339) OBAMA NASIL YAHUDİ OLDU?

Yayin Tarihi 5 Ocak, 2009 
Kategori KATEGORİLENMEMİŞ

OBAMA NASIL YAHUDİ OLDU?

http://www.odatv.com/images/smallImages/separator3.gif

Türkiye’de köken araştırmaları meşru mudur, tartışıladursun, Amerika kendi Başkanı’nın kökenlerini araştırıyor. “Barack Obama Amerika’nın ilk Yahudi Başkanı’dır.” Bu sözler Abner Mikvner’ın. Mikvner bir Siyonist, federal hakim, eski meclis üyesi, Clinton’ın başkanlık döneminde Beyaz Saray danışmanlarından ve Obama’nın erken tarihli destekçilerinden.

James Petras geçtiğimiz ay içinde Mikvner’ın bu iddialı sözlerine dayanarak bir yazı kaleme aldı. Petras Latin Amerika, Ortadoğu ve Amerika’daki İsrail lobisi üzerine hayranlık uyandıran çalışmalara imza atan ünlü bir sosyalist yazar.

Odatv’de, büyük medyanın “barış ve değişim” simgesi olarak sunulan Obama’nın, bugüne kadarki en İsrailci kabineyi oluşturması üzerine çeşitli haberler yaptık, neo-con ve İsrailci çizgiye nasıl göbekten bağlı olduğunu defalarca yazdık. Obama da yüzümüzü kara çıkarmadı. İsrail’in Gazze’de giriştiği son katliama ilişkin yorumu, “Birileri (burada kastettiği Hamas) iki kızımın huzurla uyduğu evime roketler gönderecek olsa, ben de bunu durdurmak için elimden gelen her şeyi yaparım,” oldu.

James Petras, Mikvner’ın yorumundan yola çıkarak, Siyonistler’in yeni Amerikan Başkanı’nın geçmişini “yeniden yazma” sürecini anlatıyor.

Obama’yı Obama yapan Yahudilerdir

“Her şeyden önce İsrail ve çıkarları gelir”cilerin en önemli yayın organlarından Chicago Jewish News, Ekim ayında ‘Obama ve Yahudiler’ başlıklı bir yazı yayınladı. (Pauline Dubkin, 24 Ekim, 2008) Yazıda, Obama’yı “Obama yapan Yahudiler’dir,” deniyordu, “Obama’nın geçmişinde hangi taşı kaldırsanız, altından Yahudiler çıkar.”

Siyonistlerin kendilerini Obama’nın geçmişindeki tek güç olarak gösterme çabaları, Obama’dan da bazı tavizler gerektirmiş. Obama geçmişindeki bazı isimleri unutmak, bazılarınıysa karalamak zorunda kalmış. Barack Obama’nın yetiştirilişindeki en önemli figür olan büyük annesi unutulanlardan. Obama’nın toplumsal aktivizmle tanışmasını sağlayan Peder Jeremiah Wright’sa Obama’nın unutmak istese de unutmadığı, başkan adaylığı süresince koyu Siyonistler’in en önemli saldırılarının odak noktası olan bir isim. Böylece Obama, kendisini destekleyen liberal Siyonistler’in isteği uyarınca kamu önünde yaşamının bir dönemine damgasını vuran akıl hocası Peder Wright’ı yerden yere vuruyor. Obama’nın açıklamasına göre Peder Wright’ın en affedilemez “suçu” Filistinlilerin kendi kaderlerini tayin hakkına sahip olduğuna inanması.

Kuşkusuz, Obama’nın Siyonistler’in gönlünü alabilmek için verdiği tek kurban Peder Wright olmuyor. Obama’nın dış politika danışmanlarından Zbigniew Brzezinski ve Robert Malley de Siyonistler’in isteği üzerine görevlerinden alınıyor. Bunların “ılımlı” siyasetçiler olduğu sanılmasın. Özellikle Brzezinski yakından tanıdığımız bir isim; Camp David’in mimarlarından. Ancak yakın zamanda Bush’un dış politikasına itirazları olduğu biliniyor ve İsrail’in gözünde gene affedilmez bir suçu var: Arap-İsrail sorununda Amerika’nın daha tarafsız bir siyaset izlemesi gerektiğini söylemesi. Siyonistler’in onayı olmadan tek bir adım dahi atmaktan korkuyor olsa gerek ki, Obama Brzezinski ve Malley’e tez elden yol veriyor.

Obama Nasıl Yahudi Oldu?

Chicago Jewish Newsda yayınlanan makaleye göre, Obama’nın “Her şeyden önce İsrail ve çıkarları gelir,” çizgisine gelmesi süreci, Harvard Hukuk Fakültesi’ndeki Siyonist profesör Martha Minow tarafından keşfedilmesiyle başlamış. Minow şimdilerde “zeki, hırslı ve gelecek vaat eden” genç Obama’yı, Demokrat Parti çevrelerinde çok etkili olan babasına ve Chicago’da bir avukatlık bürosu bulunan Siyonist arkadaşlarına tavsiye etmesiyle övünüyor.

