345) Kahrolsun, İslam Düşmanlığı!

Yayin Tarihi 9 Ocak, 2015 
Kategori SOSYAL

Kahrolsun, İslam Düşmanlığı!

Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo’nun Paris’teki merkezine silahlı saldırı düzenlenmiş; basından  öğrendiğimiz kadarı ile 2’si polis 12 kişi ölmüş, 10 kişi de yaralanmıştı…

Olayın gerekçesi olarak da; Fransa vatandaşı iki Müslüman kardeşin, mizah dergisinde yayınlanan Hz. Muhammed karikatürüne tepkileri olarak gösterilmişti.

Bizler de, olayı görsel ve yazılı basından takip ettiğimiz için, bu olayı bir terör olarak algılamış, ölenlere üzülmüştük… Hatta bazı taziye ve kınamalara da “Neden geç kaldılar, neden böyle mesaj veriyorlar” diye de kızmıştık! Basın ve fikir hürriyetinin engellenmemesi hususunda ki görüşlere de destek bile vermiştik!

Bugün derginin yayınladığı karikatüre bir şekilde ulaşınca, tüylerim diken diken oldu. Fransa’ya karşı cihad ilan edecek hale geldim..!

Bu nedir?

image001

“Mohamet une etoile est nee!  (Muhammed, bir yıldız doğdu!)”

Hz. Muhammed’i namaz kılarken ‘ibne’ gibi göstererek aşağılamanın hangi basın ahlakı ve mizahla alakası olabilir?

Müslümanlar, herhangi bir peygambere ahlaksızlık yaklaşımında bulunuyor mu?

Tüm peygamberleri hak olarak gören bir dinin mensuplarını ve inancını, bu tarz kötülemek hangi hür düşünce ile bağdaşabilir?  

İslamiyeti sevmeyebilirler, inanmayabilirler, eleştirebilirler!

Ama bu alçaklığı yapamazlar!

Yaparlarsa da her Müslümanın kendi kendine şu fetvayı vermesi haktır:

“Bu kafirlerin katli vaciptir!”

Bu gelişme bir terör olayı değildir!

İmani bir meseledir!

Her Müslümanın rehberi, Hz. Muhammed.

Her Müslümanın şerefi, imanıdır.

YILMAZ KARAHAN

Paylaş:

Yorumlar

“345) Kahrolsun, İslam Düşmanlığı!” yazisina 18 Yorum yapilmis

 1. türk türksu yorum tarihi 10 Ocak, 2015 01:47

  Fransa birçok şeyi hak ediyor zaten.

 2. Yılmaz Karahan yorum tarihi 10 Ocak, 2015 12:42

  TEPKİ VE DURUŞ
  Dün yazmış olduğum “Kahrolsun İslam Düşmanlığı” yazımın içeriğine bazı dostlardan ve kendini kanaat önderi olarak gören bazı kişi ve oluşumlardan; “Yılmaz Hoca bu yazıyı kaldır, başın derde girer..” gibi uyarılar aldım.
  Öncelikle, şahsımın zarar görmemesi hususunda iyi niyet besleyen tüm dostlara şükranlarımı sunarım. Allah razı olsun.
  Ancak;
  Bir anına bile hükmedemediğimiz hayatımızın anlamı nedir?
  Yemek, içmek, zıbarıp yatmak mıdır?
  Hayatımız bizlere Allah tarafından lütfedilmiş bir emanettir. Emaneti, kirletmeden sahibine teslim etmek asli vazifemizdir. Kirletmemek için de, inançlarından taviz vermeden, Allah için haksızlığa itiraz ederek doğruyu söyleyip, zalim karşısında bedeli ne olursa olsun eğilmeden dik durmakla mümkündür.
  Bu korku, bu telaş neden?
  Ne oldu, Hak için Cihanı titreten Müslüman Türk Milletine?
  Hayat; zillet içinde fazla yaşamayı umut ettiğin 3-5 gün için değer mi?
  Kim ne derse desin, “Ameller niyetlere göredir”
  Biz de diyoruz ki:
  “Hasbinallah ve nimel vekil”
  “Allah bize yeter, O ne güzel vekildir”
  (Ali İmran Suresi. Ayet:173)
  YILMAZ KARAHAN

