözlerine öfkelenen Alexandre Adler isimli bir Fransız aydın şunları söyler;  “Bugün sizde Avrupalı olma isteğini oluşturan padişah veya halife değil Mustafa Kemal’dir. Onun idealleriyle Osmanlı sonrası yeniden bir devlet kurdunuz.  Modern Türkiye’yi bugüne getiren Mustafa Kemal’dir.

Böylece Atatürk’e ve yaptığı inkilâplara-devrimlere karşı olan Bulaç’a hak ettiği cevabı Abant Platformu’nda bulunan, Atatürk’ün kurduğu cumhuriyette yetişen  sözde  aydınlar, akademisyenler değil bir Fransız verir.

*  *  *

BATILILARA GÖRE ANADOLU KUTSAL TOPRAKLARDIR

Biliyorsunuz batılıların Anadolu topraklarında yüzyıllardır gözleri var. Çünkü Anadolu toprakları Haçlılar için mukaddes topraklar sayılıyor. Bu nedenle Anadoluyu ele geçirmek için defalarca savaştılar. Ancak Türkleri kılıçla, tüfekle, topla mağlup edemiyeceklerini anladıkları için bizleri birbirimizle kavga ettirerek içten yıkmaya yani kaleyi içten fethetmeye çalışmaktalar.

Bunun için üniversitelerden, medyadan- basından  ve sivil toplum örgütlerinden hatta bazı cemaatlerden bir takım sözde aydın insanları satın aldılar. Hepsinin cebini AB-D ve Soros vakıflarından hibe adı altında verilen paralarla doldurdular. Şimdi bu satın alınmış kişilerle Türkiye’nin altını oyup kendilerine boyun etmeyen, Hıristiyanlığı kabul etmeyen Türkleri de ya buraya gömmek ya da Orta Asya’ya sürmek  istiyorlar.

Kurtuluş savaşı sonrası Atatürk  Anadolu insanlarını çağdaş, laik ve demokrat bir cumhuriyet yönetimi altında topladı ve bu yönetimi-devleti  kuranlara da “ TÜRK “ diyerek güçlü bir birlik ve beraberliği sağladı.

Bunu bilen batılılar bu birlik ve beraberliği bozmak için  işbirlikçilerine önce Türk milletini etnik parçalara bölme-parçalama  görevini verdi. Halkımızdaki Atatürk sevgisini ve O’nun ilke ve inkilâplarını-devrimlerini yok etme görevini de işbirliği içinde oldukları cemaat-tarikat hocalarına-imamlarına, şeyhlerine verdi. Böylece batılılar içimizdeki bu işbirlikçilerle birlik ve beraberliği bozup Anadolu toprakları üzerindeki amaçlarını gerçekleştirmeye çalışmaktalar.

………..

ARAMIZA NİFAK TOHUMLARI EKİLİYOR

Sevgili okuyucular,

Gerçi daha önceki bir yazımda  Aristo’nun  Büyük İskender’e yaptığı bir tavsiyeyi sizlere iletmiştim ama unutmuş veya okumamış olanlar için ve konumuza da uygun olması nedeniyle bir daha aktarmayı faydalı buluyorum.

Büyük İskender zaptettiği topraklardaki insanları tahakküm altında tutabilmek için Aristo’ya  şöyle bir mektup yazar ve tavsiyelerini ister;

‘ ‘ Sevgili Aristo,

Zaptettiğim topraklardaki insanları tahakkümüm altında tutabilmek için neler  yapmalıyım?  Ülkenin ileri gelen insanlarını sürgüne mi göndereyim, hapse mi atayım, kılıçtan mı geçireyim?

Aristo Büyük İskender’e şu tavsiyeyi yapar;

Büyük Komutan,

 İnsanların arasına nifak tohumları ekeceksin. Birbirleriyle savaşınca hakem olarak kendini kabul ettireceksin. Ama anlaşmalarına giden bütün yolları tıkayacaksın.”

……….

İşte batılıların yaptıkları da böyle.. Türkiye’yi-Türkleri AB’ye  alacağız diye kandırmakta, Aristo’nın B.İskender’e tavsiye ettiği gibi işbirlikçilerinin de yardımıyla ektikleri nifak tohumları sonucu Atatürkçülüğü yok etmeye, Türk milletini de etnik, din, mezhep, laik, anti laik ayrımı ile parçalamaya-bölmeye çalışmakta. Şimdi de atağa geçebilmek için de halkımızın bu ayrımcılık gayretleri sonucu kendi arasında çıkaracağı kavgayı-kavgaları ( iç savaşı )  beklemekteler.

