361) TELAFER, TÜRKMENLERİN GÖZBEBEĞİDİR.

Yayin Tarihi 29 Ocak, 2009 
Kategori KATEGORİLENMEMİŞ

TELAFER

TÜRKMENLERİN GÖZBEBEĞİ

image00167.jpg

Irak’ta, yerel seçimlere saatler kala Irak Türkmen Cephesi seçim propagandasını tam hızıyla sürdürüyor. Türkmeneli bölgelerini dünya kamuoyuna tanıtma ve Türkmen Halkını seçime yoğun bir şekilde katılması kapsamında, Irak Türkmen Cephesi Kerkük il Başkanlığı, Türkmen

Edebiyatçılar ve Öğretmenler Birliğinin katkısıyla, ”Telafer, Türkmenlerin Gözbebeğidir’‘ sloganı altında bir şiir şöleni düzenlendi.Şiir şöleninde bir konuşma yapan Irak Türkmen Cephesi Kerkük İl Başkanı Erşat Salihi Türkmen Telafer kentinin Türkmen Siyasi haritasındaki önemine değindi.Salihi: ”Telafer kenti Türkmeneli’nin en hassas ve önemli bölgelerinden birisidir. Zira Telafer Irak’ın en büyük ilçesi olmasına rağmen bugüne kadar il edilmemiştir, Acaba bunun arkasında siyasi bir plan var mı?” İfadesi kullandı.

Konuşmasına devam eden Salihi Telaferlileri sandık başına gidip ITC (206)numaralı seçim listesine oy vermelerine çağırdı.

Salihi: ”Telaferliler, Irak Türkmen Cephesi’nin (206)numaralı seçim listesine verdikleri zaman Türkmen varlığı belli olacak. Belli olunca Irak’taki siyasi sahada ağırlıkları görünecek”.Sözlerine ekledi.

Ayrıca Şölende, Telafer sevdası ve seçime teşvik konusunda şiirler ve Hoyratlar Türkmen Şairleri tarafından seslendirildi.

Özdemir HÜRMÜZLÜ / KERKÜK

www.bizturkmeniz.com
www.kerkukgazetesi.com

 

Paylaş:

Yorumlar

“361) TELAFER, TÜRKMENLERİN GÖZBEBEĞİDİR.” yazisina 3 Yorum yapilmis

 1. OĞUZHAN OĞUZ TÜRKMENSOY yorum tarihi 31 Ocak, 2009 21:08

  GÜN,TÜRKMEN KARDEŞLERİMİZ İÇİN BİRLİK VE BERABERLİK GÜNÜDÜR.KENETLENME GÜNÜDÜR.BİR OLMA,İRİ OLMA,DİRİ OLMA GÜNÜDÜR.HAYDİ KARDEŞLERİM;BİR OLUN, İRİ OLUN, DİRİ OLUN.ANAVATAN’DA KALPLERİMİZİN SİZLER İÇİN DE ÇARPTIĞINI,UNUTMAYIN.ALLAH YARDIMCINIZDIR.

 2. Ertuğrul Kapusuzoğlu yorum tarihi 5 Şubat, 2009 08:34

  Musul, Kerkük, Telafer..
  Saddam zülmünü bilmeyen var mı.
  Saddam’un akıbetini bilmeyen var mı.
  Allah, Türk’ü sever.
  Saddam’ın akıbeti herkese ders olsun.
  Saddamlara, Hitlerlere duyurulur.

 3. sadettin Büyükalp yorum tarihi 8 Temmuz, 2009 23:50

  “BEN SEN O YOK BİZ VARIZ ”

  ER GENE KON ER GENE O ERDEM KÜRSÜSÜNE KONACAKTIR İNSANLIK DÜŞMANLARI DÜNYAYI ÇÖLE ÇEVİRDİ,AÇLIĞA MAHKUM ETTİ, BAKIN ” LAİKLİK DİN ADINA YAPILAN DİNSİZLİĞİN ÖNLENMESİ İÇİNDİR”

  TÜRK İNSANLIK DEĞERLERİNİ TAŞIYABİLECEK YEGANE MİLLETTİR.

  ALLAH ÖNÜNDEKİ EN UYGUN DURUMDA İNSAN MUSTAFA KEMAL PAŞA HAZRETLERİ ATATÜRK GÖRMEK LAZIM

Yorum yap