 3. Yaşar Türkkorur yorum tarihi 12 Ocak, 2015 00:07

  Yılmaz Hocam: Düşüncelerinize katılıyorum…Hiç kimseden korkmayın..Allah en sevgili kulunu savunanları sever ve korur.
  Biz de 2007 yılındaki Dsnimarkadaki karikatür krizinden sonra Prof. Dr. Naci Bor hocamızın başkanlığında Hz. Muhammed (s.a.v)’i Tanıma ve Tanıtma Uluslararası Derneği adında bir dernek kauduk ve ikisi yurt içinde ikisi de yurt dışında konferans ve paneller yaptık.. Naci Bor hocamız uzun sürecek bir rahatsızlık geçirdiği için şu an derneğin başkanlığını ben devam ettiriyorum.
  Biz efendimizi doğru dürüst tanıtamadığımız için bu olaylar devam ediyor… Tabii ki bunlar ferdi olaylar değil, arka planda uluslararası çıkarlar var. Ama sonuçta peygamberimizi biz doğru dürüst tanımıyoruz ki dışarıya tanıtabilelim… Bunun için imkanlarırımız elverdiği ölçüde tanıtım işine devam edeceğiz. Bir derneğin yapabildiği kadar. Hürmet ediyorum.
  YAŞAR TÜRKKORUR
  (Sütcü İmam’ın öz Torunu)
  Hz. Muhammed(s.a.v.)’i Tanıma ve Tanıtma Uluslararası Derneği Başkanı)

 4. Yılmaz Karahan yorum tarihi 12 Ocak, 2015 03:45

  Sayın Yaşar Türkkorur, teveccühünüze teşekkür eder, şahsınızda tüm kardeşlerime selam ve saygılarımı sunarım.
  “Allah var, gam yok”

 5. Yılmaz Karahan yorum tarihi 12 Ocak, 2015 15:59
 6. cemal uysal yorum tarihi 12 Ocak, 2015 21:52

  cok sukur cesaretli biri cikti duymak isdediklerimize …cok sukur kafirler ceheneme boyladilar ..cok sukur kafuirler geberdi hakk edikleri yeri boyladir..buna destek verdiyim için hapis yatacaksak hepmizi MUHAMMETIZ UMMETIZ ..SONUZ TESSEKURLER YIMAZ KARAHAN ALLAH SIZDEN RAZI OLSUN ..

 7. cemal uysal yorum tarihi 12 Ocak, 2015 21:57

  AYRICA S.A .PEYGAMBER EFENDIMIZI DUNYA MUSLUMANLARI ARASINDA EN SEVEN MILLETIZ ..MUHAMMED ISMINI BILE INCELMEMEK ICIN NADIR KOYARIZ MEHMET KOYARIZ SAYGIMIZDAN ..TEKRAR TKRAR SONSUZ TESSEKURLER YILMAZ KARAHAN BEY

 8. Yılmaz Karahan yorum tarihi 14 Ocak, 2015 14:47
 9. Yılmaz Karahan yorum tarihi 14 Ocak, 2015 15:21

  Diyarbakır Barosu’na kayıtlı Av. Ercan Sezgin, Charlie Hebdo dergisinin Türkiye’de yayınlanmasının yasaklanmasını ve durdurulması talebiyle Diyarbakır Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne başvurdu.

  Derginin bugün çıkan “Hayatta kalanların sayısının” kapağında, gözü yaşlı Hz. Muhammed büyük harflerle “Je Suis Charlie” (Ben Charli’yim) yazılı bir dövizi tutuyor, üstte ise yine büyük harflerle “Tout est pardonne” (Her şey affedildi) yazıyor.