HULUSİ ŞENEL

[email protected]

Paylaş:

Yorumlar

“366) ATATÜRK, BATILILARIN KORKULU RÜYASI” yazisina 2 Yorum yapilmis

 1. Ertuğrul Kapusuzoğlu yorum tarihi 20 Şubat, 2009 15:00

  Bu nefis mektubu, biraz buruk, biraz heyecanla okudum.
  Destanlara sığmayan adam, sadece Avrupalıların değil, bütün kötülerin korkusudur.
  Fransızın verdiği cevabı enterasan bulurum; bazı batılılar, mızrağı çuvala sokmaktansa, ortaya çıkarmayı tercih ediyorlar.
  Bilim namusu.
  Efendiler…
  Dünyada, emperyalizmin belini ebediyen kıran insan Mustafa Kemal, millet de Türk milletidir.
  Atatürk’e, sağcı-solcu, ilerici-gerici, şu partili-bu partili olarak yaklaşma,ı becereksizlik değilse, art ve kötü niyet olarak değerlendiririm.
  Kafalardaki küflü çiviler atılıp da tarihin apaçık gerçeklerine bakıltığı zaman, onu görmemek için kör olmak lazım.
  TC. Kurulduğunda, dünyada, Avrupa ülkelerinden başka, tek bir bağımsız ülke yoktu.
  Bütün Asya ve Afrika devletleri, emperyalizmin de yenilebileceğini Atatürk’ten ve Türklerden öğrenmişlerdir.
  Emperyalizm, en çok ondan korkmasında ne yapsın.
  Vesselam.

 2. Turan Delice yorum tarihi 20 Şubat, 2009 15:14

  sayin okuyucular,degerli güzel fikirliler,Atatürk ülkemize,Allahin vermis bulundugu,hediyeyeydi.Ama biz onun kiymetini bilemedik.simdi ise yok kürt üniversitesi yok mozeyik,geciniz bunlari,insanlari dil,din IRK olarak kamplara böünürse,bunun sonu,bir felakettir.diyelim konusulan,dil Türkce degilde Kürtce,Türkiye degilde Kürdistan olsa,Degisen Nedir,Söylermisiniz?Bu sadece Irkciligi Körükler.Yarar degil Zarar verir.ANA YASASI yazilmis Türkiye Cumhuriyetinin Köklü bir yerlesimi vardir.Buna Sahip Ckipta Yüce Atatürkün yolundan gidersek,Ülke olarak bir bütün olursak,ekonomik Cöküntülerden,Kurtulupta,Gercek soyal,bir Devlet alt yapisini yaparsak,Degil kürtce üniversite,degil Avrupa birligi,Amarikasi,Rusyasi,bizim icin bir arayis Haline gelmez,yeterki biz,Bu Ruhu ´kendimizde bulalim.birlik olalim Ayirimci olmayalim.Yoksa Kaldiki ,Kürtce konussan ,Ne degisir,Türkce Konussan Arabca,Konussan ,Ne anlami olur,Rayina oturmus Türkce Dilimize Sahip ciktikta simdi kürce,olunca daha zengin olacagiz,Asla,lütfen uyanalim.Ne Hale geldik.Bu ülkesini sevmek.cocuklari sokaklara,bir inat ugrunda sürüpte,milli servete Zarar verip,birer Canavar yetistirmekmi.Eylem yapmak,insanlara Korku verip Yüce bir isimi.Ergenekon.kutsalligini.bir terör,le.Es qanlamli yapmak.Hangi Zihinsel.idolijinin,Hizmetine.kürek cekmektir söylermisiniz.Lütfen.Ben Hta yaparsam,beni elestiripte,hatami söyleyene minnettar,kalirim.Amma,Hata yapipta hasini elestirenleri Bir terör ilan edipte.Hemde Soyumuzun destan lastirdigi,bir isimi vermek kimin Ne yapmak istediginin Acikca,Göstergesi degilmi?Lütfen Uyanalim.Zararin,neresinden dönülürse kardir.Aksi Halde,Dönüsü olmayan Yolda Devam Edersek Cok gec olur ozaman Bu yolda Sadece Yola gidenler degil,yola sokanlarda,felaketten,kurtulamaz.bunun bilincinde olursak.Herseyi yeniden Düzeltebiliriz.Saygilarimla.www.asikturandelice.de yazar ozan

Yorum yap