İkinci adım, Obama’nın Yahudi cemaatinden dostlar ve arkadaşlarla, Siyonist sponsorlarla tanıştırılması oluyor. Obama, Demokrat Parti’den Siyonist-liberal çevrelerle bağını güçlendirdikçe Peder Jeremiah Wright ile bağları zayıflıyor. 1990’lı yıllara gelindiğinde Obama, daha sonra başkanlık kampanyasında çok önemli rol oynayacak iki Siyonistle güç birliği yapıyor: 2002’den bu yana Obama’nın önde gelen stratejisti ve 2008 başkanlık yarışı kampanyasının mimarı olan David Axelrod ve milyarder müteahhit ve koyu İsrailci Phillip Klutznick’in kızı Bettylu Salzman. Salzman/Klutznick, başından beri Obama’nın İsrail çıkarlarına bağlılığından kuşku duymayan Siyonistlerden oluyor: “Hiç kuşkusuz, İsrail’e ve İsrail’in temsil ettiği çizgiye karşı olan birini destekleyecek değildim”.

Obama, Illinois Senatosu’nda, Ortodoks bir Yahudi ve fanatik bir İsrailci olan Ira Silverstein’la çalışıyor. Silverstein Obama’yı Ortodoks Yahudilik ve özellikle de ‘İsrail yanlısı tutumların paylaşılması’ konusunda ‘eğitmekle’ övünüyor; öyle ki “Silverstein’ın FKÖ bombalamalarını kınayan sayısız önergelerinin pek çoğuna Obama ortak sponsor olarak imza atmış”.


Ardından 2006’da Obama’nın İsrail’e yaptığı kutsal ziyaret geliyor. Yazıda ziyaret kararının ardındaki isimlerin Axelrod’lar, Klutznick’ler olduğu söyleniyor. Senatörlük kampanyası çerçevesinde gerçekleştirdiği bu ziyarette Obama’ya Chicago Büyükşehir Yahudi Federasyonu başkan vekili ve yöneticisi eşlik ediyor.

Ziyaretin ardından Obama’nın sponsorlar ağı, Amerika’daki en zengin İsrail yanlılarından bazılarını içine alacak şekilde genişliyor. Obama’nın Illinois’daki finansal kampanyasını yürüten James Crown bunlardan biri. Crown, “Onunla tanıştığım günden bu yana, İsrail konusunda pek çok kez konuştuk. Obama’nın İsrail’in savunmacı tutumunun ateşli bir savunucusu olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim,” diyor.

Obama’nın Filistin-İsrail ilişki konusunda “iki devletli” bir çözümden söz etmiş olması kuşkusuz, tüm Filistin’i İsrail topraklarına eklemek ve Arapları bu topraklardan sonsuza dek atmak isteyen koyu Siyonistler’in şimşeklerini üstüne çekti. Araya giren ve koyu Siyonistler’in tepkilerini yumuşatmaya çalışan isimse Crown oldu. Crown’ın Obama savunması oldukça ilginç:

Obama böylesi bir çözümün gerçekleşebilmesi için Filistin’den o denli imkansız tavizler istiyor ki, bu daha başından asla gerçekleşmeyecek bir proje.

Obama’nın uzun süreli destekçilerinden Haham Arnold Jacob Wolf, Obama’nın Yahudi dünyasına “gömülmüş”, bu dünyaya “yatırılmış” (“embedded”) bir başkan olduğunu söylüyor.

Yahudi dünyasına “gömülmüş” liderler yabancı olduğumuz bir olgu değil.

Ankara’da İsrail Büyükelçisi Gabby Levy, Olmert’in hem cumhurbaşkanına, hem de başbakana Hamas’a saldıracaklarını önceden haber verdiğini söylemedi mi?

Deniz Hakyemez

Odatv.com

3 Ocak 2009

Paylaş:

Yorumlar

“339) OBAMA NASIL YAHUDİ OLDU?” yazisina 1 Yorum yapilmis

 1. Ertuğrul Kapusuzoğlu yorum tarihi 11 Ocak, 2009 12:10

  Milletler arası emperyalizm, on yıl, yirmi yol sonra değerlendireceği insanları bulur.
  Değişik ülkelerde bulunanların değişik görevleri vardır.
  Kimisi sıradan bir gazetecidir.
  Kimisi sarraf, kimisi sanatçı, kimisi bankacı, kimisi belediye başkanıdır.
  Emperyalizmin gözünde onlar, işlenmeye müsait odun gibidirler.
  Bu odunlara istenen şekil verilebilir.
  Emparyalizm bu odunları alır, Amerikayı ziyate ettirir, özenler, düzenler….
  Her gittiklerinde değişik bir tornadan geçerler.
  Tornalardan sonra sıra ince bıçaklara, ve sonra zımparalara gelir.
  Tornalar, bıçaklar, zımparalar pinokyo adayının üzerindeki milli ve dini kalıntıları yok eder ve nihayet mankurtlaştırır…
  Ve zamanı gelince pinokyo Mankurt yetiştirilen işin başına geçirir.
  İpler emperyalizmin elindedir, istediği şekilde oynatır.

  Obama…
  Ku klu klan örgünü bile bu tezgahın içindeyse şaşmam.

Yorum yap