  DİHA’nın haberine göre; Av. Sezgin, “Basın-yayın yoluyla dini değerlerinin aşağılandığı” gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Sezgin, suç duyurusu dilekçesinde şunları belirtti:

  “Charlie Hebdo Dergisi, 12 kişinin öldüğü saldırının ardından ilk sayısını bugün çıkaracak. Derginin, saldırı sonrası ilk sayısında kapakta yine Peygamber Efendimizin olması büyük tepkilere neden olacaktır.

  “Kullanılan bu ifadeler ve karikatür toplumda inanç çatışması oluşturacak, farklı görüş ve inançtaki kişilerin birbirlerine karşı hislerinin değişmesine sebep olacaktır. Söz konusu nedenlerden dolayı Charlie Hebdo adlı derginin çıkacak olan sayısındaki Peygamber efendimiz Hz. Muhammed’in, hakaret içeren ve toplumsal infial ile kamu düzenini bozma tehlikesi olan Peygamber efendimizin karikatürlü haberlerinin, Türkiye’de yayınlanmasının yasaklanmasına ve durdurulmasına karar verilmesi talebidir.”
  http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/184725/Charlie_Hebdo_dergisi_icin_yayin_yasagi_basvurusu.html

 10. Yılmaz Karahan yorum tarihi 14 Ocak, 2015 19:15

  Hz. Muhammed Pankart taşıyor..!
  ——————————————————————
  14 Ocak 2015 günü tüm dillerde baskı yapan Charlie Hebdo dergisin de;
  Kapakta gözü yaşlı olduğu görülen Hz. Muhammed, “Je suis Charlie” (Ben Charlie’yim) dövizi tutarken, üstte ise “Tout est pardonne” (Her şey affedildi) yazıyor.

 11. Yılmaz Karahan yorum tarihi 15 Ocak, 2015 18:12
 12. Yılmaz Karahan yorum tarihi 15 Ocak, 2015 18:17
 13. Yılmaz Karahan yorum tarihi 16 Ocak, 2015 02:15

  Papa, “Bu normaldir. Provoke edemezsiniz. Başkalarının inancını aşağılayamazsınız. Başkalarının inancıyla alay edemezsiniz”
  http://www.hurriyet.com.tr/dunya/27977590.asp

 14. Yılmaz Karahan yorum tarihi 16 Ocak, 2015 16:23

  Cumhurbaşkanı Erdoğan:
  “Efendim onlar ateist. Olabilir, eğer ateistse benim kutsalıma saygı duyacak. Duymuyorsa bunun toplumu tahrik anlamına gelir ki, tahrik de bir suçtur.”
  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/27983179.asp

 15. Yılmaz Karahan yorum tarihi 17 Ocak, 2015 20:28
 16. Yılmaz Karahan yorum tarihi 19 Ocak, 2015 19:29
 17. Yılmaz Karahan yorum tarihi 24 Ocak, 2015 19:08
 18. Mojekler Mekany: Turkmenistan yorum tarihi 13 Haziran, 2015 11:19

  ben terorist degilim, teroristlerdende nefret edirim, ben bir devlet memuruyum.ama benim ailemden ana babamdan çocuklarimdan kendimden daha çok sevilecek bir kutsalima dil uzatanları oldurmezmiyim ben? kutsalima dil uzatdiklarindan sonra bana butun bunlarin manasi olurmu? bu kutsalimiza dil uzatanlari oldurmemek duygusu olmiyanlarin imaninin kuvvetinden şüphelenirim. neden buna karşi baş kaldiran o zavallilari terorist ilan ediyorlar? neden o katiller ordusu IŞID bunu ustleniyor? bu oyunlarin gerçek yuzuni aydinlatacak bir cesur yigit yokmu aramizda?

Yorum yap